Çocuğunuz, Kardeşiniz, Yeğeniniz... Çizdikleri Resimlerde Size Neler Anlatmaya Çalışıyorlar?

Çocuğunuz, Kardeşiniz, Yeğeniniz... Çizdikleri Resimlerde Size Neler Anlatmaya Çalışıyorlar?

Bir çocuğun ne hissettiğini ele veren en önemli şeylerden biri de çizdikleri resimlerdir. Çoğu psikolog, psikolojik danışman, okul öncesi öğretmenleri bunu bilir, ya da bilmelidir. Bazı temel şeyleri burada paylaşıyorum.

Güneş
Çocuğunuz, Kardeşiniz, Yeğeniniz... Çizdikleri Resimlerde Size Neler Anlatmaya Çalışıyorlar?

Çocuk için güneş, mutluluğu temsil eder. Güvenlik, sıcaklık gibi anlamlara gelen güneş bazı psikologlara göre baba, bazılarına göre anneyi temsil eder. Annesiz büyüyen ya da babasıyla iyi ilişkileri olmayan çocuklar resimlerinde ya güneşi çizmezler, ya da önüne bulut koyup onu biraz daha görünmez yaparlar.

Bulut

Bulutlar çoğunlukla diğer aile üyelerini temsil eder. Eğer bulutlardan biri güneşin önünü kapatıyorsa çocuğun aile bireyiyle arasına biri girmiş olabilir. Bu bir kardeşi temsil edebileceği gibi kavgacı babayı da temsil edebilir.

Hayvanlar

Çiftlikte büyüyen bir çocuğun çizdiği tavuk, elbette kayda değer bir kaynak olmayacaktır bizim için. Ama bunun dışında çizilen hayvanlar çocuğun işlediği suçun yansıması olabilir. Yatağına "işeyen" bir çocuk annesinden azar işittiyse resmine sürüngen hayvanları yansıtabilir(kertenkele, yılan vb). Kuş resmi özgürlüğe duyulan ihtiyaç, vahşi hayvanlar ise iç dünyasında huzursuzluğu haber verebilir.

Ev
Çocuğunuz, Kardeşiniz, Yeğeniniz... Çizdikleri Resimlerde Size Neler Anlatmaya Çalışıyorlar?

Çizim yapmaya başlayan neredeyse her çocuk ev çizer. Ancak çizdikleri evler çocukların yaşına göre de, ruhsal durumuna göre de değişir. Yuvarlak evler ana rahmini simgeler ve çocuğun anneye ihtiyacını anlatır. Bu tür bir çizime sahip olan çocuk anaokuluna başlamaya hazır değildir örneğin. Kare evler sınırları, korunmayı belli eder. Annesine olan ihtiyacı bir nebze azalan ve artık dış dünyaya açılmaya hazır olan çocuk, kare ev çizebilir.

Baca

Evet, birçoğumuz çocukluğumuzda yaz da olsa kış da olsa evimize dumanı tüten baca çizerdik

Anahtar Kelimeler

Çocuğunuz, Kardeşiniz, Yeğeniniz... Çizdikleri Resimlerde Size Neler Anlatmaya Çalışıyorlar?

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Çocuğunuz, Kardeşiniz, Yeğeniniz... Çizdikleri Resimlerde Size Neler Anlatmaya Çalışıyorlar? . tanıtımı. Çocuğunuz, Kardeşiniz, Yeğeniniz... Çizdikleri Resimlerde Size Neler Anlatmaya Çalışıyorlar? , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Çocuğunuz, Kardeşiniz, Yeğeniniz... Çizdikleri Resimlerde Size Neler Anlatmaya Çalışıyorlar? hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Çocuğunuz, Kardeşiniz, Yeğeniniz... Çizdikleri Resimlerde Size Neler Anlatmaya Çalışıyorlar?

Çocuğunuz, Kardeşiniz, Yeğeniniz... Çizdikleri Resimlerde Size Neler Anlatmaya Çalışıyorlar? her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Çocuğunuz, Kardeşiniz, Yeğeniniz... Çizdikleri Resimlerde Size Neler Anlatmaya Çalışıyorlar? ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Çocuğunuz, Kardeşiniz, Yeğeniniz... Çizdikleri Resimlerde Size Neler Anlatmaya Çalışıyorlar?, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Çocuğunuz, Kardeşiniz, Yeğeniniz... Çizdikleri Resimlerde Size Neler Anlatmaya Çalışıyorlar?

Her etkinlik için gerçek şu ki, Çocuğunuz, Kardeşiniz, Yeğeniniz... Çizdikleri Resimlerde Size Neler Anlatmaya Çalışıyorlar? . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Çocuğunuz, Kardeşiniz, Yeğeniniz... Çizdikleri Resimlerde Size Neler Anlatmaya Çalışıyorlar? hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Çocuğunuz, Kardeşiniz, Yeğeniniz... Çizdikleri Resimlerde Size Neler Anlatmaya Çalışıyorlar? iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Çocuğunuz, Kardeşiniz, Yeğeniniz... Çizdikleri Resimlerde Size Neler Anlatmaya Çalışıyorlar?" demiştim.

"Keşke iyi bir x Çocuğunuz, Kardeşiniz, Yeğeniniz... Çizdikleri Resimlerde Size Neler Anlatmaya Çalışıyorlar? olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Çocuğunuz, Kardeşiniz, Yeğeniniz... Çizdikleri Resimlerde Size Neler Anlatmaya Çalışıyorlar?

"Şimdi kötüler için Çocuğunuz, Kardeşiniz, Yeğeniniz... Çizdikleri Resimlerde Size Neler Anlatmaya Çalışıyorlar?" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Çocuğunuz, Kardeşiniz, Yeğeniniz... Çizdikleri Resimlerde Size Neler Anlatmaya Çalışıyorlar? Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Çocuğunuz, Kardeşiniz, Yeğeniniz... Çizdikleri Resimlerde Size Neler Anlatmaya Çalışıyorlar? başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Çocuğunuz, Kardeşiniz, Yeğeniniz... Çizdikleri Resimlerde Size Neler Anlatmaya Çalışıyorlar? köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Çocuğunuz, Kardeşiniz, Yeğeniniz... Çizdikleri Resimlerde Size Neler Anlatmaya Çalışıyorlar? .

Bugünün Çocuğunuz, Kardeşiniz, Yeğeniniz... Çizdikleri Resimlerde Size Neler Anlatmaya Çalışıyorlar?

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar