Bebekleri Sallayarak Uyutmanın Zararları Nelerdir ve Başka Bir Uyutma Yöntemi Var mıdır?

Bebekleri Sallayarak Uyutmanın Zararları Nelerdir ve Başka Bir Uyutma Yöntemi Var mıdır?

Evet geçmişten günümüze oturmuş bir adette bebekleri sallayarak uyutmaktır. Bu adet nereden geldi nasıl hayatımıza girdi pek bilinmese de, uzmanlar tarafından da onaylanmamaktadır.

Bebekleri Sallayarak Uyutmanın Zararları Nelerdir ve Başka Bir Uyutma Yöntemi Var mıdır?

Bebeğimi sallayarak uyutuyorum ne zararı var?

Bebekleri Sallayarak Uyutmanın Zararları Nelerdir ve Başka Bir Uyutma Yöntemi Var mıdır?

Sallanan bebeklerin beyinleri bir jöle kıvamına girmeye başlar. Uzman doktorunda görüşleri şu şekildedir. Anne babalar bebeklerini uyuturken çeşitli yöntemler deneyebiliyorlar. Özellikle de sallayarak uyutmak gibi. Sallayarak uyutmanın çocuğu sersemleştirdiğini söyleyen çocuk gelişimi uzmanı İlknur Güven “Çocuğun sallama sırasında algısı düşer. Bu sırada hipnoz olur gibi kendini kaybeden çocuk uykuya geçer. Zaten sallanarak uyumaya alışan çocuk bir süre sonra aktif uykuya geçmekte zorlanır” diyor.

Büyüklerimiz bize bu şekilde öğretti hata kimde?

Bebekleri Sallayarak Uyutmanın Zararları Nelerdir ve Başka Bir Uyutma Yöntemi Var mıdır?

Burada hata, bu konuda hiçbir şekilde bilinçlenmeden bilindik yollara başvurulmasından kaynaklanmaktadır. Anne, teyze, abla kim olduğu önemli değil ne derse desinler sözlerine kulak asmamanız gerekir. Sonuçta her gece bebeğinizle uğraşıp uykusuz kalmak zorunda olan onlar değil sizsiniz..

Başka bir şekilde uyutmanın yolu var mı?

Bebekleri Sallayarak Uyutmanın Zararları Nelerdir ve Başka Bir Uyutma Yöntemi Var mıdır?

Evet başka nasıl uyutulur bahsedelim. Örneğin bebeği emzirdikten sonra beşiğine yatırıp ona alçak sesle ninni dinletebilirsiniz. Çok sesli olmamasına özen gösterin ki dikkati fazla dağılmadan ninniye odaklanıp yavaşça gözlerini kapatabilsin..

Sallamadan uyutmaya nasıl alıştırabilirim?

Bebekleri Sallayarak Uyutmanın Zararları Nelerdir ve Başka Bir Uyutma Yöntemi Var mıdır?

Bizim de izlediğimiz bir yolu sizlere anlatacağım. Eşimle beraber ne kadar savaş versek de annemin ve kayınvalidemin sallayarak uyutmasına engel olamadık. Gönülleri kırılmasın diye bir süre sessiz kaldık, ardından yalnız kalınca çözümü bulduk. Bebeği emzirdikten sonra beşiğine koyun ve teması kesin. Ardından bir süre hareketlenip mırıldandığını göreceksiniz. Birkaç dakika sonra uyuya kalacaktır. Tabii hemen olmasını beklemeyin, her çocukta direkt verim alacaksınız diye bir şey yok. Sabırla her seferinde tekrar edin ve bir süre sonra başarılı olduğunuzu fark edeceksiniz..

Sevgili anne - babalar lütfen bu konuda duyarlı olun. Sallayarak uyutmak kolaya kaçmaktır bunu aklınızdan çıkarmayın. Siz zoru başaran olun...<3

#proofstriker06

#bebeksallamak

@ponçikmomAnahtar Kelimeler

Bebekleri Sallayarak Uyutmanın Zararları Nelerdir ve Başka Bir Uyutma Yöntemi Var mıdır?

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Bebekleri Sallayarak Uyutmanın Zararları Nelerdir ve Başka Bir Uyutma Yöntemi Var mıdır? . tanıtımı. Bebekleri Sallayarak Uyutmanın Zararları Nelerdir ve Başka Bir Uyutma Yöntemi Var mıdır? , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Bebekleri Sallayarak Uyutmanın Zararları Nelerdir ve Başka Bir Uyutma Yöntemi Var mıdır? hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Bebekleri Sallayarak Uyutmanın Zararları Nelerdir ve Başka Bir Uyutma Yöntemi Var mıdır?

Bebekleri Sallayarak Uyutmanın Zararları Nelerdir ve Başka Bir Uyutma Yöntemi Var mıdır? her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Bebekleri Sallayarak Uyutmanın Zararları Nelerdir ve Başka Bir Uyutma Yöntemi Var mıdır? ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Bebekleri Sallayarak Uyutmanın Zararları Nelerdir ve Başka Bir Uyutma Yöntemi Var mıdır?, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Bebekleri Sallayarak Uyutmanın Zararları Nelerdir ve Başka Bir Uyutma Yöntemi Var mıdır?

Her etkinlik için gerçek şu ki, Bebekleri Sallayarak Uyutmanın Zararları Nelerdir ve Başka Bir Uyutma Yöntemi Var mıdır? . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Bebekleri Sallayarak Uyutmanın Zararları Nelerdir ve Başka Bir Uyutma Yöntemi Var mıdır? hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Bebekleri Sallayarak Uyutmanın Zararları Nelerdir ve Başka Bir Uyutma Yöntemi Var mıdır? iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Bebekleri Sallayarak Uyutmanın Zararları Nelerdir ve Başka Bir Uyutma Yöntemi Var mıdır?" demiştim.

"Keşke iyi bir x Bebekleri Sallayarak Uyutmanın Zararları Nelerdir ve Başka Bir Uyutma Yöntemi Var mıdır? olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Bebekleri Sallayarak Uyutmanın Zararları Nelerdir ve Başka Bir Uyutma Yöntemi Var mıdır?

"Şimdi kötüler için Bebekleri Sallayarak Uyutmanın Zararları Nelerdir ve Başka Bir Uyutma Yöntemi Var mıdır?" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Bebekleri Sallayarak Uyutmanın Zararları Nelerdir ve Başka Bir Uyutma Yöntemi Var mıdır? Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Bebekleri Sallayarak Uyutmanın Zararları Nelerdir ve Başka Bir Uyutma Yöntemi Var mıdır? başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Bebekleri Sallayarak Uyutmanın Zararları Nelerdir ve Başka Bir Uyutma Yöntemi Var mıdır? köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Bebekleri Sallayarak Uyutmanın Zararları Nelerdir ve Başka Bir Uyutma Yöntemi Var mıdır? .

Bugünün Bebekleri Sallayarak Uyutmanın Zararları Nelerdir ve Başka Bir Uyutma Yöntemi Var mıdır?

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar