Çocuğunuz Olduğunda Dikkat Etmeniz Gereken Çok Önemli Konular!

Çocuğunuz Olduğunda Dikkat Etmeniz Gereken Çok Önemli Konular!

En önemli yarışın kendisi ile olduğunu aşılamaktan çekinmeyin!

Çocuğunuz Olduğunda Dikkat Etmeniz Gereken Çok Önemli Konular!

Onu sınıf arkadaşları ile veya kardeşleri ile kıyaslamayın. Farkında olmadan psikolojik hastalıklara zemin hazırlayabilirsiniz. Onu abuk yarışların içine düşürüp, gereksiz hırslar ile haşır neşir etmeyin! Insanın en başta kendi ile olan savaşı kazanması gerekiyor. Her gün bir öncekinden başarılı bir birey olmasının, başkaları ile yarışmaktan çok daha önemli olduğunu ona aşılamak varken, hataya düşmek yersiz.

Başkasının başarısını kıskanıp, başarısızlığı ile mutlu olan bir çocuğun böyle davranmasındaki en önemli etken anne ve babasıdır. Her fırsatta yapılan kıyaslamalar ve hayatın bir yarışmış gibi çocuğa aşılanmasıdır. Hızlı koşmayanın düştüğü bir ortammış gibi tanıtmayın ona hayatı! Herkesi rakip olarak görüp, abartı bir hırs ile ezip geçmesi kaçınılmaz!

Sen yapamazsın demeyin, hata yapmasına izin verin

Çocuğunuz Olduğunda Dikkat Etmeniz Gereken Çok Önemli Konular!

Bırakın yanlış yapsın, saçmalasın, savaş alanına döndürsün hatta bazen ortalığı. Küçük meseleleri büyütüp, her yaptığından sonra suçluluk duymasına sebep olmayın. Her şeyin bir çözümü olduğunu, hataların telafi edilebileceğini yaşayarak gösterin ona. Düşe kalka öğrenmesine izin verin hayatı. Sürekli peşinde dolanıp, kontrol etmeyin. Bazı şeyleri kendi kendine öğrenmesi aslında en iyisi. Öz güvensiz bir birey haline getirmeyin onu, korkmasın hata yapmaktan!

Onu kendi annesine/babasına, yani eşinize karşı doldurmayın!

Çocuğunuz Olduğunda Dikkat Etmeniz Gereken Çok Önemli Konular!

Örneğin eşinizle kavgalı olduğunuz bir zamanda sinirle düşündüklerinizi ona belli etmeyin. Onun yanında "Senin babandan/annenden her şey beklenir, şu yaptığına bak!" gibisinden laflarla farkında olmadan onu, annesine/babasına karşı doldurmayın, güvenini ve ilişkisini zedelemeyin! Ne olursa olsun kavgalarınızda taraf tutma girişiminde bulunmasın.

Düşüncelerini ve fikirlerini önemseyin!

Çocuğunuz Olduğunda Dikkat Etmeniz Gereken Çok Önemli Konular!
Yaşı kaç olursa olsun ailenin bir bireyi olduğunu hissettirin. Düşündüklerinin ve fikirlerinin ciddiye alındığını hissedip, kendine olan öz saygısının temelleri atılsın. "Sen sus bir dakika." gibi cümleler kullanmayın veya saçmalasa bile dalgaya alıp çocuksun diyerek küçümsemeyin.

Çıkmaza girmiş gibi tavırlar sergilemeyin!

Çocuğunuz Olduğunda Dikkat Etmeniz Gereken Çok Önemli Konular!

Halledemediği bir problem ile size geldiğinde karamsar davranmayın. Arap saçına dönmüş olaylara bile pozitif yaklaşın. Ölüm dışında her şeyin bir çözümü olduğunu ona öğretin. Büyük bir sakinlik ve olgunlukla çeşitli çözüm yolları üretin. Böylece sorunlar karşısında pes etmenin veya olumsuz düşünmenin yersiz olduğunu anlasın.

Onu sürekli övmeyin veya yermeyin!

Çocuğunuz Olduğunda Dikkat Etmeniz Gereken Çok Önemli Konular!

Sürekli onu övmek zorundaymış gibi hissetmeyin kendinizi. Benim kızım/oğlum çok güzel, muhteşem deyip durmayın mesala. Onun da eksikleri olduğunu fark ettirin. Ona kendini kusursuz hissettirdiğiniz takdirde, herhangi bir kusuru ile karşılaştığı zaman bunu asla kabullenemez, hayat ona zindan olur. Her zaman mükemmel olmaya çalışacak ve en ufak fiziksel kusuru hayatını karartmaya yetecektir. Yersiz övgüler narsist kişilik bozukluğuna kadar gidebilir!

Kendi yaşıtlarını veya başkalarını kötülemeyin!

Çocuğunuz Olduğunda Dikkat Etmeniz Gereken Çok Önemli Konular!

"Zeynep kilo almış, ne kadar çirkin olmuş!" "Alinin dersleri çok kötü değil miydi, nasıl kazandı sınavı ?" şeklinde cümlelerle insanları eleştirip, yargılayıp durmayın! Havadan sudan veya daha yararlı konulardan konuşun fakat dedikodu tarzı konuşmamaya dikkat edin. Sürekli başkalarının kötü yönlerini sohbet konusu haline getirdiğiniz takdirde, herkesin eksik kendisinin tam olduğunu sanması ve insanları küçümsemesi kaçınılmaz.

Evde bir iş bölümü olduğunu aşılamadan, neden odanı toplamıyorsun demeyin!

Çocuğunuz Olduğunda Dikkat Etmeniz Gereken Çok Önemli Konular!

Küçüklükten itibaren yapılan işlere onun da bir ucundan katkı sağlamasına özen gösterin. Her şeyi önüne hazır koyup, buna alıştırdıktan sonra "Sen zaten yan gelip yat!" diye sitem etmeniz yersiz. Onu bu hale getirmeden önce düşünmeniz gerekiyor ve bazı şeyler zamanı geçince halledilemiyor maalesef.

Sesinizi yükseltmeyin veya her konuda "Ben haklıyım!" diye diretmeyin!

Çocuğunuz Olduğunda Dikkat Etmeniz Gereken Çok Önemli Konular!

Ne olursa olsun bağırmamaya çalışın. Sesinizi yükselterek sindirmeye veya bastırmaya çabalamayın yoksa bunun doğru olduğunu düşünüp herhangi bir tartışmanızda size bu şekilde karşılık verebilir. "Bana sesini yükseltme saygısız! gibi bir cümleyi kullanarak trajikomik duruma da düşmeyin. Bunun dışında haksız olabileceğinizi kabullenmekten de çekinmeyin.

#ArızalıbireyAnahtar Kelimeler

Çocuğunuz Olduğunda Dikkat Etmeniz Gereken Çok Önemli Konular!

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Çocuğunuz Olduğunda Dikkat Etmeniz Gereken Çok Önemli Konular! . tanıtımı. Çocuğunuz Olduğunda Dikkat Etmeniz Gereken Çok Önemli Konular! , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Çocuğunuz Olduğunda Dikkat Etmeniz Gereken Çok Önemli Konular! hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Çocuğunuz Olduğunda Dikkat Etmeniz Gereken Çok Önemli Konular!

Çocuğunuz Olduğunda Dikkat Etmeniz Gereken Çok Önemli Konular! her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Çocuğunuz Olduğunda Dikkat Etmeniz Gereken Çok Önemli Konular! ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Çocuğunuz Olduğunda Dikkat Etmeniz Gereken Çok Önemli Konular!, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Çocuğunuz Olduğunda Dikkat Etmeniz Gereken Çok Önemli Konular!

Her etkinlik için gerçek şu ki, Çocuğunuz Olduğunda Dikkat Etmeniz Gereken Çok Önemli Konular! . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Çocuğunuz Olduğunda Dikkat Etmeniz Gereken Çok Önemli Konular! hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Çocuğunuz Olduğunda Dikkat Etmeniz Gereken Çok Önemli Konular! iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Çocuğunuz Olduğunda Dikkat Etmeniz Gereken Çok Önemli Konular!" demiştim.

"Keşke iyi bir x Çocuğunuz Olduğunda Dikkat Etmeniz Gereken Çok Önemli Konular! olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Çocuğunuz Olduğunda Dikkat Etmeniz Gereken Çok Önemli Konular!

"Şimdi kötüler için Çocuğunuz Olduğunda Dikkat Etmeniz Gereken Çok Önemli Konular!" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Çocuğunuz Olduğunda Dikkat Etmeniz Gereken Çok Önemli Konular! Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Çocuğunuz Olduğunda Dikkat Etmeniz Gereken Çok Önemli Konular! başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Çocuğunuz Olduğunda Dikkat Etmeniz Gereken Çok Önemli Konular! köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Çocuğunuz Olduğunda Dikkat Etmeniz Gereken Çok Önemli Konular! .

Bugünün Çocuğunuz Olduğunda Dikkat Etmeniz Gereken Çok Önemli Konular!

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar