"Bu Gürültüde Bebek Uyur Mu?" Demeyin, Deneyin!

"Bu Gürültüde Bebek Uyur Mu?" Demeyin, Deneyin!

Teyze anne yarısıdır derler. Benim de maşallah 6 tane yeğenim var. E o zaman ben üç çocuk annesi sayılırım. :D Her ne kadar anne olmasam da yeğenlerimi büyütürken bir anne kadar bilgilendim. En son yeğenim doğduğunda geceler boyu hiç uyumayıp sürekli ağlayınca, uyutmak için neler yapabiliriz diye araştırırken beyaz gürültü diye bir şeyle karşılaştım. Eğer siz de nedir bu beyaz gürültü diyorsanız, Bencemi okuyunuz efenim. :)

Neden beyaz gürültü deniyor?

Gürültünün ne demek olduğunu biliyoruz değil mi? Ama bu yaşına gelmiş olup da hala bilmeyen varsa öğretmekle uğraşamam anacım bir zahmet googlelayıversin. Beyaz gürültü, farklı frekanslardaki bütün seslerin bir araya gelerek oluşturduğu gürültüdür. Beyaz denmesindeki sebep ise beyaz, renk olarak bütün renkleri içinde barındırdığından dolayı, beyaz renge benzetmek içinmiş. Beyin, bu farklı frekanslardaki sesleri ayırt etmekle zorlandığı için "Aman bee sesleri ayırt edeceğim diye kendimi yakacağım artık, en iyisi ben vücudu bir uyutayım da uyanınca duruma bakarız." diyerekten bebeğin uyumasını sağlıyor. Tabii bu beyaz gürültü numarasını yutmayan minik beyinler de var. :D

Beyaz gürültü denilen sesler nelerdir?


Süreklilik gösteren seslerdir. Mesela, su, tren, rüzgar, yağmur, ağaç yaprağının sallanma sesi, fön makinesinin sesi, elektrikli süpürge sesi gibi. Google amcanın demesine göre beyaz gürültü; bebeğin anne karnındayken duyduğu annenin kalp atışının sesi, diğer iç organlardan gelen seslere benzediği için bebeği anne karnında hissettirdiğinden dolayı huzur veriyormuş. Bebek kendini güvende hissedip uykuya dalıyormuş.

Uygulaması bile var

Beyaz gürültü yapıp bebeği uyutacağız derken bütün ahaliyi uyandırmayın diye beyaz gürültü uygulaması yapmışlar. Google Play Storea yazdığınızda birçok uygulaması karşınıza çıkacaktır. Her bebek farklı sesten hoşlanabilir. Kimisi fön makinesinin sesiyle uyur, kimisi de su sesiyle. Bizim yeğene beyaz gürültü işlemedi a dostlar. Hangisini dinlettiysek fayda etmedi. Daha ne yapalım da uyutalım bu bebeyi derken youtube uyku duasına rastladım. Yaklaşık 13 dakika kadar sürüyor. İnanır mısınız o duayı dinlerken sakinleşiyor ve de uyuyor. En hırçın ağlamalarında bile bu duayı açınca susuyor. Tavsiye ederim. Uyku duasının içindeki duaların hepsi nazara karşı okunan dualardan. Merak edeniniz olursa diye şuraya bırakıyorum.


Zararı var mıdır?

İnternette yaptığım araştırmalara göre bebeğe beyaz gürültü dinletmeyi abartmamak gerekiyor. Beyin gelişiminde gerileme, kulak çınlaması, işitme problemleri ortaya çıkabiliyormuş. Aman dikkat edin, bebekleri uyutacağız derken zarar vermeyin.

Uyuyan bebekler, mutlu anneler.

Sevgiyle...

@ponçikmom

#JassmennAnahtar Kelimeler

"Bu Gürültüde Bebek Uyur Mu?" Demeyin, Deneyin!

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım "Bu Gürültüde Bebek Uyur Mu?" Demeyin, Deneyin! . tanıtımı. "Bu Gürültüde Bebek Uyur Mu?" Demeyin, Deneyin! , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. "Bu Gürültüde Bebek Uyur Mu?" Demeyin, Deneyin! hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

"Bu Gürültüde Bebek Uyur Mu?" Demeyin, Deneyin!

"Bu Gürültüde Bebek Uyur Mu?" Demeyin, Deneyin! her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak "Bu Gürültüde Bebek Uyur Mu?" Demeyin, Deneyin! ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

"Bu Gürültüde Bebek Uyur Mu?" Demeyin, Deneyin!, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

"Bu Gürültüde Bebek Uyur Mu?" Demeyin, Deneyin!

Her etkinlik için gerçek şu ki, "Bu Gürültüde Bebek Uyur Mu?" Demeyin, Deneyin! . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu "Bu Gürültüde Bebek Uyur Mu?" Demeyin, Deneyin! hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane "Bu Gürültüde Bebek Uyur Mu?" Demeyin, Deneyin! iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir "Bu Gürültüde Bebek Uyur Mu?" Demeyin, Deneyin!" demiştim.

"Keşke iyi bir x "Bu Gürültüde Bebek Uyur Mu?" Demeyin, Deneyin! olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son "Bu Gürültüde Bebek Uyur Mu?" Demeyin, Deneyin!

"Şimdi kötüler için "Bu Gürültüde Bebek Uyur Mu?" Demeyin, Deneyin!" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici "Bu Gürültüde Bebek Uyur Mu?" Demeyin, Deneyin! Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir "Bu Gürültüde Bebek Uyur Mu?" Demeyin, Deneyin! başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni "Bu Gürültüde Bebek Uyur Mu?" Demeyin, Deneyin! köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda "Bu Gürültüde Bebek Uyur Mu?" Demeyin, Deneyin! .

Bugünün "Bu Gürültüde Bebek Uyur Mu?" Demeyin, Deneyin!

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar