Anneler Günü'nün Ortaya Çıkışının Hazin Öyküsü!

Anneler Günü'nün Ortaya Çıkışının Hazin Öyküsü!

Kadın; eştir, kardeştir, arkadaştır, vefakardır, merhametlidir ama tüm bunların dışında öyle bir özelliği vardır ki, o da anneliktir. Anneler, hepimizin baş tacıdır. Maalesef, çoğumuz değerlerini bilmiyoruz. Kızıp azarlayabiliyor, bağırıp kalplerini kırabiliyoruz. Anne kalbi kırılsa bile evladına kıyamayıp sesini çıkarmayandır çoğu zaman. Kısacası, anneleri anlatmaya ciltlerce kitaplar yetmez. O yüzden, hikayemize geçelim. Anneler Günü’nün kökeni Sümerlere kadar dayanıyor. Sümerler’de bahar ayları çeşitli isimlerle doğurganlık, analık, doğanın yeniden uyanışı ile birlikte kutlanmış. Anneler Günü geleneği, Antik Yunanlıların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan "Rhea" onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla sürmüş ama günümüze baktığımızda Anneler Gününün aslında çok hazin bir hikayesi var. Hikayenin 2 kahramanı Ann Maria Reeves Jarvis ve Kızı Anna Jarvisdir

Ann Maria Reeves Jarvis

Anneler Gününün Ortaya Çıkışının Hazin Öyküsü!

1832-1905 yılları arasında yaşamış olan Ann Maria Jarvis bir öğretmendir. Öğretmenliğinin yanı sıra iş güvenliği iyileştirme alanında çalışmalar yapan bir aktivisttir. Amerikan iç savaşı sırasında anneleri her iki tarafın da yaralılarına bakmaları ve ihtiyaçlarını gidermeleri konusunda teşvik ve organize etmiştir. Annelerin daha aktif olmaları konusunda onları teşvik ederken "Anne Çalışma Günü" ilan edilmesini istemiştir.

Ann Maria Reeves Jarvin ölüyor ve görev Kızı Anna Jarvise düşüyor.

Anneler Gününün Ortaya Çıkışının Hazin Öyküsü!

Anna Jarvis, annesinin yerine getiremediği düşüncesini yerine getirmek için harekete geçiyor. 7 yıl boyunca devlet adamlarından üst düzey yöneticilere kadar herkese mektuplar yazıyor ve "Anneler Günü Derneği" kuruyor. Nihayet 7 yılın sonunda tüm uğraşları sonuç veriyor ve 8 Mayıs 1914te ABD Başkanı olan Woodrow Wilson, Anneler Gününü resmen ilan ediyor.

Anna Jarvis uğruna adeta savaş verdiği Anneler Gününü kaldırtmak istiyor.

Anneler Gününün Ortaya Çıkışının Hazin Öyküsü!

Anna Jarvis 1920li yıllarda kutlanması için servet harcadığı "Anneler Günü"nün iptal edilmesini istemiştir. Çünkü onun kafasındaki Anneler Günü bu değildir ve amacından sapmış, ticarileşmiştir. Bu sebepten dolayı ülkenin her yerinde gösteriler düzenleyip insanları organize etmeye başlıyor. İnsanlara Anneler Gününün bu olmadığını anlatmaya çalışıyor ve Anneler Gününün ticarileştirilerek kirletildiğini savunuyor.

Anna Jarvis tutuklanıyor.

Anneler Gününün Ortaya Çıkışının Hazin Öyküsü!

Anna Jarvis bu uğurda bir servet harcayarak mağazalara davalar açıyor ve hepsini kaybediyor. Medyayla da sürekli olarak kavgalı olan Jarvis onlarla da savaşmak zorunda kalıyor. Protesto gösterilerini abartan Anna Jarvis bir etkinlikte Anneler Günü ifadesini kullandı diye dönemin ABD Başkanının eşi olan Eleanor Roosvelt’e saldırıyor. Bunun yanında, yaptığı birkaç saldırı sebebiyle de birkaç kez tutuklanıyor ve bu tutuklamalar sonrasında toplumun gözündeki saygınlığını kaybediyor.

Anne Jarvis hazin bir şekilde ölüyor.

Anneler Gününün Ortaya Çıkışının Hazin Öyküsü!

Tüm amacı herkesin annesine olan sevgisini belirtmesini istemek olan Anna Jarvis, isim sahibi olduğu "Anneler Günü"nün ticari bir amaç olarak kullanılmasının önüne geçemiyor. Anneler Gününü kendisi şu sözlerle ifade ediyor: "Benim düşündüğüm bu değildi. Ben kâr değil, bir duygu günü olsun istemiştim." Anneler Gününün mimarı bu kadın hiç evlenmiyor, hiç anne olmuyor. Geçirdiği hastalık sonucu 84 yaşında kör, yoksul ve çokça da kırgın olarak yapayalnız bir şekilde bir sanatoryumda hayatını kaybediyor.

NOT: Anneler Günü ilan edildiğinde simgesi beyaz karanfil olarak belirlenmişti. Anneler Gününde hediyeler almak için yarışıyoruz ama unutmamamız gereken bir şey var ki onlar için en büyük hediye zaten biz evlatlarıyız ve tabi ki onlara olan sevgimizi göstermemiz en büyük hediye. En azından Anne Jarvis anısına bu Anneler Gününü pahalı hediyeler ve kuru bir Anneler Günün kutlu olsun sözü yerine, onlara sımsıkı sarılarak, sevginizi göstererek yapalım. En pahalı hediyeden bile daha değerlidir bu onlar için ama asıl olan gerçek, annelerin bizim için birer hediye olmasıdır. Bunu onlara hissettirmek de bizim en büyük borcumuz.

Okuduğunuz için teşekkürler...

Tüm Annelerin ve Hatta Geleceğin Anneleri Olacak Olan Anne Adaylarının Da Anneler Günü Kutlu Olsun.Anahtar Kelimeler

Anneler Günü'nün Ortaya Çıkışının Hazin Öyküsü!

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Anneler Günü'nün Ortaya Çıkışının Hazin Öyküsü! . tanıtımı. Anneler Günü'nün Ortaya Çıkışının Hazin Öyküsü! , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Anneler Günü'nün Ortaya Çıkışının Hazin Öyküsü! hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Anneler Günü'nün Ortaya Çıkışının Hazin Öyküsü!

Anneler Günü'nün Ortaya Çıkışının Hazin Öyküsü! her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Anneler Günü'nün Ortaya Çıkışının Hazin Öyküsü! ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Anneler Günü'nün Ortaya Çıkışının Hazin Öyküsü!, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Anneler Günü'nün Ortaya Çıkışının Hazin Öyküsü!

Her etkinlik için gerçek şu ki, Anneler Günü'nün Ortaya Çıkışının Hazin Öyküsü! . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Anneler Günü'nün Ortaya Çıkışının Hazin Öyküsü! hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Anneler Günü'nün Ortaya Çıkışının Hazin Öyküsü! iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Anneler Günü'nün Ortaya Çıkışının Hazin Öyküsü!" demiştim.

"Keşke iyi bir x Anneler Günü'nün Ortaya Çıkışının Hazin Öyküsü! olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Anneler Günü'nün Ortaya Çıkışının Hazin Öyküsü!

"Şimdi kötüler için Anneler Günü'nün Ortaya Çıkışının Hazin Öyküsü!" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Anneler Günü'nün Ortaya Çıkışının Hazin Öyküsü! Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Anneler Günü'nün Ortaya Çıkışının Hazin Öyküsü! başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Anneler Günü'nün Ortaya Çıkışının Hazin Öyküsü! köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Anneler Günü'nün Ortaya Çıkışının Hazin Öyküsü! .

Bugünün Anneler Günü'nün Ortaya Çıkışının Hazin Öyküsü!

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar