Bebeklerde Uyku Eğitimi

Bebeklerde Uyku Eğitimi

Bebeklere de uyku eğitimi mi olurmuş diyenleri görür gibiyim. Olur efenim olur. Hepiniz benim kadar şanslı olmayabilirsiniz. Zira Gökçe herhangi bir uyku eğitimine gerek kalmadan kendiliğinden yatıp uyumasını biliyor. Nitekim de akşam 9buçuk dedik mi uykuya geçiş yapıyor. (Çok şükür!)

Uyku eğitimi aslında kötü bir şey değil. Bazı benim tasvip etmediğim yöntemleri olsa da bu şekilde bebeğe daha rahat bir uykuya geçiş süreci sağlamaya çalışıyorsunuz aslında.

Bebeklerde Uyku Eğitimi

İlk olarak uyku rutini oluşturun

Uyku rutini dediğimiz şey bebeğin kaçta yatmasını istiyorsak o saatten öncesinde yapacağınız ve her gün tekrarlayacağınız bir düzen olmalı. Bu düzene geçiş yaptığınızda zaten bebek uyuyacağını anlıyor bir zaman sonra.

Bu uyku rutininde mesela 9da uyumasını istiyorsanız bebeğinizin, 8de ılık bir banyo yaptırn. Bu bebeğinizin rahatlamasını ve uykuya daha rahat geçmesini sağlar. Genelde banyo yapan bebekler daha uzun süre aralıksız uyurlar zaten. Ardından bolca öpücüklü, oyunlu bir vücut masajı yapın. Bu bebekle ilişkinizi de güçlendirecektir. Daha sonrasında da kısa bir masal veya ninni okuyarak yatağına yatırabilirsiniz. Ancak bu rutini her gün tekrarlamalısınız. Çünkü bu rutin bir süre sonra bebeğin şartlanmasını sağlayacak, banyo yaptığı zaman bile uyku saatinin geldiğini anlamasına destek olacaktır.

Bebeklerde Uyku Eğitimi

Peki nedir bu uyku eğitimi yöntemleri?

Size en çok uygulanan 3 yöntemi kısaca açıklayacağım dostlar. Taa hamileyken bile bu yöntemleri sıkça araştırıp hatmetmiştim diyebilirim bu konuda.

Richard Ferber – Kontrollü Ağlatma Yöntemi

Bu yöntemi az çok bilenleriniz vardır belki. Ferber yöntemi denilince genelde insanın aklına ilk olarak bebeği ağlatmak geliyor ama işin aslına bakarsanız sürekli sallanarak veya memede uyuyan hangi bebeğin düzenini değiştirmeye çalışırsanız çalışın ağlar. Bu bir nevi normal görülebilir.

Bu yöntemin uygulanmasına gelirsek, ilk olarak uyku rutininden sonra uyanık ve gevşemiş halde bebeğinizi yatağına-beşiğine koyuyorsunuz, ışığını kapatıp odadan çıkıyorsunuz. Bebek tabi haliyle ağlamaya başlıyor ilk etapta. Ama odaya hemen girmiyorsunuz. Mesela 3 dakika boyunca kendinize hakim olup kapıda bekliyorsunuz. Daha sonra odaya girip ışığı yakmadan bebeği kucağınıza alıp sakinleştirdikten sonra geri odadan çıkıyorsunuz. Bebek tekrar ağlamaya başlarsa bu sefer dışarıda 3 değil, 4 dakika bekliyorsunuz ve aynı şeyi tekrar ediyorsunuz. Ve her seferinde dışarıda beklediğiniz dakikaları biraz uzatıyorsunuz. Genelde 3 4.günün sonlarında bebek kendiliğinden uyumaya başlıyor bu yöntemde. Bu yöntemin oldukça fazla karşıtı var ve cidden bebeğiniz orada ağlarken kapıda beklemek sabır işi. Ancak bu 3 4 günlük zorlu dönemin ardından siz de bebeğiniz de rahata eriyorsunuz.

Bebeklerde Uyku Eğitimi

Tracy Hogg – Yatır Kaldır Yöntemi

Aslında Hogg bu yöntemi ilk olarak önermiyor. İlk önerdiği şey şşş-pat tekniği. Yani bebeği beşiğe yatırdıktan sonra sırtına pat pat yapıp kulağına da şşş diyorsunuz. Kimi bebekler bu şekilde rahatlayıp uykuya geçebiliyor. Ama her bebek değil tabiki. Bu durumda da devreye Yatır kaldır yöntemi geliyor ve evet bu yöntemde de bebek istemeseniz de ağlıyor.

Bu yöntemde ise bebeği yatağına koyduktan sonra ağlarsa hiç konuşmadan kucağınıza alın susturun ve geri yatırın. Tekrar ağlarsa yine aynısını yapın. Tekrar ağlarsa tekrar aynısını yapın. Bu böyle böyle belki 5 belki 15 sefer tekrar edecek bir durum. Taaki bebek uyuyana kadar. Bu yöntemde de bebek ağlıyor ancak en azından yanındasınız bebeğin. Ve burada verilen mesaj da Ben senin yanındayım ama sen kendi yatağında uyumalısın.

Bebeklerde Uyku Eğitimi

Kim West – Kontrollü uzaklaşma Yöntemi

Bu yöntem genelde daha çok 6 aydan büyük bebekler için öneriliyor. Bu yöntemde yine uyku rutininden sonra bebeği yatağına koyuyorsunuz. Yanına da bir sandalye-tabure koyup siz oturuyorsunuz. Ama ağlamasına fırsat vermeden bebeği sevip okşayarak uykuya geçiş yapmasını ağlıyorsunuz. Bebek uykuya dalar gibi olduğunda bu harketleri azaltıyorsunuz. Yalnız önem vereceğiniz konu bebek size dokunmayacak siz bebeğe dokunacaksınız. Sizin elinizi tutarak uyuyan bir bebek elinizi çektiğiniz anda uykudan uyanabilir.

Bebek çok ağlarsa kucağınıza alıp sakinleştirip geri aynı şeyleri yapın ve geri yerinize oturun. İlk 3 gün aynı yerde oturun akşamları. Her 3 günde bir oturduğunuz sandalyeyi bebeğinizden uzaklaştıracaksınız tabi. Yaklaşık 1 hafta 10 gün sonra odanın dışında olacaksınız belki ama bebek sizin sesinizi duyacak. Yaklaşık bir kaç hafta sonra bebeğinizi yatırıp odadan çıktığınızda bebeğiniz kendiliğinden uykuya geçiş yapacak.

Bu yöntem diğerlerinden daha uzun sürede sonuç veriyor ancak bebeğini ağlatmak istemeyenlerin deneyebileceği bir yöndem bu. Yalnız bu yöntemlerin hiç birini içinize sinmeden ve kendinizi hazır hissetmeden uygulamayın. Bebeğinizin nasıl uyumasını istiyorsanız -ki aslında bu bebeğin uykuya geçişini rahatlatmak içindir aslında- ona göre bir yöntem seçerek uygulayın. Umarım bu dönemi rahat atlatırsınız.

Bebeklerde Uyku Eğitimi

Bana gelince dediğim gibi çok araştırmama rağmen herhangi bir eğitim uygulamadım. Yeni doğduğu dönemlerde genellikle memede uyuyordu ve öylesi benim de kolayıma geliyordu. Daha sonrasında ise kendiliğinden gelişen bir süreç ile herhangi bir çaba sarf etmeden, Gökçeyi yatırıp ben de yanına yattığımda kendiliğinden uykuya geçmeye başladı. Hala daha da o şekilde uyur. Bu da bonus olsun size:

Diğer bencelerim için bkz: linkAnahtar Kelimeler

Bebeklerde Uyku Eğitimi

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Bebeklerde Uyku Eğitimi . tanıtımı. Bebeklerde Uyku Eğitimi , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Bebeklerde Uyku Eğitimi hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Bebeklerde Uyku Eğitimi

Bebeklerde Uyku Eğitimi her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Bebeklerde Uyku Eğitimi ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Bebeklerde Uyku Eğitimi, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Bebeklerde Uyku Eğitimi

Her etkinlik için gerçek şu ki, Bebeklerde Uyku Eğitimi . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Bebeklerde Uyku Eğitimi hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Bebeklerde Uyku Eğitimi iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Bebeklerde Uyku Eğitimi" demiştim.

"Keşke iyi bir x Bebeklerde Uyku Eğitimi olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Bebeklerde Uyku Eğitimi

"Şimdi kötüler için Bebeklerde Uyku Eğitimi" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Bebeklerde Uyku Eğitimi Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Bebeklerde Uyku Eğitimi başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Bebeklerde Uyku Eğitimi köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Bebeklerde Uyku Eğitimi .

Bugünün Bebeklerde Uyku Eğitimi

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar