Çocuk İstismarı Karşısında Çocuklarımızı Nasıl Korumalıyız?

Çocuk İstismarı Karşısında Çocuklarımızı Nasıl Korumalıyız?

Günümüzün kanayan yaralarından birini üzülerek ele alacağım.


Ne kadar bu tür şeyleri kötü görsek de çocuklarımızı bu tür tehlikelere korumak için ebeveyni ya da ondan sorumlu kişi olarak onları bilgilendirmek zorundayız. Çünkü bilgi en büyük kalkandır.

Çocuğu korkutmadan, psikolojik hasara uğratmadan ve bilmesi gerekmeyen şeylerden bahsetmeden bilgilendireceğiz?

Çocuk İstismarı Karşısında Çocuklarımızı Nasıl Korumalıyız?

Çocuğun Seviyesine İnin!

Çocuğunuzla konuşacağınız zaman yumuşak bir ses tonu ile konuşmaya başlayın. Laubali ya da şakacı olmayın. Ciddi olun fakat korkutacak derecede değil. Çünkü çocuğunuzun olayın ciddiyetini kavraması gerekiyor. Eğer korkutmamak adına da olsa çok fazla şakalaşırsanız çocuk ona sıradan bir hikaye anlattığınızı sanıp kaale almayabilir.

Çocuk İstismarı Karşısında Çocuklarımızı Nasıl Korumalıyız?

Çocuğunuzla göz teması kurabilmek adına onun seviyesine inin. Çocuğa yukarıdan bakmak çocuk ile iletişimi olumsuz yönde etkiler. -Şöyle düşünürseniz bir televizyon bile çok yukarıdaysa en sevdiğimiz dizi de olsa bir süre sonra boynumuz rahatsız olduğu için izlemeyi bırakırız.-


Onun anlayacağı dilden konuşun. Bu konuşmayı 4-5 yaşında bir çocuk da olsa yapmalıyız bu yüzden onun anlayabileceği bir dilde anlatmaya özen göstermelisiniz.

Cinsel Organlarını Ona Açıklamak Zorunda Değilsiniz

Düşünürseniz zaten küçük yaşta bir çocuk bu tür konuşmadan bir şey anlamayacaktır ya da henüz küçük olduğu için bu konu onu korkutabilir ve ileriki yaşamına zarar verebilir. Bu sebeple cinsel organlarını açıklamak yerine günlük hayatta kullandığınız tabirde açıklayın.

Çocuk İstismarı Karşısında Çocuklarımızı Nasıl Korumalıyız?

PEKİ ÇOCUĞA BU KONUDA NE ANLATILMALI?

Çocuğun ona özel 4 bölgesi olduğunu açıklayın. Dudakları, göğsü, bacak arası ve arkası.


Bu bölgelere anne ya da babası, güvenilir yakın akrabaları ya da doktoru hariç kimsenin dokunamayacağını söyleyin. Doktoru da sadece anne babasının yanındayken dokunabileceğini, anne babanın da sadece o kısımları temizleme amaçlı dokunabileceğini anlatın.


Bazı durumlarda anne ve baba çalıştığı için çocuğa evde aileden ya da aileden olmayan bakıcı bakıyor olabilir. Bu durumda o bakıcının da sadece temizlik amaçlı dokunabileceğini anlatın ve bakıcının da güvenilir olmasına dikkat edin.

Çocuk İstismarı Karşısında Çocuklarımızı Nasıl Korumalıyız?

Aile içinde sır saklanmamalı

Bu durum aile içinde de oldukça yaygın olduğu ve ensest ilişki adıyla adlandırıldığı unutulmamalı, aile içinde yaşadığı olayları size anlatması gerektiğini unutmayın.


Edindiğim bilgilere göre, bu tür kötü kişiler genellikle yaptıkları istismar sonrası çocuklara bunun aralarında bir sır olduğunu ve ona çeşitli yiyecek ya da oyuncak alacağını söyleyerek kandırmaya çalışabilir. Bu durumda da anne ve babanın gözü açık olmalıdır.

Çocuk gerekli durumlarda "HAYIR" diyebilmeli!

Eğer bu bölgelere dokunulursa geri çekilmesini ve bu durmdan hoşlanmadığını bilertmesini söyleyin. Bazı durumlarda hayır demesi gerektiğini açıklayın.Eğer özel bölgelerine herhangi bir şekilde dokunan, okşayan, öpen olursa oradan hemen uzaklaşmalısın. Eğer o kişi uzaklaşmana izin vermiyorsa bağırmalı ve anne babana koşmalısın. Eğer anne baban da orada değilse öğretmenine, ya da güvendiğin bir insana koşmalısın.


Çocuk İstismarı Karşısında Çocuklarımızı Nasıl Korumalıyız?

Belki bazı aileler çocuklarını dudaklarından öpüyor olabilir. Bu durumda çocuk bunun normal bir davranış olduğunu ve herkesin kendini bu şekilde öpebileceğini sanabilir. Fakat yabancıların ya da bir başka akrabasının onu bu şekilde öpmemesi gerektiğini ona anlatmalısınız.


Çünkü herkes sizin kadar iyi niyetli değil bu hayatta.Ve unutmayın. Bu konunun kızı ya da erkeği yok! Tüm çocuklar korunmaya muhtaç!Bu konuyu daha iyi anlayabilmeniz adına Aamir Khanın Mahremiyet Eğitimi adlı videosunu izlemenizi tavsiye ederim.

Kimsenin bu gibi bir durumla karşılaşmaması dileği ve duası ile...


Muallime__Anahtar Kelimeler

Çocuk İstismarı Karşısında Çocuklarımızı Nasıl Korumalıyız?

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Çocuk İstismarı Karşısında Çocuklarımızı Nasıl Korumalıyız? . tanıtımı. Çocuk İstismarı Karşısında Çocuklarımızı Nasıl Korumalıyız? , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Çocuk İstismarı Karşısında Çocuklarımızı Nasıl Korumalıyız? hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Çocuk İstismarı Karşısında Çocuklarımızı Nasıl Korumalıyız?

Çocuk İstismarı Karşısında Çocuklarımızı Nasıl Korumalıyız? her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Çocuk İstismarı Karşısında Çocuklarımızı Nasıl Korumalıyız? ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Çocuk İstismarı Karşısında Çocuklarımızı Nasıl Korumalıyız?, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Çocuk İstismarı Karşısında Çocuklarımızı Nasıl Korumalıyız?

Her etkinlik için gerçek şu ki, Çocuk İstismarı Karşısında Çocuklarımızı Nasıl Korumalıyız? . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Çocuk İstismarı Karşısında Çocuklarımızı Nasıl Korumalıyız? hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Çocuk İstismarı Karşısında Çocuklarımızı Nasıl Korumalıyız? iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Çocuk İstismarı Karşısında Çocuklarımızı Nasıl Korumalıyız?" demiştim.

"Keşke iyi bir x Çocuk İstismarı Karşısında Çocuklarımızı Nasıl Korumalıyız? olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Çocuk İstismarı Karşısında Çocuklarımızı Nasıl Korumalıyız?

"Şimdi kötüler için Çocuk İstismarı Karşısında Çocuklarımızı Nasıl Korumalıyız?" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Çocuk İstismarı Karşısında Çocuklarımızı Nasıl Korumalıyız? Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Çocuk İstismarı Karşısında Çocuklarımızı Nasıl Korumalıyız? başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Çocuk İstismarı Karşısında Çocuklarımızı Nasıl Korumalıyız? köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Çocuk İstismarı Karşısında Çocuklarımızı Nasıl Korumalıyız? .

Bugünün Çocuk İstismarı Karşısında Çocuklarımızı Nasıl Korumalıyız?

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar