Bebekler Annelerine Ne İçin Bağlanır? - Harlow Deneyi

Bebekler Annelerine Ne İçin Bağlanır? - Harlow Deneyi


Bir bebek annesine neden bağlıdır?

1940lı yıllara kadar psikoloji dünyası bebeklerin annelerine süt ihtiyacını karşılamak için bağlı olduğunu söylüyordu. Ancak Harry Harlow bunun bu şekilde olmadığını ispatlamak için maymunlar üzerinde hiç de etik olmayan bir deney yaptı.

Yeni doğmuş maymun yavrularını annelerinden ayırdı ve onları bir kafese kapattı. İki tane yapay anne hazırladı. Bu annelerden birisi demirdendi ve üzerinde bir biberon vardı. Diğer anne ise yünden yapılma yumuşak bir yapıdaydı ancak üzerinde bir biberon yoktu.

Maymunların kafesine iki aynı anne de konuldu ve maymunların hemen hepsi karınlarının acıkması dışında demirden yapılan annenin yanına hiç gitmedi. Bir korku nesnesi konulunca bebek maymunlar hemen yünden yapılmış anne prototipine sarılıyordu.

Ancak deneyin en çarpıcı ve kötü yanı ise annelerinden doğar doğmaz ayrılan bebek maymunlar büyüyünce diğer maymunlarla hiç iletişim kurmadı ve büyük bir çoğunluğu intihar etmeye kalktı. Bunların arasından çocuk sahibi olanlar ise ya bebeği reddetti ya da bilerek öldürdü.

Bu yazıda aslında deneyi sadece bir örneği göstermek için anlattım. Lütfen bu yazıyı okuyunca kendi çocuklarınıza olan tavırlarını gözden geçirin ve eğer çocuk sahibi olmak istiyorsanız bunun üzerinde iyice düşünün. Bir bebeğinçocuğun temel gıdası anne sütü değil sevgi ve şefkattir. Lütfen onları bundan mahrum bırakmayalım.Anahtar Kelimeler

Bebekler Annelerine Ne İçin Bağlanır? - Harlow Deneyi

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Bebekler Annelerine Ne İçin Bağlanır? - Harlow Deneyi . tanıtımı. Bebekler Annelerine Ne İçin Bağlanır? - Harlow Deneyi , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Bebekler Annelerine Ne İçin Bağlanır? - Harlow Deneyi hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Bebekler Annelerine Ne İçin Bağlanır? - Harlow Deneyi

Bebekler Annelerine Ne İçin Bağlanır? - Harlow Deneyi her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Bebekler Annelerine Ne İçin Bağlanır? - Harlow Deneyi ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Bebekler Annelerine Ne İçin Bağlanır? - Harlow Deneyi, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Bebekler Annelerine Ne İçin Bağlanır? - Harlow Deneyi

Her etkinlik için gerçek şu ki, Bebekler Annelerine Ne İçin Bağlanır? - Harlow Deneyi . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Bebekler Annelerine Ne İçin Bağlanır? - Harlow Deneyi hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Bebekler Annelerine Ne İçin Bağlanır? - Harlow Deneyi iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Bebekler Annelerine Ne İçin Bağlanır? - Harlow Deneyi" demiştim.

"Keşke iyi bir x Bebekler Annelerine Ne İçin Bağlanır? - Harlow Deneyi olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Bebekler Annelerine Ne İçin Bağlanır? - Harlow Deneyi

"Şimdi kötüler için Bebekler Annelerine Ne İçin Bağlanır? - Harlow Deneyi" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Bebekler Annelerine Ne İçin Bağlanır? - Harlow Deneyi Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Bebekler Annelerine Ne İçin Bağlanır? - Harlow Deneyi başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Bebekler Annelerine Ne İçin Bağlanır? - Harlow Deneyi köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Bebekler Annelerine Ne İçin Bağlanır? - Harlow Deneyi .

Bugünün Bebekler Annelerine Ne İçin Bağlanır? - Harlow Deneyi

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar