Çocuğunuzu Kitap Okumaya Nasıl Özendirebilirsiniz?

Çocuğunuzu Kitap Okumaya Nasıl Özendirebilirsiniz?

Birçok ebeveyn, çocuğunun kitap okumayı sevmesini ister ve çocuğunu kitap okuması için teşvik etmeye hatta zorlamaya çalışır. Oysa çocuğun kitap okuması, ödül-ceza sistemi ya da zorlama ile değil kendiliğinden oluşacak bir süreçtir. Ebeveynin yapması gereken ise çocuğa fark ettirmeden uygulayacağı küçük taktiklerdir. İşte o küçük taktikler;

Anne-baba çocuk için rol model olmalı

Çocuğunuzu Kitap Okumaya Nasıl Özendirebilirsiniz?

En önemli madde budur aslında. Diğer maddeler hepsi eninde sonunda ebeveynin rol model olmasına çıkar. Ne kadar küçük olursa olsun, anne babasının kitap okuduğunu gören çocuk bilinçaltına kitap okumayı kodlayacak ve ebeveyne özendiği zamanlar geldiğinde kendiliğinden kitap okumak isteyecektir.

Çocuğun yaşam alanı içinde her zaman kitaplar yer almalı

Çocuğunuzu Kitap Okumaya Nasıl Özendirebilirsiniz?

Çocuklar çok çabuk sıkılırlar. Özellikle de daha çok sıkıldığı araba, mutfak ve tuvalet gibi yerlerde elinin altında kitap olması, çocuk sıkıldığında kendiliğinden kitaba uzanmaları bir fırsattır. Bir seyahatte canı sıkılan çocuk, yapacak hiçbir şey bulamaz ve sonunda kitabı eline alır.

Birlikte okuma saatleri

Çocuğunuzu Kitap Okumaya Nasıl Özendirebilirsiniz?

Okuyan ebeveyni gören çocuk birlikte okuma saatleri olduğunda buna riayet eder. Küçük yaşlarda okuyamadığı zamanlarda ona kitabı biz okuyabiliriz ya da resimli kitaplar ile biz okurken o da kitapların resimlerine bakıp hayal gücünü geliştirebilir ve kitapları sevebilir.

Teknolojik aletlerden uzak durma

Çocuğunuzu Kitap Okumaya Nasıl Özendirebilirsiniz?

Erken yaşlardan itibaren teknoloji ile iç içe kalan çocuk her sıkıldığında telefon, tablet, televizyon gibi araçlara yönelir. Bu araçları ebeveynleri ne kadar az kullanır ve kullanmalarına ne kadar izin verirse çocukların kitaplara yönelme şansı da o denli artacaktır.

Okumanın eğlenceli olduğunu gösterme

Çocuğunuzu Kitap Okumaya Nasıl Özendirebilirsiniz?

Özel okuma saatlerinde kitap yanında çocuğun sevdiği bir yiyeceği de bulundurma ya da kitapları oyunlar oynayarak okuma kitabın ne kadar eğlenceli bir etkinlik olduğunu çocuğa öğretecek ve her fırsatta sizinle kitap okumayı isteyecektir.

Kitap seçimini çocuğun yapması

Çocuğunuzu Kitap Okumaya Nasıl Özendirebilirsiniz?

Birlikte kitapçıya gidip hem kendinize hem de çocuğa kendi seçtikleri kitabı aldırmak onların kitap sevgisini oldukça arttırmaktadır. Yine de ebeveyn çocuğunun okumasını istediği kitabı da kendisi alıp onun erişebileceği yaşam alanlarına bırakması doğru bir tercih olacaktır.

Kitap sevgisi ile büyütülen çocuk, sevgi dolu bir geleceğin temellerini atmaktır.

Keyifli okumalar, sevgi ve saygılarımla.

Çocuğunuzu Kitap Okumaya Nasıl Özendirebilirsiniz?


Anahtar Kelimeler

Çocuğunuzu Kitap Okumaya Nasıl Özendirebilirsiniz?

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Çocuğunuzu Kitap Okumaya Nasıl Özendirebilirsiniz? . tanıtımı. Çocuğunuzu Kitap Okumaya Nasıl Özendirebilirsiniz? , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Çocuğunuzu Kitap Okumaya Nasıl Özendirebilirsiniz? hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Çocuğunuzu Kitap Okumaya Nasıl Özendirebilirsiniz?

Çocuğunuzu Kitap Okumaya Nasıl Özendirebilirsiniz? her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Çocuğunuzu Kitap Okumaya Nasıl Özendirebilirsiniz? ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Çocuğunuzu Kitap Okumaya Nasıl Özendirebilirsiniz?, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Çocuğunuzu Kitap Okumaya Nasıl Özendirebilirsiniz?

Her etkinlik için gerçek şu ki, Çocuğunuzu Kitap Okumaya Nasıl Özendirebilirsiniz? . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Çocuğunuzu Kitap Okumaya Nasıl Özendirebilirsiniz? hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Çocuğunuzu Kitap Okumaya Nasıl Özendirebilirsiniz? iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Çocuğunuzu Kitap Okumaya Nasıl Özendirebilirsiniz?" demiştim.

"Keşke iyi bir x Çocuğunuzu Kitap Okumaya Nasıl Özendirebilirsiniz? olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Çocuğunuzu Kitap Okumaya Nasıl Özendirebilirsiniz?

"Şimdi kötüler için Çocuğunuzu Kitap Okumaya Nasıl Özendirebilirsiniz?" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Çocuğunuzu Kitap Okumaya Nasıl Özendirebilirsiniz? Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Çocuğunuzu Kitap Okumaya Nasıl Özendirebilirsiniz? başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Çocuğunuzu Kitap Okumaya Nasıl Özendirebilirsiniz? köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Çocuğunuzu Kitap Okumaya Nasıl Özendirebilirsiniz? .

Bugünün Çocuğunuzu Kitap Okumaya Nasıl Özendirebilirsiniz?

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar