Bebeğiniz Anne Baba Demeden iPhone Derse Korkmayın!

Bebeğiniz Anne Baba Demeden iPhone Derse Korkmayın!

Günümüzde yetişkinlerin çoğu teknolojiden ürker. Aman bozarım, aman yanlış bir tuşuna basarım diye düşündükleri için herhangi bir teknolojik aleti kullanmaya çekinirler.

Buna tezat olarak, anne babaları dokunmatik ekran telefona bile adapte olamamışken, yaşına yeni basmış bebekler i-phone’un veya ipadin tuş kilidini çoktan açıp menünün içerisinde, teknolojiye ayak uyduran bir duruşla sörf yapıyor.

Bebeğiniz Anne Baba Demeden iPhone Derse Korkmayın!

Bu olay çoğumuza hadi canım sen de... abartma! dedirtecek kadar trajikomik ve bir o kadar imkansız gibi gelse de tamamen gerçek. Kullandıkları alet sıradan bir telefondan değil, Iphone gibi; tuşsuz, hangi yanına dokunsanız ayrı bir fonksiyon sergilemeye müsait, zor ve aynı zamanda 21. yüzyılın tasarım ve teknoloji harikası bir cihaz.

Pek öyle özel uğraş gerektiren bir alet değil açıkçası

Ama bunu kullanan, ağzından akan suya dahi sahip çıkamayan, acıkınca hala kendini nasıl doyuracağını bilemeyen, mantıklı bir cümle kuramayan, altına yapıp üstüne oturan, yaklaşık 80 santimlik küçük bir insan olunca iş garipleşiyor.

Dışarıdan bakıldığında sorumlu elbette, çocuğun, vaktinin hemen hemen hepsini birlikte geçirdiği anneymiş gibi gözüküyor

Ama sanmıyorum ki, her anne bu kadar ağır radyasyon içeren bir aleti tazecik bir beynin önüne sürsün.

Sorumlu anne mi, baba mı, kader mi, Steve Jobs mı?

Bebeğiniz Anne Baba Demeden iPhone Derse Korkmayın!

Çoğu annenin ilk gördüğünde "Bu nasıl kullanılır tuşu yok" diye tepki verdiği cihazı, minicik parmaklar, yılların kullanıcısıymış gibi, her bir resmi tek tek kaydırarak inceliyor.

Aslına bakarsanız sadece Iphone kullanımı değil, bebekler ve teknoloji ilişkisi, pek çok ebeveyni kaygılandıran bir durum. Uzak durulmak isteniyor, zararları göz önüne geldikçe, uzun vadede büyük endişe yaratıyor. Ama bu konuyla alakalı görüş ayrılığı yaşanıyor.

Çocuklarının, hayatları boyunca teknolojiyle karşı karşıya olacaklarını kabullenen ve alıkoymanın imkansız olacağını düşünen aileler...

Belirli bir süreye kadar kullanmalarına izin vererek kullanımı sınırlandırıp kendilerince tehlikeyi aza indiren aileler... Endişe duysa da en azından çocuklar oyalanıyor diye düşünüp mutlu olan aileler... Ve bu konuda katı kuralları olan, çocuklarını teknolojiden köşe bucak kaçıran aileler...

Genele bakılırsa aileler teknolojinin evlerine girip çocuklarını esir almalarına engel olmak istemiyor veya olamıyor. Hal böyle olunca, eskinin “aaa uçak geçiyor, bak kuş uçtu, kaç polis amca kızdı” repliklerinin yerini Iphone uygulamaları alacak gibi.

Peki sorumlu anne mi, baba mı, kader mi, Steve Jobs mı?

Bebeklerin dokunma duyusunu kullanması gerek.

Bebeğiniz Anne Baba Demeden iPhone Derse Korkmayın!

Çocuk gelişimi konusundaki çoğu uzmanın görüşlerine gelince; teknolojinin öğrenme konusunda önemli bir yeri olduğunu ama miktarının çok iyi ayarlanması gerektiğini düşünüyorlar.

3 yaşına kadar çocuklar, vücutları aracılığıyla, özellikle dokunarak öğrendikleri için, bu süreçte el becerilerini geliştirici oyuncaklarla oynamaları gerekli.

Şu var ki, burada bahsedilen eminim, yeni nesil dokunmatik telefonların da dokunma duyusunu harekete geçireceği değil ama; önümüzdeki 20 yıl içerisinde çocukların motor becerilerinin arasına cep telefonu kullanmak eklenir mi?

Bu sorunun cevabı bilinmez. Fakat benim fikrim, teknoloji ile çocukların bu derece içli dışlı olmaması. Zaten çocuklar büyüdükçe önlerine sunulan envai çeşit teknolojik cihazın kölesi haline gelecek. Hayatlarını istila edecek olan bu cihazlardan en saf zamanlarında uzak durmalarını sağlamalı ebeveynler, ki tazecik beyinler bu tür zırvalar yüzünden erkenden zarar görmesin.

Teşekkürler...Anahtar Kelimeler

Bebeğiniz Anne Baba Demeden iPhone Derse Korkmayın!

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Bebeğiniz Anne Baba Demeden iPhone Derse Korkmayın! . tanıtımı. Bebeğiniz Anne Baba Demeden iPhone Derse Korkmayın! , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Bebeğiniz Anne Baba Demeden iPhone Derse Korkmayın! hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Bebeğiniz Anne Baba Demeden iPhone Derse Korkmayın!

Bebeğiniz Anne Baba Demeden iPhone Derse Korkmayın! her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Bebeğiniz Anne Baba Demeden iPhone Derse Korkmayın! ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Bebeğiniz Anne Baba Demeden iPhone Derse Korkmayın!, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Bebeğiniz Anne Baba Demeden iPhone Derse Korkmayın!

Her etkinlik için gerçek şu ki, Bebeğiniz Anne Baba Demeden iPhone Derse Korkmayın! . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Bebeğiniz Anne Baba Demeden iPhone Derse Korkmayın! hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Bebeğiniz Anne Baba Demeden iPhone Derse Korkmayın! iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Bebeğiniz Anne Baba Demeden iPhone Derse Korkmayın!" demiştim.

"Keşke iyi bir x Bebeğiniz Anne Baba Demeden iPhone Derse Korkmayın! olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Bebeğiniz Anne Baba Demeden iPhone Derse Korkmayın!

"Şimdi kötüler için Bebeğiniz Anne Baba Demeden iPhone Derse Korkmayın!" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Bebeğiniz Anne Baba Demeden iPhone Derse Korkmayın! Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Bebeğiniz Anne Baba Demeden iPhone Derse Korkmayın! başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Bebeğiniz Anne Baba Demeden iPhone Derse Korkmayın! köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Bebeğiniz Anne Baba Demeden iPhone Derse Korkmayın! .

Bugünün Bebeğiniz Anne Baba Demeden iPhone Derse Korkmayın!

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar