Bebeğimle Neler Yapabilirim?

Bebeğimle Neler Yapabilirim?

Bebeğinizle ilk 6 aya kadar sürekli konuşmanız vakit geçirmeniz yeterli gelse de bu aydan sonra meraklı bir minik haline dönüştüğü ve dünyadaki uyaranları yorumlamaya çalıştığı için ona biraz yardımcı olmamız gerekiyor. Bu konuda tecrübeli olduğumu düşünerek sizlerle önerilerimi paylaşmak istiyorum. Bu sayede sizinde aklınızda bir şeyler oluşabilir.

İşitme duyusuna yönelik materyalleri kullanın.
Bebeğimle Neler Yapabilirim?

Çocuğun dikkatini çekmek için ya da tam ağlayacağı sırada ağlamasını engellemek için işitsel uyaranları kullanın. Bir tencereye bir kaşık ile vurmanız, parmaklarınızı şıklatmanız ve el çırpmanız bile onun ilgisini çekecektir. Tüm ilgisini size yöneltecektir. O yüzden oyuncaklara para yatırmak yerine kendi işitme duyusuna hitap eden materyali hazırlayabilirsiniz. Mesela bir plastik şişenin içerisine birazcık su koyduktan sonra onunla dakikalarca oynayan bir çocuğa şahitlik ettim. Her salladığımda gülücüklerle tepki veriyordu. Bu da benim için mutluluk vericiydi. :)

Dokunma duyusuna yönelik materyaller kullanın.
Bebeğimle Neler Yapabilirim?

Bu aylarda bebekler doğuştan gelen keşfetme özelliği ile bulduğu her şeyi ağzına atıyor ve çevreyi bu yolla tanımaya çalışıyor. Sizin pis diyerek dışladığınız bir materyal bile çocuk için keşfedilecek bir dünya. O yüzden onun çevresini dokunma duyusuna yönelik materyaller ile zenginleştirelim. Eski tşörtleri, havluları, mendilleri kesin. Birbirine dikin ve verin çocuğun eline. Bundan güzel materyal mi olur canım? :)

Renkli şeyler ilk hedefiniz olsun.
Bebeğimle Neler Yapabilirim?

Dikkat çekmenin bir yolu da görsel uyaran vermek. Bu kitap, yastık, kart veya evdeki eşyalar bile olabilir. Onunla sürekli konuşun. Bu aylarda kitap okumanız da dil gelişimi için artı olacaktır. Saksıdaki bitkiden, dışarıdaki havadan, duygularınızdan, okuduğunuz şeylerden bahsedin. Sizi ilgiyle dinleyecektir.

Tüm bunları dikkate almanız kendinizin ve bebeğinizin yararına olacaktır. Okuduğunuz için teşekkürler. Bencemi beğendiyseniz "sevdim" demeyi unutmayın.Anahtar Kelimeler

Bebeğimle Neler Yapabilirim?

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Bebeğimle Neler Yapabilirim? . tanıtımı. Bebeğimle Neler Yapabilirim? , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Bebeğimle Neler Yapabilirim? hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Bebeğimle Neler Yapabilirim?

Bebeğimle Neler Yapabilirim? her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Bebeğimle Neler Yapabilirim? ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Bebeğimle Neler Yapabilirim?, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Bebeğimle Neler Yapabilirim?

Her etkinlik için gerçek şu ki, Bebeğimle Neler Yapabilirim? . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Bebeğimle Neler Yapabilirim? hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Bebeğimle Neler Yapabilirim? iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Bebeğimle Neler Yapabilirim?" demiştim.

"Keşke iyi bir x Bebeğimle Neler Yapabilirim? olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Bebeğimle Neler Yapabilirim?

"Şimdi kötüler için Bebeğimle Neler Yapabilirim?" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Bebeğimle Neler Yapabilirim? Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Bebeğimle Neler Yapabilirim? başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Bebeğimle Neler Yapabilirim? köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Bebeğimle Neler Yapabilirim? .

Bugünün Bebeğimle Neler Yapabilirim?

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar