Baba Olmanın Zorlukları Nelerdir?

Baba Olmanın Zorlukları Nelerdir?

Annelik iç güdüseldir ama babalık sonradan öğrenilir. Bazı babalar bebeğini kucağına aldığı zaman hisseder bu duyguyu bazı babalar da birkaç ay sonra. Babalık aslında dışarıdan bakıldığı kadar kolay değildir. Annelik kadar olmasa da baba olmanın da beraberinde getirdiği bazı zorlukları bu Bencemde sizlerle paylaşacağım. İyi okumalar canlar. :)

Baba Olmanın Zorlukları Nelerdir?

Hamile olan eşin duygu değişimlerine ayak uydurmak

Baba Olmanın Zorlukları Nelerdir?

Anne için hamilelik zor bir süreç evet ama aynı durum baba için de geçerli. Olur olmadık zamanda en imkansız şeylere aşeren eşine istediğini bulamazsa vay haline, kendine ölümlerden ölüm beğen. :D Düşünsenize anlık duygu değişimleri yaşayan ve her şeye ağlamaya hazır bir eşiniz var. Ne deseniz sonuç belli, ya alınganlık yapacak ya da ağlayacak. "Hayatım bu hamileliği yeni aldım. Nasıl olmuş?" diye soran eşine "Çok güzel olmuşsun canım." dese "Ne yani daha önceden güzel değil miydim?" gibi bir cevap ile karşılaşabilir. "Sen beğendiysen tamamdır aşkım." dese bu sefer de "Sen beni artık beğenmiyorsun." diye triplenmeler, ağlamalarla karşılaşabilir. Siz iyisi mi yanınızda avukatınız olmadan konuşmayın beyler. :D

Doğuma gitmek

Baba Olmanın Zorlukları Nelerdir?

9 ay boyunca bu anın gelmesini herkesten çok babalar ister, çünkü 9 aydır uygulanan Çin işkencesinin son bulacağını düşünürler. Fakat asıl işkencenin daha yeni başladığını bilmezler :D Normal doğuma gidilecekse, eşinin her an "Kalk suyum geldi." sesine karşı önceden milyon kez yapılan planları hiç tutmaz ve bu durum onların daha çok gerilmesine sebep olur. Doğuma gidecek kadından daha heyecanlı ve sinirlidirler. Siz siz olun gecenin bir yarısı "Kalk suyum geldi hadi hastaneye gidelim." diyen eşinize "5 dakika daha uyuyayım." demeyin. Zira bu sözünüz tarihe geçip, ömrünüzün sonuna kadar dilden dile dolaşarak yine sizin kafanızda patlayacaktır, benden söylemesi. :D

Bebek geldi ve duygusal sıkıntılar başladı

Baba Olmanın Zorlukları Nelerdir?

Artık baba oldunuz ve o minicik bedeni kucağınıza aldığınızda "Bu melek şimdi benim mi?" diye düşüneceksiniz. O anda kalbinize dolan duyguları tarif etmem imkansız, yaşayanınız varsa yorumda anlatsın. :) Birkaç gün sonra o küçücük bedenden bu kadar çok katı ve sıvı atık çıkmasına şaşıracak ve marketlere gittiğinizde baktığınız ilk şey bebek bezi fiyatları olacaktır. Eğer anne sütü almayan bir bebeğiniz varsa duygusallığınız iki katı artacak demektir. Bez, mama, ıslak mendil şeklinde tekrarlanan rutin market alışverişlerinizde ne kadar duygusal anlar yaşadığınızı tahmin etmek hiç de zor değil. Çocuğunuz kelimenin tam anlamıyla paranızın içine edecek :D

Dağdan gelip bağdakini kovmak

Baba Olmanın Zorlukları Nelerdir?

İlk 6 ayda anneye bağımlı halde yaşayan bebeğiniz, eşinizi sizden kopardığı yetmezmiş gibi bir de yatağınızı gasp etmiştir. Orada burada yatmaktan her yeriniz tutuk bir şekilde işe gidersiniz. Geceleri ağlayan bebeğin sesine uyanıp anneye yardım eden vefakar babalar ise her tarafının tutulmasının yanına bir de uykusuzluğu ekleyip de işe giderler. Ne kadar zorlansalar da sırf çocukları rahat etsin diye şikayetçi olmazlar. :)

Kız babası olmak

Baba Olmanın Zorlukları Nelerdir?

Kim ne derse desin kız babası olmak çok zor. 6 aydan sonra bebekler etraflarına bilinçli tepkiler gösterir ve kendilerini sevdirirler. Hatta halk arasında kız çocukları için "Babam beni 40 gün içinde atmazsa, 40 günden sonra ben kendimi attırmam." diye söylenir. Kız çocukları ve babalar arasında ayrı bir bağ vardır. Bebeklikten başlar ömür boyu sürer. Bir erkeğe kendi isteğiyle makyaj yapma, oje sürme, saçına toka takma gibi şeyleri itiraz etmeden yaptıran tek kişi kızıdır. :) Erkek babalarının kızlarıyla ilgili yaptığı "gelinim" gibi şakalara gülermiş gibi yaparlar ama içten içe de sinir olurlar. Etraflarında dolaşan erkek çocukları bile babalar için kıskanma sebebiyken erkek arkadaş olayına hiç girmeyeceğim. :D Her daim onu koruyup kollama dürtüleri hiç bitmez, büyüyüp evlendiklerinde bile damadın kızlarına kötü davrandığını fark ettiğinde damada ufak bir ayar çekmesi de bu sebeptendir. :)

Erkek babası olmak

Baba Olmanın Zorlukları Nelerdir?

Sadece kız babaları mı zorluk çeker sanmıştınız? Sünnetiydi, düğünüydü, kirvesiydi derken erkekliğe adım adım yaklaşan çocuğunu ahlaklı, saygılı ve insancıl olarak yetiştirmeye çalışmak zordur. Kızlara nasıl davranması gerektiği, ergenlik, bedenini tanıma vb. şeyler hakkında bilgilendirmenin yanında ona rol model olmak başlı başına zor bir durum. Ne yaparsanız sizi taklit edecek olan bir çift gözün sürekli sizi izlediğini bilmek ve davranışlarınıza örnek olacak şekilde dikkat etmek, insanı çoğu zaman yorar. En zoru da eşinizi başka bir erkekle paylaşmak ama bundan hiç rahatsız olmamaktır. :D

Şamar oğlanı olmak

Baba Olmanın Zorlukları Nelerdir?

Anne kişisi baba kişisinin arkasından hep atıp tutar. Çocuğa bakamıyor, bana yardım etmiyor, evdeki kuralları önce o bozuyor, vs. Sevgili annekuşlar, babalar anne olmak için programlanmamışlar önce bunu kabul edelim. Kadınlar gibi bakamaz, ilgilenemezler bazı istisnalar hariç. Ama zorda kaldıklarında çocuk bakma, evi idare etme gibi konularda çok iyi iş çıkarttıklarını gördüğünüzde şaşırmayın. Hatta o kadar iyi iş çıkartırlar ki hepsinin içinde adeta bir bilim adamı yatar. Çocuk bakma konusunda bulduğu yöntemler akıl sınırlarını zorlar niteliktedir. Anlatmaya gerek yok resimde görüyorsunuz :D

Babalar, zor zamanlarda ortaya çıkan süper kahraman gibidirler. :)


Baba olmak zordur ama çocuklar en çok babalarıyla eğlenirler. Çünkü babaların içindeki çocuk hiç büyümez.

Anahtar Kelimeler

Baba Olmanın Zorlukları Nelerdir?

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Baba Olmanın Zorlukları Nelerdir? . tanıtımı. Baba Olmanın Zorlukları Nelerdir? , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Baba Olmanın Zorlukları Nelerdir? hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Baba Olmanın Zorlukları Nelerdir?

Baba Olmanın Zorlukları Nelerdir? her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Baba Olmanın Zorlukları Nelerdir? ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Baba Olmanın Zorlukları Nelerdir?, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Baba Olmanın Zorlukları Nelerdir?

Her etkinlik için gerçek şu ki, Baba Olmanın Zorlukları Nelerdir? . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Baba Olmanın Zorlukları Nelerdir? hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Baba Olmanın Zorlukları Nelerdir? iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Baba Olmanın Zorlukları Nelerdir?" demiştim.

"Keşke iyi bir x Baba Olmanın Zorlukları Nelerdir? olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Baba Olmanın Zorlukları Nelerdir?

"Şimdi kötüler için Baba Olmanın Zorlukları Nelerdir?" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Baba Olmanın Zorlukları Nelerdir? Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Baba Olmanın Zorlukları Nelerdir? başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Baba Olmanın Zorlukları Nelerdir? köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Baba Olmanın Zorlukları Nelerdir? .

Bugünün Baba Olmanın Zorlukları Nelerdir?

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar