Çocuk Yetiştirirken Annelerin Yaptığı Hatalar

Çocuk Yetiştirirken Annelerin Yaptığı Hatalar

Çocuklar evliliğin en güzel meyvesidir kuşkusuz. Fakat bu meyveleri yetiştirirken annelerin yaptığı bazı hatalar vardır. Çocukları yetiştirirken yapılan hatalar ilerleyen zamanlar da olumsuz etki yaratıyor. Şimdi bu hatalara bakıyoruz.

Çocuğa şiddet uygulamak

Çocuk Yetiştirirken Annelerin Yaptığı Hatalar

Çocuklar yaşları gereği çevreden özenerek birçok yanlış davranışlarda bulunur. Anneler çocuklarla daha çok vakit geçirdiği için bu yanlışlara en çok anneler tanık olur. Çocuk bir hata yaptığında ona fiziksel şiddet uygularlar ve bu durumu çocuk hayatı boyunca unutamaz. İlerleyen zamanlarda da çocuğun ruh ve akıl sağlığının bozulmasına sebep olur. Kesinlikle çocuklara şiddet uygulanmamalıdır.

Hata yaptığında bağırmak

Çocuk Yetiştirirken Annelerin Yaptığı Hatalar

Çocuklar gelişimlerini tamamlayana kadar defalarca hata yaparlar. Annelerin bu hatalara karşı daha sakin davranmaları ve uyarıp öğretici bir üslupla hatayı önlemelidir.

Yanlış cezalar vermek

Çocuk Yetiştirirken Annelerin Yaptığı Hatalar

Anneler çocukların suç işlediği ya da bir hata yaptığında tekrarının olmaması ya da azalmasına karşı çocuklarına cezalar verirler. Çocuklara şiddet içerikli veya psikolojisini bozacak cezalar değil düşündürücü cezalar verilmelidir. Bir hata yaptığında dövmek, odadan çıkmama cezası vermek yerine en sevdiği bir eşyadan kısıtlayın.

Anne sevgisini gösterememek

Çocuk Yetiştirirken Annelerin Yaptığı Hatalar

Çocuklar bebeklik evresinde çok tatlı olduğundan o dönemler aşırı bir ilgi ve sevgi yağmuruna tutulurlar. yaş ilerledikçe bu sevgi grafiği düşmektedir. Çocukları sadece o sevimli bebek hallerinde değil annelerin çocuklarının hayatının her zaman diliminde yanında olması ve ona sevgi göstermesi gerekir.

Bir başka çocuklarla olumsuz yönde kıyaslamak

Çocuk Yetiştirirken Annelerin Yaptığı Hatalar

Çocukların en çok üzüldüğü durumlardan biride annenin çaresiz kaldığı anlarda çocuğunu bir başka çocukla kıyaslaması ve çocuğunu küçümsemesidir. Çocuklar bu durumlarda kendi benliklerini bırakıp annenin kıyasladığı çocuk gibi olmaya çalışırlar ve bunun sonucu da hiç iyi olmayacaktır.

Çocuğun kararlarına saygı duymamak

Çocuk Yetiştirirken Annelerin Yaptığı Hatalar

Çocuklar bazen büyüklerden daha mantıklı ve zeki olabiliyor. Ortaya bir fikir atacakken annenin çocuğu bastırması onun düşüncelerine ve kararlarına saygısızlık etmesi çocuğun bütün duygularını çökertmek demektir. Bunu büyükler dahi kimse istemez. Annelerin çocuklarının aldığı kararları hemen reddedip bastırmak yerine çocuklarının kararlarına saygı duymalıdır.

Evet arkadaşlar sizlere bu bence de annelerin çocuklarını büyütüp yetiştirirken yaptığı bazı hatalardan bahsettik. Annelerin bazı konularda daha anlayışlı ve özenli olması gerektiğini söylüyoruz. Ağaç yaş iken eğilir sözünden yola çıkarak annelerin küçük yaşlarda çocuklarına en güzel eğitimi doğru bir şekilde vermesi gerektiğini de söyleyerek benceyi burada noktalıyorum. Sağlıcakla kalın. :)

#SubarustiAnahtar Kelimeler

Çocuk Yetiştirirken Annelerin Yaptığı Hatalar

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Çocuk Yetiştirirken Annelerin Yaptığı Hatalar . tanıtımı. Çocuk Yetiştirirken Annelerin Yaptığı Hatalar , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Çocuk Yetiştirirken Annelerin Yaptığı Hatalar hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Çocuk Yetiştirirken Annelerin Yaptığı Hatalar

Çocuk Yetiştirirken Annelerin Yaptığı Hatalar her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Çocuk Yetiştirirken Annelerin Yaptığı Hatalar ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Çocuk Yetiştirirken Annelerin Yaptığı Hatalar, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Çocuk Yetiştirirken Annelerin Yaptığı Hatalar

Her etkinlik için gerçek şu ki, Çocuk Yetiştirirken Annelerin Yaptığı Hatalar . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Çocuk Yetiştirirken Annelerin Yaptığı Hatalar hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Çocuk Yetiştirirken Annelerin Yaptığı Hatalar iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Çocuk Yetiştirirken Annelerin Yaptığı Hatalar" demiştim.

"Keşke iyi bir x Çocuk Yetiştirirken Annelerin Yaptığı Hatalar olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Çocuk Yetiştirirken Annelerin Yaptığı Hatalar

"Şimdi kötüler için Çocuk Yetiştirirken Annelerin Yaptığı Hatalar" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Çocuk Yetiştirirken Annelerin Yaptığı Hatalar Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Çocuk Yetiştirirken Annelerin Yaptığı Hatalar başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Çocuk Yetiştirirken Annelerin Yaptığı Hatalar köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Çocuk Yetiştirirken Annelerin Yaptığı Hatalar .

Bugünün Çocuk Yetiştirirken Annelerin Yaptığı Hatalar

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar