Bana Nasıl Doğduğumu Anlat Anne!

Bana Nasıl Doğduğumu Anlat Anne!

Anne, baba ben nasıl doğdum bunu bana bir kere anlatır mısınız? Baba, ben doğduğum zaman neler hissettiniz? Doğumumu beklerken çok korktunuz mu?

O anda neler hissettiniz? Neler yaşadınız? Beni ilk gördüğünüz zaman nasıl görüneceğimi hayal ettiniz mi? Hepsini avucumun içi gibi bilsem de doğduğum zaman her şey nasıldı bana bir kez daha anlatın.

Bana Nasıl Doğduğumu Anlat Anne!

Çünkü o anı hatırlamak, yeniden yaşamak, anılardan bahsetmek beni mutlu ediyor. Her çocuk illa ki dünyaya geldiğinde her şeyin nasıl olduğunu merak eder.

Bana Nasıl Doğduğumu Anlat Anne!

Bazen anne ve babalar ya da büyükanneler ve dedeler anlatırlar bu hikayeleri. Hatta travmatik gebelik sancılarından bile bahsetmekten çekinmezler. Nasıl hissettirdiğinden konuşur, hayatın anlamı büyülü ve sembolik detayları ile anlatırlar. Bu da çocuğa anlamlı bir köken ve çıkış noktası verir aslında.

“İnsanoğlunun asıl görevi kendini doğurmaktır.” – Eric Fromm

Aile içerisinde anlatılan bu hikayeler aslında bizi biz yapan unsurlardır.

Bana Nasıl Doğduğumu Anlat Anne!

Doğduğunda neler olduğunu bilmek ve anne babayı bizi ilk gördükleri andaki gibi görselleştirmek kendimizi konumlandırmayı ve zaman çizelgesine ilk çentiği atmamızı sağlar. Çünkü hiçbirimiz o anı, kendi doğumumuzu hatırlama kabiliyetine sahip değiliz.

Platon doğmanın unutmaya başlamak olduğu söylemiş. Atinalı bilgenin bize söylediği gibi ruh bedende hapsolduğunda aslında bize vasiyet olan bilgelik evrenini de kaybetmiş oluruz.

Bu sebepten dolayı yeniden hatırlamayı öğrenmek gerekiyor. Hatırlamak üzerine kurduğu teoriler ise oldukça ilginç.

Bana Nasıl Doğduğumu Anlat Anne!

Aynı zamanda bebeğin anne karnında iken ne gibi ilginç, ilkel ve içgüdüsel bilgiye sahip olabileceğini sorularına da yanıtlar aramıştır.

Dünyaya henüz gelmemiş olan bir bebek anne karnında iken insan olduğunu bilir.

Bana Nasıl Doğduğumu Anlat Anne!

Gelişmemiş beyninde, beyin hücreleri zonklarken bizi biz yapan genlerde, içgüdüler aleminde oturur. Dış dünyaya dair hiçbir şey görmemiş olan bebek yüzleri tanıma ve cevap verme yetkisine de sahiptir.

Bu yıl haziran ayı başında Birleşik Krallıktaki Lancaster Üniversitesi’ndeki “Current Biology” dergisinde ilginç bir makale yayınlandı.

Bana Nasıl Doğduğumu Anlat Anne!

Bu makalede 34 haftalık fetüslerin insan yüzüne benzeyen gölgelere nasıl tepkiler verdiği açıklanıyor.

Bilim adamları annenin rahim duvarına yansıttıkları ışık ile bebeklerin nasıl yalnızca insan yüzüne benzeyen şekilleri takip ettiklerini gözlemlediler. Ortaya çıkan diğer şekiller ise fetüslerin ilgisini o kadar çekmedi.

Bu çalışma ile iki sonuç elde edilmiş oldu. 33 ve 34 haftalık fetüsler duyumsal bilgiye sahip ve farklı bilgileri ayrıştırabiliyorlar.

Bana Nasıl Doğduğumu Anlat Anne!

İnsanlar kendi türleri ile bağlantı kurmaya "programlanmıştır." Bilmek için doğum sonrası bir deneye bile gerek yoktur aslında. Anne babanın neye benzediğini bilmek için. Bebek elbette ayrıntılı olarak özelliklerini bilemez ama kendi türünün genel hatlarını, oranlarını ve şeklini fark edebilir.

Dünyaya geldiğimiz andan itibaren hiçbir şey hatırlamayız. Zaman denizinde kaybolup gitmişizdir. Beynin henüz prefrontal kortekste oluşturmadığı kayıp dosyalarından biridir.

Bana Nasıl Doğduğumu Anlat Anne!

Hafıza varsa bile doğduktan sonra bu net değildir. Çünkü hipokampusun işlevi yeni doğan bebeklerde oldukça sınırlı seviyededir. Beynin bu bölümü hangi duyusal bilginin daha sonra uzun süreli hafızaya dönüşeceğini belirler. Henüz aktif değildir ve çocuk önemli anıları bir araya getirme durumu 3 yaşına kadar aktif hale gelmez.

“İnsanın hayatta iki önemli anı vardır: doğduğu an ve nedenini anladığı an.” – William Barclay

Bana Nasıl Doğduğumu Anlat Anne!

Ama psikologlara göre 3 ile 6 aylık bebeklerin belirli bir süre içinde bir miktar hafızaları olduğunu keşfettiler. Bunlar beyincikte saklı ölçülü ya da bilinçsiz anılardır.

Bana Nasıl Doğduğumu Anlat Anne!

Bu anılar bebeklerin annelerine olan güven ve sıcaklık ilişkisini kurmaya yarıyor. İçgüdü ile ilintili izlerdir.

Bana Nasıl Doğduğumu Anlat Anne!

Bizi hareket ettiren uykulu fısıltılar, kendi türümüz ile bağlantı kurmamızı sağlayan güçtür. Hayati değeri olan anılardır.

Hiçbir bebek doğumunu hatırlayamaz. Çılgın renkler ve seslerle dolu dış dünya ile ilk kez bağlantı kurduğumuz o anlarda ne hissettiğimizi ya da ne düşündüğümüzü hatırlamamız mümkün değildir.

Bana Nasıl Doğduğumu Anlat Anne!

Belki de tehlikeli görünmüştür. Belki de paniklemişizdir. Ama annemizin koynuna girdiğimiz andan itibaren bütün korkularımız silinip gitmiştir.

Kendi anılarımızda eksiklik olduğundan ailemizin bize bunları anlatması her zaman hoşumuza gider.

Nasıl doğduğumuzu anlatan eşsiz, özel anılarımız...

Dostça ve sağlıcakla kalın...Anahtar Kelimeler

Bana Nasıl Doğduğumu Anlat Anne!

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Bana Nasıl Doğduğumu Anlat Anne! . tanıtımı. Bana Nasıl Doğduğumu Anlat Anne! , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Bana Nasıl Doğduğumu Anlat Anne! hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Bana Nasıl Doğduğumu Anlat Anne!

Bana Nasıl Doğduğumu Anlat Anne! her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Bana Nasıl Doğduğumu Anlat Anne! ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Bana Nasıl Doğduğumu Anlat Anne!, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Bana Nasıl Doğduğumu Anlat Anne!

Her etkinlik için gerçek şu ki, Bana Nasıl Doğduğumu Anlat Anne! . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Bana Nasıl Doğduğumu Anlat Anne! hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Bana Nasıl Doğduğumu Anlat Anne! iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Bana Nasıl Doğduğumu Anlat Anne!" demiştim.

"Keşke iyi bir x Bana Nasıl Doğduğumu Anlat Anne! olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Bana Nasıl Doğduğumu Anlat Anne!

"Şimdi kötüler için Bana Nasıl Doğduğumu Anlat Anne!" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Bana Nasıl Doğduğumu Anlat Anne! Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Bana Nasıl Doğduğumu Anlat Anne! başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Bana Nasıl Doğduğumu Anlat Anne! köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Bana Nasıl Doğduğumu Anlat Anne! .

Bugünün Bana Nasıl Doğduğumu Anlat Anne!

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar