Bebek Bakımında Yapılan Yanlışlar

Bebek Bakımında Yapılan Yanlışlar

Bir bebek konulu benceme daha hoş geldiniz. Yayınlarımız sadece bu sitedeki üyeler tarafından değil, site dışından da takip edildiği için bugün bebek bakımında sıkça yapılan yanlışlardan bahsetmek istiyorum size.

Sütün/sütüm yetmiyor, mama ver/vermeliyim düşüncesi

Yeni anne olmuş herkese karşı kullanılan klasik bir cümledir bu. Sütün yetmiyor galiba, aç bu çocuk, mama ver mama Bir süre sonra o kadar söylenir ki bu cümleler anneler de gerçekten sütünün yetmediği kanısına vararak kendisini çocuğuna mama verirken bulur. Bu çok yanlış bir şeydir. Meme denen organ kendisini bebeğin emmesine göre hazırlar. Yani az emzirirseniz sütünüz az, çok emzirirseniz sütünüz çok olur. Kısacası ne kadar çok emzirirseniz sütünüz o kadar çok olur ve mamaya gerek kalmaz. Bizim bu konu ile ilgili felsefemiz bebek gak dese meme, guk dese meme dir. Bol su ve emzirme ile annenin sütü bebeğe gayet yetecektir.

sütüm yetmiyor
sütüm yetmiyor

Sarılık için şekerli su vermek

Bu da çokça yapılan yanlışlardan birisidir. Yenidoğan sarılığı neredeyse her bebekte görülebilen bir şeydir ve bunun da çözümü bol bol emzirmektir. Daha bir kaç günlük bebeğe şekerli su vermek zararlıdır.

6. ayına gelmeden ek gıdaya başlamak

Bu da oldukça fazla yapılan bir hatadır. Genelde anneler/kayınvalideler hatta konu komşu bile Aman ben 4 aylıkken yemeklerin suyundan veriyordum şimdi bak ne güzel yiyor gibi cümleler kurar. Bebeğiniz varsa emin olun siz de duyacaksınız bu lafları. Ama ne olursa olsun tıkayın kulaklarınızı. Bunu doktorunuz, aile hekiminiz, hemşireniz dahi söylese derhal oradan koşarak uzaklaşın ve doktorunuzu değiştirin. 6. ayını doldurana kadar hiç bir şekilde bebeğinizin ağzına yemek vs vermeyin. Zaten bebeğin sindirim sistemi yeni yeni geliştiği için bebeğin hazmederken sıkıntı çekmesine sebnep olacaktır. Ve zaten ömrü boyunca zaten yiyeceği yemekleri vermek için neden bu kadar acele edesiniz ki? Anne sütündki mucizeyi bir daha neredn bulacak ki bu bebek? (Bu arada yeni ek gıdaya başlayacak olanlara da şahsi olarak BLW yöntemini öneririm)

ek gıdalara başlamak
ek gıdalara başlamak

6. Aydan önce su vermek

Bunu da genelde etraftan çok söylerler. Susar bu bebek su ver diye. Ama anne sütü bebeğin suya olan ihtiyacını da karşılar zaten. &.ayını doldurup ek gıdalara başlamadığınız sürece bebeğinize su vermenize gerek yoktur. Anne sütü 6.ayına kadar ihtiyacı olan tüm vitaminleri ve enerjiyi karşılar bebeğinizin. 1-2 yaş arasında is günlük enerjisinin %40ını karşılar. O yüzden su için de acele etmeyin lütfen.

Gereksiz fitil, ateş düşürücü vermek

Her anne çocuğu hasta olduğunda korkar ve hemen ilaca sarılır. Ancak bebeğinize verdiğiniz gereksiz fitiller, ateş düşürücüler bebeğinize faydadan çok zarar verir. Ateş bir nevi vücudun koruma kalkanıdır ve ateşi çıkan bebeğinizi öncelikle doğal yöntemler ile ateşini düşürmeye çalışmalısınız. Düşmediği takdirde doktorun önereceği bir destek kullanabilirsiniz. Nede olsa evde fitil var, vereyim de rahat rahat uyuyalım diye düşünmeyin sakın. Ayrıca bazı hemşireler aşıdan önce de bir tane fitil verin rahatlatır derler ama bunu da yapmayın. Ateşi daha olmayan bir bebeğe fitil vermek çok gereksizdir.Bana gelince ben ateşi ciddi seviyelere gelmediği sürece ilaç vermiyorum evde. Genelde çoraplarını limonlu suya batırarak giydirme, ılık duş aldırma, üzerini inceltme gibi doğal yöntmleri deniyorum. Ateş ısrarla yükseldiği taktirde doktora götürerek doktorun önerisine göre hareket ediyorum. 37 derecede bebeği fitile, şuruba boğan insanlar var. Yapmayın bunu bebeğinize.

Gereksiz ilaç lullanımı
Gereksiz ilaç lullanımı

Bebeği yürütece koymak

Genelde herkes bebeğinin daha erken yürümesini istediği veya bebek yürüteçteyken kendisi de rahatça işini gücünü yapabileceği için yürütece koyar bebeğini. Ama bu da çok yanlış. Hiç bir doktor bebeklere yürüteci önermez. Bebeğin yürüteçe koyulması bebekte skolyoz, kifoz gibi omurga eğriliği rahatsızlıklarına sebep olabilir. ayak yapısı hazır olmadığı için ayak deformiteleri olabilir. PArmak uçlarında yürümesine sebep olabilir. Ayrıca bebeklerin 1 yaşına kadar geçirdiği kafa travmalarının %90ı da yürüteç kazalarından dolayı meydana gelmektedir. Yani kendi rahatınızdan biraz feragat etmeniz gerekebilir bu dönemde.

Bu bencemde sizlere kısaca bebek bakımındaki yanlışlardan bahsettim. Aslında daha sayılacak çok şey var ama sanırım şimdilik bu kadar yeterlidir. Bebek bakımı ile ilgili yazmamı istediğiniz benceleri ayrıca bildirirseniz ilgilenmeye çalışırım. Bebekler, çocuklar bizim geleceğimiz. Onlara iyi bakalım.Anahtar Kelimeler

Bebek Bakımında Yapılan Yanlışlar

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Bebek Bakımında Yapılan Yanlışlar . tanıtımı. Bebek Bakımında Yapılan Yanlışlar , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Bebek Bakımında Yapılan Yanlışlar hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Bebek Bakımında Yapılan Yanlışlar

Bebek Bakımında Yapılan Yanlışlar her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Bebek Bakımında Yapılan Yanlışlar ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Bebek Bakımında Yapılan Yanlışlar, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Bebek Bakımında Yapılan Yanlışlar

Her etkinlik için gerçek şu ki, Bebek Bakımında Yapılan Yanlışlar . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Bebek Bakımında Yapılan Yanlışlar hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Bebek Bakımında Yapılan Yanlışlar iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Bebek Bakımında Yapılan Yanlışlar" demiştim.

"Keşke iyi bir x Bebek Bakımında Yapılan Yanlışlar olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Bebek Bakımında Yapılan Yanlışlar

"Şimdi kötüler için Bebek Bakımında Yapılan Yanlışlar" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Bebek Bakımında Yapılan Yanlışlar Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Bebek Bakımında Yapılan Yanlışlar başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Bebek Bakımında Yapılan Yanlışlar köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Bebek Bakımında Yapılan Yanlışlar .

Bugünün Bebek Bakımında Yapılan Yanlışlar

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar