Boşanacak Çiftlerin Dikkatine: Karı-Koca Boşanır, Anne-Baba Boşanmaz!

Boşanacak Çiftlerin Dikkatine: Karı-Koca Boşanır, Anne-Baba Boşanmaz!

"Aile toplumun temelidir." bu sözü hepimiz duyuyoruz, biliyoruz ama ne kadarımız bu sözün anlatmak istediğini anlayabiliyor? Son zamanlarda toplumumuzun temeli şiddetli sarsıntılar yaşıyor. Herkes "Yeter ki evleneyim." derdinde, evlendikten sonrasında evliliği sürdürme gibi bir düşünceleri yok. En ufak bir tartışmada soluğu avukatın yanında alıyorlar. Elbette evlenmek gibi boşanmak da doğal bir olay. Günümüzde evliliği çocuk oyuncağına dönüştürenler, insanların evlilik kavramına bakış açılarını olumsuz yönde etkiliyor. Boşanmak isteyen çiftlerin çocuğu yoksa boşanmak çok daha kolay olabiliyor. Ama işin içinde çocuk varsa, çocuğun bu durumdan en az zararla çıkması için iki kere hatta daha fazla düşünmek gerekiyor. Bugünün çocukları yarının büyükleri, bu düşünceyi aklımızdan çıkarmadan yaklaşmalıyız çocuklara.

Boşanacak Çiftlerin Dikkatine: Karı-Koca Boşanır, Anne-Baba Boşanmaz!

Boşanma kararını vermeden önce

Boşanacak Çiftlerin Dikkatine: Karı-Koca Boşanır, Anne-Baba Boşanmaz!

Boşanmaya karar veren çiftler, evliliklerini kurtarmak için her şeyi yapmalı. "Biz anlaşamıyoruz ya hadi boşanalım." diye düşünüp evliliği basitleştirmemeli. Gerekirse aile büyüklerinden destek almalı, bu durumu yaşamış olan çiftler varsa onlarla görüşmeli ve mutlaka aile terapistine gitmeliler. Ülkemizde yeni yeni yaygınlaşan aile terapistliği, çiftlerin sorunlarını birbirlerine duyurmasına aracı oluyor ve çoğunlukla olumlu sonuçlanıyor.

Boşanmayı çocuğa söylemek

Boşanacak Çiftlerin Dikkatine: Karı-Koca Boşanır, Anne-Baba Boşanmaz!

Boşanan çiftler, boşanma kararını çocuğa söylemeden önce bir pedagog ile görüşmeli, onun yönlendirmesine göre çocukla konuşmalılar. Boşanma kararını çocuğa söylerken, çocuğun rahat ve kendini güvende hissettiği bir ortamda, zaman kısıtlaması olmayacak bir vakitte; anne ve baba aynı anda anlatmalılar. Hatta birden çok çocuk varsa yaşları kaç olursa olsun hepsini karşılarına alıp anne ve baba olarak konuşmalılar. Boşanmayı normal bir durum olarak anlatmalılar.

Kardeşler, yaş fark etmeksizin zor zamanlarda birbirlerinden destek alırlar.

Boşanacak Çiftlerin Dikkatine: Karı-Koca Boşanır, Anne-Baba Boşanmaz!

Çocuğun ağlamasına, size sorular sormasına izin vermeli, çocuğu rahatlatmalısınız. Artık birbirleriyle anlaşamadıkları için bu kararı verdiğinizi ama onlara olan sevginizin asla bitmeyeceğini, onların anne ve babası olmaya devam edeceğinizi söylemelisiniz.

Haberi verdikten sonra

Boşanacak Çiftlerin Dikkatine: Karı-Koca Boşanır, Anne-Baba Boşanmaz!

Boşanma haberini çocuklara verdikten sonra bu duruma alışması için çocuğa zaman verilmeli. Bu dönemde çocuk birçok duyguyu bir arada yaşar. Önemli olan sizin bu dönemde soğukkanlılığınızı koruyabilmeniz. Çocuğa bundan sonra hayatında nelerin değişip nelerin değişmeyeceğini net bir dille anlatmalısınız. Kiminle kalacağını ve diğer ebeveynini ne sıklıkta göreceğini söylemelisiniz. Eş olarak ayrıldığınızı ama hala onların anne ve baba olduğunuzu söylemelisiniz. Bu dönemde çocuğa mümkün olduğunca net olmalısınız. Kafasında soru işaretleri kalmamalı.

Çocukta güven problemi

Boşanacak Çiftlerin Dikkatine: Karı-Koca Boşanır, Anne-Baba Boşanmaz!

Anne ve babası boşanan çocuklarda insanlara karşı bir güvensizlik oluşmaya başlar. Hatta birçoğu ilerde evlenmeyeceklerini bile söyler. Anne ve babası ayılan çocukların ayda bir defa da olsa pedagoga götürülmesi taraftarıyım. Kimi anne- baba "Bizim çocuk boşanmamızdan hiç etkilenmedi." dese de bu durum çocuğu derinden etkiler. Sadece bunu dışa vurum şekli farklıdır ve çocuğu gözlemlemek gerekir.

Boşanacak Çiftlerin Dikkatine: Karı-Koca Boşanır, Anne-Baba Boşanmaz!

Seninle yaşlanacak biriyle hayat kur. Seni yaşlandıracak olanla değil...

Sevgiyle...

@ponçikmom

#JassmennAnahtar Kelimeler

Boşanacak Çiftlerin Dikkatine: Karı-Koca Boşanır, Anne-Baba Boşanmaz!

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Boşanacak Çiftlerin Dikkatine: Karı-Koca Boşanır, Anne-Baba Boşanmaz! . tanıtımı. Boşanacak Çiftlerin Dikkatine: Karı-Koca Boşanır, Anne-Baba Boşanmaz! , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Boşanacak Çiftlerin Dikkatine: Karı-Koca Boşanır, Anne-Baba Boşanmaz! hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Boşanacak Çiftlerin Dikkatine: Karı-Koca Boşanır, Anne-Baba Boşanmaz!

Boşanacak Çiftlerin Dikkatine: Karı-Koca Boşanır, Anne-Baba Boşanmaz! her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Boşanacak Çiftlerin Dikkatine: Karı-Koca Boşanır, Anne-Baba Boşanmaz! ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Boşanacak Çiftlerin Dikkatine: Karı-Koca Boşanır, Anne-Baba Boşanmaz!, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Boşanacak Çiftlerin Dikkatine: Karı-Koca Boşanır, Anne-Baba Boşanmaz!

Her etkinlik için gerçek şu ki, Boşanacak Çiftlerin Dikkatine: Karı-Koca Boşanır, Anne-Baba Boşanmaz! . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Boşanacak Çiftlerin Dikkatine: Karı-Koca Boşanır, Anne-Baba Boşanmaz! hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Boşanacak Çiftlerin Dikkatine: Karı-Koca Boşanır, Anne-Baba Boşanmaz! iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Boşanacak Çiftlerin Dikkatine: Karı-Koca Boşanır, Anne-Baba Boşanmaz!" demiştim.

"Keşke iyi bir x Boşanacak Çiftlerin Dikkatine: Karı-Koca Boşanır, Anne-Baba Boşanmaz! olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Boşanacak Çiftlerin Dikkatine: Karı-Koca Boşanır, Anne-Baba Boşanmaz!

"Şimdi kötüler için Boşanacak Çiftlerin Dikkatine: Karı-Koca Boşanır, Anne-Baba Boşanmaz!" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Boşanacak Çiftlerin Dikkatine: Karı-Koca Boşanır, Anne-Baba Boşanmaz! Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Boşanacak Çiftlerin Dikkatine: Karı-Koca Boşanır, Anne-Baba Boşanmaz! başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Boşanacak Çiftlerin Dikkatine: Karı-Koca Boşanır, Anne-Baba Boşanmaz! köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Boşanacak Çiftlerin Dikkatine: Karı-Koca Boşanır, Anne-Baba Boşanmaz! .

Bugünün Boşanacak Çiftlerin Dikkatine: Karı-Koca Boşanır, Anne-Baba Boşanmaz!

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar