Çocuk Yetiştirirken Yanlışa Düşmemeniz İçin Uygulamanız Gerekenler

Çocuk Yetiştirirken Yanlışa Düşmemeniz İçin Uygulamanız Gerekenler

Çocuk yetiştirirken yanlışa düşmeyin.

Çocuk Yetiştirirken Yanlışa Düşmemeniz İçin Uygulamanız Gerekenler

Çocuklara söylenen, yabancılarla konuşma, aman elimi bırakma kaybolursun, kaçırırlar gibi söylemler çocukların içe kapanık olması için yeterli oluyor. Bu tür söylemler çocuğun yabancılardan korkması ve gelecekte kendini rahat ifade edememesine, kalabalık bir ortamda odak noktası olmaktan korkmasına yol açıyor.

Çoğumuz biliriz ki, öğretmen bizi tahtaya kaldırdığında herkesin gözünün bizim üzerimizde olmasından rahatsızlık duyarız, acaba komik duruma düşer miyim, benimle alay ederler mi gibi düşüncelere kapılıp endişe duyarız. Avrupalılar, çocukları daha çok küçükken bile markette eline para verip hesabı sen öde derler. Çünkü yabancılarla iletişim çok önemlidir. Birçoğumuz daha ilkokula kadar yabancılarla iletişim kurmayız. Okula gittiğimizde annemiz yanımızda olmadığında nasıl bir korku hissettiğinizi hatırlayın.

Çocuğa karşı ilgisizlik ise çocukların kendini önemsiz hissetmesine yetiyor ve bu tür hissiyatları hayatı boyunca taşıyor.
Çocuk Yetiştirirken Yanlışa Düşmemeniz İçin Uygulamanız Gerekenler

Çünkü insanın karakteri 0-7 yaş arasında oluşuyor ve hayatı boyunca değişmeyen kimliğiniz sabitleniyor. Unutmayın bu yaş aralığı çok önemli, Türk çocuklarının biraz problemli olduğunu biliriz, eğer yabancı milletlerin olduğu ortamlarda bulunduysanız uçak, havalimanı gibi, ağlayan etrafa saldıran çocukların Türk veya Arap çocukları olduklarını biliriz. Çünkü ebeveynlerin sözünü dinlemiyorlar bunu sebebi ise, çocuk yanlış bir şey yaptığında onun yanlış olduğunu mantıklı bir şekilde söylemek yerine, dövmek kızmak ve bağırmak buna yol açıyor.

Harala gürele kaos bir ailede büyüyen çocuk sesli olur, sesini duyurmak için ağlar zırlar. Çocuklar genelde ilgi ister, ona ilgi göstermeniz için 'anne' ya da 'baba' demesi yeterli olmalıdır. Eğer çocuk direkt olarak ağlıyorsa, bağırıyorsa onunla aranızdaki iletişim çok zayıftır. Çünkü ilginizi başka türlü çekemiyor demektir. Çocuklarınıza yetişkin bir birey muamelesi yapın, yoksa hiç büyümezler. 30 yaşında bile olsa kendine güveni olmaz hala çocuk hisseder eksik hisseder.

Çocuğunuzu dövmeyip, bağırmayıp, mantıklı izah etmeyi seçerseniz, yaptığı yanlışın oluşturabilecek sonuçlarını da öğretirseniz çocuk onu bir daha yapmaz.
Çocuk Yetiştirirken Yanlışa Düşmemeniz İçin Uygulamanız Gerekenler

Ayrıca sizin sözünüzü de o kadar çok dinler. Benim annem bize bağırırdı, yeri gelir vururdu, babam ise hiç bağırıp vurmazdı. Ama babamın sözü daha önemliydi. Babam hiç vurmamasına rağmen bir şey söylediğinde yapılırdı onun yanında ağlamazdık zırlamazdık. Ayrıca çocuğun elini sokakta bırakın, çekiştirmeyin çocuğu.

Örneğimi bağışlayın ama köpek besleyenler bilir, eğer evcil hayvanınızın tasmasını sürekli tutup çekiştiriyorsanız tasmayı hiç salmıyorsanız, Hep gergin duruyorsa, köpek sürekli ileriden koşa koşa gider sizde arkasından tasmayı çekiştirirsiniz. Çocuk da aynı şekilde siz ona yanınızda düzgün yürümeyi, arabalara karşı dikkatli olmayı öğretmeden çekiştirirseniz çocuk hep koşmaya, kaçmaya odaklanır.

Çocuğunuza yalan söylemeyin.
Çocuk Yetiştirirken Yanlışa Düşmemeniz İçin Uygulamanız Gerekenler

Çocuk bir şey istiyorsa gel bizim oradan alırız deyip geçiştirirseniz ve almazsanız, çocuk yalan söylemeyi benimser. Size de güvenmez artık. O istediği şeyi neden alamayacağınızı açıklayın, tehlikeli, gereksiz pahalı evde var zaten vs. başka bir şey seçmesini söyleyerek yönlendirin. Hem size daha güvenir hem de düşünmesini sağlarsınız. Bir sonra ki istekleri daha mantıklı olur.

Unutmayın okul bir kulvardır, o kulvara çocuğunuzu eksik aile içi eğitimini tamamlamamış olarak göndermeyin. Mümkün olduğunca çocuğunuzu iyi yetiştirin yoksa diğer karakterler arasında kendini ifade edemez, dışlanır.

Çocuğunuzun kararlarına saygı duyun.
Çocuk Yetiştirirken Yanlışa Düşmemeniz İçin Uygulamanız Gerekenler

Onu utandırmayın, ona büyük işler verin, onun aile içinde önemli birisi olduğunu ona hissettirin. Ona danışıp fikirlerini alın. Utanılacak bir şey yaparsa da sakın alay edip gülmeyin. Edepli olmayı öğretin. Toplum içinde diğer insanları rahatsız etmemesi gerektiğini öğretin. Hep öğretin ve öğrettiklerinizin nedenlerini ve sonuçlarını izah edin. Böylelikle topluma kendine güvenen, başarılı, mantıklı bireyler kazandırırsınız. Hem siz hem çocuğunuz hem de toplum kazanır.

Saygılarımla,
CanZeaAnahtar Kelimeler

Çocuk Yetiştirirken Yanlışa Düşmemeniz İçin Uygulamanız Gerekenler

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Çocuk Yetiştirirken Yanlışa Düşmemeniz İçin Uygulamanız Gerekenler . tanıtımı. Çocuk Yetiştirirken Yanlışa Düşmemeniz İçin Uygulamanız Gerekenler , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Çocuk Yetiştirirken Yanlışa Düşmemeniz İçin Uygulamanız Gerekenler hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Çocuk Yetiştirirken Yanlışa Düşmemeniz İçin Uygulamanız Gerekenler

Çocuk Yetiştirirken Yanlışa Düşmemeniz İçin Uygulamanız Gerekenler her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Çocuk Yetiştirirken Yanlışa Düşmemeniz İçin Uygulamanız Gerekenler ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Çocuk Yetiştirirken Yanlışa Düşmemeniz İçin Uygulamanız Gerekenler, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Çocuk Yetiştirirken Yanlışa Düşmemeniz İçin Uygulamanız Gerekenler

Her etkinlik için gerçek şu ki, Çocuk Yetiştirirken Yanlışa Düşmemeniz İçin Uygulamanız Gerekenler . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Çocuk Yetiştirirken Yanlışa Düşmemeniz İçin Uygulamanız Gerekenler hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Çocuk Yetiştirirken Yanlışa Düşmemeniz İçin Uygulamanız Gerekenler iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Çocuk Yetiştirirken Yanlışa Düşmemeniz İçin Uygulamanız Gerekenler" demiştim.

"Keşke iyi bir x Çocuk Yetiştirirken Yanlışa Düşmemeniz İçin Uygulamanız Gerekenler olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Çocuk Yetiştirirken Yanlışa Düşmemeniz İçin Uygulamanız Gerekenler

"Şimdi kötüler için Çocuk Yetiştirirken Yanlışa Düşmemeniz İçin Uygulamanız Gerekenler" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Çocuk Yetiştirirken Yanlışa Düşmemeniz İçin Uygulamanız Gerekenler Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Çocuk Yetiştirirken Yanlışa Düşmemeniz İçin Uygulamanız Gerekenler başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Çocuk Yetiştirirken Yanlışa Düşmemeniz İçin Uygulamanız Gerekenler köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Çocuk Yetiştirirken Yanlışa Düşmemeniz İçin Uygulamanız Gerekenler .

Bugünün Çocuk Yetiştirirken Yanlışa Düşmemeniz İçin Uygulamanız Gerekenler

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar