Çocuk Yetiştirirken Yapılan En Büyük Yanlışlar

Çocuk Yetiştirirken Yapılan En Büyük Yanlışlar

1. Çocuğun eline tablet, telefon vererek susturmaya çalışmak

Çocuk Yetiştirirken Yapılan En Büyük Yanlışlar

Eğer çocuk yaptıysanız, o çocuğun dili çözüldüğünde susmayacağını bilmelisiniz. Elinizde dünyayı keşfetmek, sürekli öğrenmek isteyen bir varlık var. Bırakın sorsun ve öğrensin.

2. Çocuğa yüksek sesle bağırarak karşısında bir canavar yaratmak

Çocuk Yetiştirirken Yapılan En Büyük Yanlışlar

O sizin çocuğunuz, ona ne verirseniz onu alacaktır. Kötülük hiçbir zaman çözüm yolu değildir. Herhangi birine bağırmak da nefret kazandırır karşınızdakine.

3. Çocuğuna sevgi göstermemek

Çocuk Yetiştirirken Yapılan En Büyük Yanlışlar

Sevgi eksikliği olan çocuklarda altına ıslatma görülebiliyor.

4. Çocuğunu diğer insanların usullerine uygun yetiştirmek

Çocuk Yetiştirirken Yapılan En Büyük Yanlışlar

Anneniz babanız da sizi öyle yetiştirdi, tekrar aynı hatayı yapmanın ne anlamı var ki?

5. Çocuğunun sıkıntılarını dinlemeyip git başımdan diyerek onu kovmak

Çocuk Yetiştirirken Yapılan En Büyük Yanlışlar
Yorgun bir gün geçirmiş olabilirsiniz. Ancak çocuğunuza hakaret etmeden de onunla iletişim kurabilirsiniz.

İyi bir iletişim kurmayacaksanız, çocuk yapma düşüncenizi tekrar gözden geçirin!

6. Çocuğuna duygularını belli etmemesi gerektiğini söyleyerek yetiştirmek

Çocuk Yetiştirirken Yapılan En Büyük Yanlışlar
Duyguları bastırmak iyi değil. Duygular ifade edildikçe insan huzura ulaşır. Çocuk ilerleyen zamanlarda yetişkin olduğunda duygularını ifade edemeyecek bu da onda bir birikime neden olacak.

7. Çocuğunun başarısıyla dalga geçip, onu mizah malzemesi olarak kullanmak

Çocuk Yetiştirirken Yapılan En Büyük Yanlışlar

Çocuğunuzla alay ederseniz sizi önemsememeye başlar. Sizden duygusal tatmin alamaz. Öz güveni gelişmez. Arkadaşları içinde pasif kalır. Bildiğini söyleyemez. Kendini bir aşağılık varlık olarak görür. Ve kendinizi şu sona da hazırlamanızı tavsiye ederim: İntihar

Bu çocuk niye intihar etmiş olabilir? Ya her şeyinin mükemmel olmasını beklediği bir ailede büyüdüğü için, ya da karne gibi tek bir konuda bağnaz görüşleri olan bir ailede büyüdüğü için. Burada üzülünecek tek nokta bu çocuğun genç yaşta canına kıymasıdır, ailesi değildir.

8. Erkek çocuğunu aktif, kız çocuğunu pasif yetiştirmek

Çocuk Yetiştirirken Yapılan En Büyük Yanlışlar

Kız çocuklarını içine kapanık yetiştirmeye gerek yok. Onlar da toplumun ferdi, bireyi. Bu tür yanlış düşünce kalıplarıyla büyümüş iki karşıt cins bireyler birbirleriyle yakınlaşamayarak boşanıyor ve hatta kadına şiddete kadar gidebiliyor bu tarz bir çocukluk geçirmiş bireylerin öyküsü.

9. Erkek çocuğuna küfür ettirerek iğrenç bir mizah geliştirmek

Çocuk Yetiştirirken Yapılan En Büyük Yanlışlar

Çocuğa küfür öğreterek güldüğünüz zaman çocuk güzel bir şey yaptığına ikna oluyor, küfür etmeyi güzel bir şey olarak görüyor. Eğlencelerinizi ufak bir çocuk etrafında biçimlendirmek çok cahilce bir davranıştır.

10. Çocuğun cinsel sorularına yalan söyleyerek cevap vermek

Çocuk Yetiştirirken Yapılan En Büyük Yanlışlar

Cinsellik ayıp bir şey değildir. Çocuğa bunu açıkça anlatabilirsiniz. Siz cinselliği anlatınca çocuğun kafasında bunlar ne pis insanlar, dünya ne iğrenç yermiş gibi şeyler canlanmayacak. Cinselliği saf bir halde anlatın. Bunun gayet doğal olduğunu, insan neslinin devam etmesi adına bunun gerekli olduğunu öğretin ona. Tıpkı tuvalet eğitimi gibidir bu. Hatta asıl öğretmeniz gereken şey kadına saygı ve sevgidir. Cinselliğin bu sevginin üstüne eklenmiş bir ışık olduğunu anlatmanız gerek çocuğunuza.

11. Çocuğunun zevklerine, hobilerine, mesleğine karışmak

Çocuk Yetiştirirken Yapılan En Büyük Yanlışlar

Sizi yetiştiren babanız, anneniz de size karışmıştı siz küçükken. Belki sizi kendi isteklerine uygun yetiştirmek istediler. Hayatını baba ve annesinin gölgesinde ve isteğinde geçirmiş bireylerin ilerleyen zamanlarda mutlu olduklarına hiç şahit olmadım. Baba ve anne ölür ama çocuğun elinde olan kalır.

12. Erkek çocuğunun kız çocuğundan daha özgür olduğunu empoze ederek yetiştirmek

Çocuk Yetiştirirken Yapılan En Büyük Yanlışlar

Bu şekilde yetiştirilen çocuklar ileride ne oluyor biliyor musunuz? Bir tecavüzcü, bir maganda, kendini tanrı ilan eden bir adam. Herkes açık saçık dolaşabilir ancak burada erkeklere her şey serbesttir, kadınlara ise birçok şey serbest değildir. diyerek yetiştirmek en büyük yanlıştır. Bu erkek çocuklar yarın öbür gün evine geç gelerek karısıyla ilişkisinin bozulmasına neden olacak, bu çocuğun mimarı olan siz de payınıza düşeni alacaksınız.

Günümüzde kız çocuğunun erkek çocuğundan farkı yoktur. Hatta kendi işini kuran kadınlar da vardır. O tip düşünceler çağın çok gerisinde kaldı. Kadının sırtından sopayı karnından sıpayı eksik etmeyeceksin diyen insan azmanı iğrenç mahluklara en güzel cevabı Atatürk vermiştir belki de.

13. Çocuğa korkutarak dini görüş benimsetmek

Çocuk Yetiştirirken Yapılan En Büyük Yanlışlar

Korku üzerine bir dini inanç benimsetmek en saçma öğretim şekli olsa gerek. Bunu yapmazsan, ateşte yanarsın. gibi söylemler çocuğunuzda korku oluşturur. Sevgiyle öğretin, olumlu şeyler söyleyin. Bunu yetişkinlerde de görürsünüz. Çocuklukta yerleşmiş bu korku duygusuyla ibadet eden, mabetlerde bulunan, okuduğu ve dinlediği şeyin anlamını dahi bilmeyen çok sayıda boş insan var.

Çocuğunuza böyle yaparsan, böyle güzel şeyler olacaktır. gibi şeyler öğretin bir şeyin güzelliğini öğretirken.

14. Çocuğa iyi bir rol model olamamak

Çocuk Yetiştirirken Yapılan En Büyük Yanlışlar

Çocuklar karşılarında bir rol model olarak anne ve babayı alacaktır. Eğer kaliteli bir anne baba olamazsanız çocuk başkalarını örnek almaya başlar. Siz iyi bir anne baba olursanız çocuğunuz da iyi olur. Çocuk kötü anne babayı da örnek alır. Ancak buradaki ayrım iyi bir rol model olmaktır. Siz okumayı öğretirseniz çocuk okur, siz pisliği, kötülüğü öğretirseniz içinizdeki kötülüğe bir ortak daha bulursunuz.

15. Çocuğun her dediğini yapmak

Çocuk Yetiştirirken Yapılan En Büyük Yanlışlar

Çocuğun her dediğini yapmak onu şımartır. Uygun bir yolunu bularak her istediği şeyi yapmayın. Sonra üzen de üzülen de siz olursunuz.

16. Ağladığında çocuğa istediği şeyi vererek onu susturmaya çalışmak

Çocuk Yetiştirirken Yapılan En Büyük Yanlışlar

Bu size geçici bir rahatlama sağlar. Çocuğun kafasında da ağlamak = istediğini elde etmek düşüncesi olacaktır ve istediğinin olmadığını anladığında otomatik olarak ağlayacaktır. Çünkü olayın bu hale gelmesini isteyen sizsiniz.Anahtar Kelimeler

Çocuk Yetiştirirken Yapılan En Büyük Yanlışlar

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Çocuk Yetiştirirken Yapılan En Büyük Yanlışlar . tanıtımı. Çocuk Yetiştirirken Yapılan En Büyük Yanlışlar , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Çocuk Yetiştirirken Yapılan En Büyük Yanlışlar hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Çocuk Yetiştirirken Yapılan En Büyük Yanlışlar

Çocuk Yetiştirirken Yapılan En Büyük Yanlışlar her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Çocuk Yetiştirirken Yapılan En Büyük Yanlışlar ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Çocuk Yetiştirirken Yapılan En Büyük Yanlışlar, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Çocuk Yetiştirirken Yapılan En Büyük Yanlışlar

Her etkinlik için gerçek şu ki, Çocuk Yetiştirirken Yapılan En Büyük Yanlışlar . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Çocuk Yetiştirirken Yapılan En Büyük Yanlışlar hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Çocuk Yetiştirirken Yapılan En Büyük Yanlışlar iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Çocuk Yetiştirirken Yapılan En Büyük Yanlışlar" demiştim.

"Keşke iyi bir x Çocuk Yetiştirirken Yapılan En Büyük Yanlışlar olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Çocuk Yetiştirirken Yapılan En Büyük Yanlışlar

"Şimdi kötüler için Çocuk Yetiştirirken Yapılan En Büyük Yanlışlar" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Çocuk Yetiştirirken Yapılan En Büyük Yanlışlar Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Çocuk Yetiştirirken Yapılan En Büyük Yanlışlar başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Çocuk Yetiştirirken Yapılan En Büyük Yanlışlar köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Çocuk Yetiştirirken Yapılan En Büyük Yanlışlar .

Bugünün Çocuk Yetiştirirken Yapılan En Büyük Yanlışlar

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar