Bebeğinizin Cilt Bakımında Dikkat Etmeniz Gereken Durumlar Nelerdir?

Bebeğinizin Cilt Bakımında Dikkat Etmeniz Gereken Durumlar Nelerdir?

Yenidoğan bebeklerin cildi çok hassas ve incedir. Hassas yapıya sahip olduklarından dolayı hemen hemen her şeyden çok daha çabuk etkilenebilmektedirler. Bu hassas cildi zararlı etkilerden korumak bir ebeveyn için en önemli görevlerden bir tanesidir. Seçilecek ürünlerden tutun da, banyo yapımına, pişik önlenmesine kadar pek çok konuya anne-babaların dikkat etmesi gerekmektedir.

Bebeğinizin Cilt Bakımında Dikkat Etmeniz Gereken Durumlar Nelerdir?

Özellikle de bebeklerin cilt bakımı için ilk 4 yıl çok önemlidir ve daha dikkatli davranılması gerekmektedir. Bugünkü paylaşımımda bebeklerin cilt bakımında dikkat edilmesi gereken konulara değinmek istedim.

Dilerseniz, yapılması gerekenleri ve dikkat edilmesi gerekenleri okumaya başlayabilirsiniz.

1- Bebeğinize uygun ve doğru giysileri seçin

Bebeğinizin Cilt Bakımında Dikkat Etmeniz Gereken Durumlar Nelerdir?

Bebeklerin ter bezleri, bizlere göre farklıdır. Yani onların ter kanalları, bizlere göre daha az çalışır. Eğer siz bebeğinizi, "hava çok soğuk, üşür, sıkı sıkı ve kalın giydirmeliyim" şeklinde düşünüp, kalın giydirirseniz yoğun sıcaklık ve nemden ötürü bebeğinizin vücudunda isiliğin çıkmasına neden olursunuz. Ayrıca bebeğinizi çok kalın giydirmeniz onu hastalıklara karşı korumanızda etkili bir yöntem de değildir.

O yüzden, bebeğinizi sıkacak ve bunaltacak giysileri tercih etmek yerine, rahatlatacak, yumuşak ve pamuklu kumaşlardan yapılmış, ortam ısısına göre rahatça giydirilip, çıkartılacak, ince ve açık renkli kıyafetleri tercih etmelisiniz.

2- Bebeğinizin bulunduğu ortama dikkat edin

Bebeğinizin Cilt Bakımında Dikkat Etmeniz Gereken Durumlar Nelerdir?

Bebeğinizin yaşadığı ortam, onun cilt sağlığı için de çok önemli bir etkendir.

Bebeğinizi nemsiz kalan ve kuru bir hava oluşan ortamda bulundurmanız, cildinde çatlamaya ve kurumaya neden olacaktır. Bu durum, bebeklerde bazı egzama türlerinin oluşmasına da neden olmaktadır.

Bunların oluşmasını istemiyorsanız, bebeğinizin bulunduğu ortamı sabah-akşam, 10-15 dakikalık sürelerle düzenli olarak havalandırmalısınız. Ayrıca, kapalı ortamlarda oda nemlendiricileri kullanmak, ısıtıcıların üzerine ıslak havlu ya da kap içerisinde su koymak yararlı olabilmektedir.

Son olarak ise ortam ısısına dikkat etmelisiniz. Oda sıcaklığı 22-24 derecenin üstüne çıkmamasına ve nem oranının %45-55 arasında tutulmasına da özen göstermelisiniz.

3- Banyo konusuna dikkat etmelisiniz

Bebeğinizin Cilt Bakımında Dikkat Etmeniz Gereken Durumlar Nelerdir?

Gazlı ve huzursuz olan bebeklerde banyo uykuya geçişi kolaylaştırmaktadır. Eğer bebeğiniz banyodan keyif alıyorsa, yaz aylarında her gün ya da günaşırı şeklinde ılık suyla banyo yaptırabilirsiniz ama kış aylarında daha dikkat etmeniz gerekmektedir. Yani daha az banyo yaptırmalısınız. Haftada 1 kere olan ve 10-15 dakikadan fazla sürmemesi ideal olandır. Eğer siz bebeğinizi soğuk havalarda, haftada birkaç kez ve uzun süreyle banyo yaptırırsanız cildinin kurumasına yol açarsınız.

Banyoda kullanılması gereken şampuan ve sabunlara da dikkat etmelisiniz. Bebeğinizi cildi için nötr pHa sahip olan, boya ve parfüm içermeyen, organik olan sabunları kullanmaya özen göstermelisiniz.

Saçları için de nötr pHa sahip göz yakmayan bebek şampuanlarından kullanmalısınız.

Ayrıca, pişik ve deri tahrişlerini önlemek için de bebeğinizin vücudunu ve saçlarını güzelce durulamalı ve kurulamalısınız.

Son olarak ise banyodan sonra cilt kuruluğunu azaltmak için vücut losyonları ya da nemlendiriciler kullanmalısınız. Bunların da mineral yağ veya saf vazelin gibi bileşenlerin olduğu kokusuz ürünler olmasına dikkat etmeniz gerektiğini söyleyebilirim. Banyo sırasında da, yani durulama suyuna parfümsüz badem yağı ya da banyo yağı ekleyerek de cilt kuruluğunu önleyebilirsiniz.

4- Tırnak bakımına da özen gösterin

Bebeğinizin Cilt Bakımında Dikkat Etmeniz Gereken Durumlar Nelerdir?

Bebeğinizin tırnakları çok ince ve keskindir. Ayrıca, çok da hızlı bir şekilde uzamaktadır. Bu durum ise bebeğinizin cildi açısından büyük bir sorun oluşturmaktadır çünkü bebeğinizin tırnaklarıyla yüzünü ve vücudunu çizme ihtimali yüksek bir orandadır. O yüzden, siz bebeğinizin tırnaklarına da dikkat etmelisiniz ve haftada iki kez, yani sık sık kesmeye özen göstermelisiniz. (El tırnakları için geçerlidir. Ayak tırnakları daha yavaş uzamaktadır. O yüzden onları sık sık kesmenize gerek yoktur. Ayda bir veya iki kez kesilmesi doğrudur)

Bebeğiniz uyanıkken tırnaklarını kesmek doğru bir davranış olmayabilir. Yani hareket ettiği için kesemeyebilirsiniz ya da canını acıtabilirsiniz. O yüzden en uygunu bebeğiniz uyurken kesmek ve yumuşak bir tırnak törpüsü ile törpülemek daha mantıklı ve doğru olandır.

5- Bebeğinizin canını acıtan bir diğer cilt sorunu pişiğe de dikkat etmelisiniz

Bebeğinizin Cilt Bakımında Dikkat Etmeniz Gereken Durumlar Nelerdir?

Bebeklerde en sık karşılaşılan ve canını acıtan cilt sorunlarından bir tanesi pişik oluşumudur.

Pişik, genellikle bez seçimiyle alakalı bir durumdur ama tek bezden kaynaklanan bir durum da değildir. Bezin yanı sıra ciltte uzun süre kalmış kirli ya da ıslak bez, uygun olmayan pişik kremi, ıslak mendil ve sabundan da kaynaklanmaktadır.

Bebeğinizin pişik oluşumunu önlemek için belli başlı şeylere bir tık daha fazla önem göstermelisiniz. Yani bebeğinize uygun bir bez seçerek işe başlamalısınız. Bez değişimine daha çok özen göstermelisiniz. Yani kirli bezi bekletmemeli, hemen değiştirmelisiniz. Bebeğinizin altını değiştirdikten sonra dinlenmesi ve hava alması için bir süre açık kalmasını sağlamalısınız. Bezini bağlarken de koruyucu olması için zeytinyağı ya da bebek yağı kullanabilirsiniz. Pudra kesinlikle kullanmamalısınız. Kendi kafanıza göre kimyasal ürünleri de kullanmamalısınız. Yani doktorunuzun onayladığı ürünleri kullanmalısınız.

Son olarak ise içeriğinde çinko oksit bulunan bariyer kremlerden kullanmanız gerektiğini söyleyerek diğer bir maddeye geçiyorum.

6- Bebeğinizin cildini güneşten de korumalısınız

Bebeğinizin Cilt Bakımında Dikkat Etmeniz Gereken Durumlar Nelerdir?

Bebeğinizin cilt bakımında en önemli konulardan bir tanesi de güneştir. Her yaştaki bebeğin güneş ışığından uzak tutulması gerekmektedir. Bunun için ilk alacağınız önlem giysilerle ilgili olsun. Yani güneşten koruyan giysileri seçin.

Güneşli havalarda dışarıya çıkardığınızda şapka takmasını sağlayın ama "şapka var, bir şey olmaz" gibi düşünüp, bebeğinizi güneşin ortasında gezdirmeyin. Şapka da olsa, koruyucu giysilerde olsa gölgede gezdirmeye dikkat edin. Saat 10 ile 16 arası dışarıya çıkmaktan da kaçının. Güneş kremini ise, güzel, doktorunuz tarafından onaylı, organik ve bebeklere özel geliştirilmiş kremlerden kullanmaya özen gösterin.

7- Bebeğinizin çamaşırlarını uygun ve doğru bir şekilde yıkayın

Bebeğinizin Cilt Bakımında Dikkat Etmeniz Gereken Durumlar Nelerdir?

Giysiler bebekleriniz için önemlidir ama bebeğinizin cildi daha önemlidir. Yani giysileri doğru ve uygun ayarda yıkamalısınız ki, bebeğinize alerji yapıp, cilt sorunları oluşturmasın. Bebeğinizin cildi bu tür kimyasallara karşı hassastır. Bunu korumak da sizin elinizde olan bir durumdur.

Mesela, bebeğinize aldığınız çamaşırları ve nevresimleri kullanmadan önce yıkayın. Bebeklere uygun deterjan kullanın. Doğru yıkama ve durulama programını seçin. Son olarak ise, ilk birkaç ay bebeğinizin çamaşırlarını, kendi çamaşırlarınızdan ayrı bir şekilde yıkamanız gerektiğini yazıyorum ve bitiriyorum.

Anne-babalar, bebeğinizin cildi çok hassastır. Her şeyde olduğu gibi, bu konuda da onu korumak, en iyi ve en uygun ürünleri seçmek sizin elinizde olan ve yapmanız gereken bir durumdur. O yüzden, bebeğinizin cildi için en doğru ve en uygun olanları seçmeye özen gösterin ve onun cildini asla ihmal etmeyin.

Bebeğinizin cilt bakımında dikkat etmeniz gereken konuları yazdığım paylaşımın sonuna gelmiş bulunmaktayım. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Sürçülisan yaptıysam, kusuruma bakmayın.

Hoşça kalın...

12.03.2018 Pazartesi

18:55

#Mavi77777Anahtar Kelimeler

Bebeğinizin Cilt Bakımında Dikkat Etmeniz Gereken Durumlar Nelerdir?

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Bebeğinizin Cilt Bakımında Dikkat Etmeniz Gereken Durumlar Nelerdir? . tanıtımı. Bebeğinizin Cilt Bakımında Dikkat Etmeniz Gereken Durumlar Nelerdir? , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Bebeğinizin Cilt Bakımında Dikkat Etmeniz Gereken Durumlar Nelerdir? hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Bebeğinizin Cilt Bakımında Dikkat Etmeniz Gereken Durumlar Nelerdir?

Bebeğinizin Cilt Bakımında Dikkat Etmeniz Gereken Durumlar Nelerdir? her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Bebeğinizin Cilt Bakımında Dikkat Etmeniz Gereken Durumlar Nelerdir? ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Bebeğinizin Cilt Bakımında Dikkat Etmeniz Gereken Durumlar Nelerdir?, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Bebeğinizin Cilt Bakımında Dikkat Etmeniz Gereken Durumlar Nelerdir?

Her etkinlik için gerçek şu ki, Bebeğinizin Cilt Bakımında Dikkat Etmeniz Gereken Durumlar Nelerdir? . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Bebeğinizin Cilt Bakımında Dikkat Etmeniz Gereken Durumlar Nelerdir? hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Bebeğinizin Cilt Bakımında Dikkat Etmeniz Gereken Durumlar Nelerdir? iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Bebeğinizin Cilt Bakımında Dikkat Etmeniz Gereken Durumlar Nelerdir?" demiştim.

"Keşke iyi bir x Bebeğinizin Cilt Bakımında Dikkat Etmeniz Gereken Durumlar Nelerdir? olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Bebeğinizin Cilt Bakımında Dikkat Etmeniz Gereken Durumlar Nelerdir?

"Şimdi kötüler için Bebeğinizin Cilt Bakımında Dikkat Etmeniz Gereken Durumlar Nelerdir?" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Bebeğinizin Cilt Bakımında Dikkat Etmeniz Gereken Durumlar Nelerdir? Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Bebeğinizin Cilt Bakımında Dikkat Etmeniz Gereken Durumlar Nelerdir? başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Bebeğinizin Cilt Bakımında Dikkat Etmeniz Gereken Durumlar Nelerdir? köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Bebeğinizin Cilt Bakımında Dikkat Etmeniz Gereken Durumlar Nelerdir? .

Bugünün Bebeğinizin Cilt Bakımında Dikkat Etmeniz Gereken Durumlar Nelerdir?

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar