Araştırmacı Anne- İnfluenzalı Bebek

Araştırmacı Anne- İnfluenzalı Bebek

İnfluenza için bkz: link

Bu bencemi de malesef ki yaşamak durumunda kaldığım gripli bebek ve annesinin sendromu başlıklı psikolojik savaşımdan esinlendim. Gökçemi malesef ki Yeşilköydeki Kahve Dünyasına götürmekle hata yaptığımı biraz geç fark etmiştim. Oradaki bir çok kişi kucaktan kucağa alıp sevdiler, öptüler. Normalde Durun l*n noluyo? Öpmeyin şu kızı diyen karınca, nedense bu sefer diyememiştim. Neyse Orada öpülüp koklanmak zorunda kalan Gökçe bir de annesinin kendisine tattırdığı -sıcak- dondurmanın da tadına bakıp eve geçmişti en nihayetinde. O gece burnunda hırıltılar hissetsem de ilk etapta burnu tıkanmıştır, sabah kalkıp burnunu açarım deyip yastığına da rahat uyuması için Okaliptus Yağını damlatıp uykuya devam etmiştim.

Normalde zaten huysuzlukta rakip tanımayan Gökçe daha da huysuzlanmaya başlamış, anne karıncaya hayatı neredeyse zindan etmişti o günlerde.

Aradan bir kaç gün geçip de Gökçenin gripi iyice gelişme evresine gelince fark ettik durumun vehametini. Meğersem yavrucak annesinden ilgi beklermiş, o yüzden memeye daha bağımlı hale gelmiş...

Ben bunu nasıl hemen anlayamamış olmanın vicdan azabını yaşarken de biraz araştırma yapar halde buldum kendimi. Bu araştırma dahilinde bir kaç bilgi ve öneriyi aşağıya yazacağım size dostlar.

Öncelikle gribin belirtilerinden bahsedelim sizlere;

Bebekde aşırı huysuzluk varsa, bunun yanında yorgun ve bitkin görünme, burun akıntısı, halsizlik, kuru öksürük ve ateş de varsa (38 derece ve üstü ise) bebeğiniz muhtemelen gribe yakalanmıştır. Tabiki doğru teşhis için her daim siz doktora götürün ilk önce ufaklığı. Ayrıca soğuk algınlığı ve gripi de karıştırmamak gerek pektabii.

Peki gribe nasıl yakalanıyor bu şirinlik abideleri?

Soğuk taşa basmayla, soğuk su içmeyle, kısa kollu giyinmekle falan olmuyorlar. Ha siz tabi soğuk algınlığı için bunlara ayrıca dikkat edin ama grip bu yüzden bulaşmamıştr. Kapalı bir ortamda ise bebek, veya kalabalık ortamlara girmişse yakalanma ihtimali vardır. İllaki gripli kişinin bebeği, çocuğu öpmesi de gerekmez üstelik. O kişinin hapşırması, öksürmesi, tıksırması hatta pöykürmesi bile bebeğe gribin bulaşmasına sebep olabilir. Yani aman ben bebeği seviyorum ama grip bulaşmasın diye öpmüyorum diyenlerin ağzının ortasına kürekle vurabilirsiniz rahatlıkla. Cafe, okul, kreş, düğün gibi yerlerde rahatlıkla grip mikrobu ile karşılaşabilirsiniz. Bu virüs bebeğe bulaştıktan yaklaşık 5 gün sonra falan kendini belli edermiş.

Peki minnak grip virüsüne yakalandı diyelim. Ne yapacağız bu durumda?

Benim taa hamileyken bile araştırdığım bir konuydu bu. Daha bebek doğmadan olur da grip olursa diye araştırma yapmanın mantığını sormayın inanın bilmiyorum. Bu da benim sürekli bir şeyler araştırıp durmaktan mutlu olan içimdeki çocuğun şeysi heralde. Neyse neyse. Bebeğe bol bol sıvı vermek gerekiyor bu etapta. Emziriyorsanız en büyük antibiyotik anne sütüdür zaten. Bebek 6 aydan küçükse her fırsatta emzirin. Ama 6 aydan büyükse emzirmenin yanında sıvı gıdalar ve su da vererek sıvı takviyesi yapabilirsiniz. Sıvı alımı gribi daha hızlı atlatmasını sağlar. (Bu biz yetişkinler için de geçerlidir.) Çorba ve et suyu, tavuk suyu, meyve de verebilirsiniz bebeğe vitamin açısından. Yastığına okaliptus yağı damlatarak ve odaya bir kase suyun içine de okaliptus yağı damlatarak burnunun daha rahat nefes almasını sağlayabilirsiniz. Bunu viks kullanmak yerine kendiniz de uygulayabilirsiniz gerçekten işe yarıyor.

Kesinlikle bebeğe aspirin vermeyin. İyileşme göstermiyorsa da mutlaka doktora gidin ki bebeğin gribi zatürreye, bronşite falan çevrilmesin.

Araştırmacı Anne- İnfluenzalı Bebek

Şimdilik bu kadar. Bir sonraki bencemde görüşmek üzere sağlıklı, gripsiz, virüssüz günler dostlar.

Diğer bencelerim için de bkz: linkAnahtar Kelimeler

Araştırmacı Anne- İnfluenzalı Bebek

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Araştırmacı Anne- İnfluenzalı Bebek . tanıtımı. Araştırmacı Anne- İnfluenzalı Bebek , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Araştırmacı Anne- İnfluenzalı Bebek hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Araştırmacı Anne- İnfluenzalı Bebek

Araştırmacı Anne- İnfluenzalı Bebek her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Araştırmacı Anne- İnfluenzalı Bebek ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Araştırmacı Anne- İnfluenzalı Bebek, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Araştırmacı Anne- İnfluenzalı Bebek

Her etkinlik için gerçek şu ki, Araştırmacı Anne- İnfluenzalı Bebek . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Araştırmacı Anne- İnfluenzalı Bebek hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Araştırmacı Anne- İnfluenzalı Bebek iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Araştırmacı Anne- İnfluenzalı Bebek" demiştim.

"Keşke iyi bir x Araştırmacı Anne- İnfluenzalı Bebek olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Araştırmacı Anne- İnfluenzalı Bebek

"Şimdi kötüler için Araştırmacı Anne- İnfluenzalı Bebek" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Araştırmacı Anne- İnfluenzalı Bebek Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Araştırmacı Anne- İnfluenzalı Bebek başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Araştırmacı Anne- İnfluenzalı Bebek köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Araştırmacı Anne- İnfluenzalı Bebek .

Bugünün Araştırmacı Anne- İnfluenzalı Bebek

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar