Çocuk Yetiştirirken Yapılmaması Gereken Ama Yapılan Hatalar Nelerdir?

Çocuk Yetiştirirken Yapılmaması Gereken Ama Yapılan Hatalar Nelerdir?

Çocuk yetiştirmek, onu iyi bir birey olarak hazırlayabilmek zor ve meşakkatli bir iştir. Bu durumu anne ve babalar çok daha iyi bilir ve anlarlar.

Çocuklarını dürüst ve iyi bir şekilde yetiştirip, topluma kazandırmak için ellerinden gelenin fazlasını dahi yaparlar ama bu süreçte yapamamaları gereken bazı davranışları sergilerler ve çocuklarının istedikleri gibi birey olabilmelerini engellerler.

Bugünkü paylaşımımda bununla ilgili bilgiler vermek istedim.

Dilerseniz, okumaya başlayabilirsiniz.

1- İlk göreviniz çocuklarınızı hayata hazırlamak olmalıdır

Çocuk Yetiştirirken Yapılmaması Gereken Ama Yapılan Hatalar Nelerdir?

Anne-babaların farkında oldukları ama yapamadıkları durumlardan bir tanesi budur. Yani ilk görevleri çocuklarını hayata hazırlamak, kişiliklerinin oluşması için ön ayak olmaları gerektiğini bilmelerine rağmen, bunlar dışında şeylerle ilgilenmeleridir.

Anne-babalar, çocuğunuzun kişilik temelleri ilk 5 yılda atılır ve bunun gelişmesi için en büyük sorumluluk size düşer. Bu dönemlerde boş ve yanlış işlerle uğraşmak yerine, çocuğunuzun kişiliğini doğru ve iyi yönde, örnek olarak geliştirmeyi tercih etmelisiniz.

2- Sürekli koruyup, kollamayın

Çocuk Yetiştirirken Yapılmaması Gereken Ama Yapılan Hatalar Nelerdir?

Çocuklar, anne-babalarının gözünde her zaman çocuktur ve öyle de kalmaya devam edeceklerdir ama bu durumu çocuğunuzu sürekli koruyup, kollamak şeklinde algılamamalı ve bu şekilde davranmamalısınız anne-babalar...

Çocuklarınızı tehlikelerden korumalısınız ama ona, "sen yapamazsın, biz senin yanında olmalıyız" izlenimini vermemeye özen göstermelisiniz. Çok sıkı ve korumacı davranarak, çocuğunuzun kaygılı bir birey olarak yetişmesini sağladığınızı unutmamanızı da tavsiye ederim.

3- Her istediğini alıp, her isteğini yerine getirmeyin

Çocuk Yetiştirirken Yapılmaması Gereken Ama Yapılan Hatalar Nelerdir?

Her anne-baba, çocuğunun iyi şartlarda, iyi koşullarda büyümesini ister ve çocuklarının istediklerini yapmaya da, almaya da özen gösterirler. Kısaca, yokluk çekmelerini pek istemezler ama anne-babalar bu şekilde davranarak büyük yanlışlar yaptığınızı bilmenizi isterim.

Bu şekilde davranarak, çocuğunuzu şımarık olarak büyütmenize neden olmanızın yanı sıra, paranın kıymetini anlamamasına ve tembel bir kişi olmasına da yol açacağınızı belirtmek isterim.

4- Olumsuz sözler ve davranışlar sergilemeyin

Çocuk Yetiştirirken Yapılmaması Gereken Ama Yapılan Hatalar Nelerdir?

Yapılan yanlışlardan en büyüğü belki de budur. Yani çocuğunuza karşı kullandığınız olumsuz sözler ve davranışlardan bahsediyorum. Bunların içine de, kıyaslama yapmak, kötü sözler söylemek ve başka davranışlar girmektedir.

Anne-babalar, çocuklarınızın yanlışlarını yüzüne vurmanız değil, desteklemeniz, geliştirmeniz ve yol gösterici olmanız gerekmektedir. O yüzden çocuğunuza karşı olumsuz sözler ve davranışlar sergilemek yerine, yapıcı olmanız ve doğru davranışlarını övmeniz gerekmektedir. Bu şekilde davranmanız onun açısından ve gelişimi açısından faydalı olacaktır.

5- "Aç kalmasın, yesin" diye sonuna ödül koymayın ya da yemeğini siz yedirmeyin

Çocuk Yetiştirirken Yapılmaması Gereken Ama Yapılan Hatalar Nelerdir?

Şüphesiz, her anne-babanın yaptığı bir durumdur. Yani, "yeter ki yemek yesin, aç kalmasın. Gerekirse ben her şeyi yaparım" şeklinde düşünüp, yemeğin sonuna ödül koymak ya da yemeklerini yedirmek gibi davranışları sergileyerek onlara iyilik yaptıklarını zannediyorlar ama büyük bir yanlış yaptıklarının farkında değiller çünkü çocuklarının alışkanlık edinmelerini engellemiş ve ödüle alıştırmış oluyorlar.

Anne-babalar, çocuğunuzun size bağımlı olarak yaşamasını ve gelişmesini istemiyorsanız, onun işlerini yapmaktan kaçınıp, destek olmayı tercih etmeniz gerektiğini belirtmek isterim.

6- Çocuğunuzla birlikte uyumayın

Çocuk Yetiştirirken Yapılmaması Gereken Ama Yapılan Hatalar Nelerdir?

2. maddede bahsettiğim gibi çocuklar, anne-babalarının gözünde hiçbir zaman büyümezler ama ebeveynler bu durumu biraz yanlış anlayarak onların gelişimlerini de engelleyici davranışlar sergilemekten kaçınmazlar. Bu durum da onlardan bir tanesidir.

Çocuklarınız uyumadığı zamanlarda onları yanınıza alıp, sizinle uyumaya alıştırmamalısınız anne-babalar... Kendi odalarına alıştırmanız onların daha öz güvenli ve sorumluluk alabilen bireyler olarak yetişmesini sağlayacaktır.

7- Çocuğunuzun ağlamaması için çabalamayın

Çocuk Yetiştirirken Yapılmaması Gereken Ama Yapılan Hatalar Nelerdir?

Anne-babalar, çocuklarının ağlamalarını istemezler. Onlar ağladıkça kendileri de üzülürler ve ağlamamaları için her şeyi yapmayı göze alırlar ama böyle yaparak yine yanlış yaparlar.

Anne-babalar, çocuğunuz ağlamasın diye, huzursuz olmasın diye her istediğini yapmaya çalışmanız, büyüdüğü zaman istedikleri olmadığında tabiri caizse terör estirmesine, aşırı öfkelenip, öfkesiyle başkalarını da yakıp, kavurmasına neden olacaktır. O yüzden, çocuğunuz ağlamasın diye her istediğini yapmaktan kaçınmanız, onun gelişimi ve yetişkinlik dönemleri için tavsiye etmeniz gerektiğini söyleyebilirim.

Çoc

uklara mümkün olduğu kadar az şey söylenmeli fakat çok şey keşfettirilmelidir. (Herbert SPENCER)

Çocuklarınızı yetiştirirken yaptığınız yanlışlardan birkaç tanesi bunlardan ibarettir. Eklemek istedikleriniz olursa ekleyebilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Sürçülisan yaptıysam, kusuruma bakmayın.

Çocuğunuza keşfettirmeyi öğretmeniz dileklerimle. Hoşça kalın...

25.02.2018 Pazar

14.00

#Mavi77777Anahtar Kelimeler

Çocuk Yetiştirirken Yapılmaması Gereken Ama Yapılan Hatalar Nelerdir?

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Çocuk Yetiştirirken Yapılmaması Gereken Ama Yapılan Hatalar Nelerdir? . tanıtımı. Çocuk Yetiştirirken Yapılmaması Gereken Ama Yapılan Hatalar Nelerdir? , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Çocuk Yetiştirirken Yapılmaması Gereken Ama Yapılan Hatalar Nelerdir? hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Çocuk Yetiştirirken Yapılmaması Gereken Ama Yapılan Hatalar Nelerdir?

Çocuk Yetiştirirken Yapılmaması Gereken Ama Yapılan Hatalar Nelerdir? her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Çocuk Yetiştirirken Yapılmaması Gereken Ama Yapılan Hatalar Nelerdir? ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Çocuk Yetiştirirken Yapılmaması Gereken Ama Yapılan Hatalar Nelerdir?, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Çocuk Yetiştirirken Yapılmaması Gereken Ama Yapılan Hatalar Nelerdir?

Her etkinlik için gerçek şu ki, Çocuk Yetiştirirken Yapılmaması Gereken Ama Yapılan Hatalar Nelerdir? . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Çocuk Yetiştirirken Yapılmaması Gereken Ama Yapılan Hatalar Nelerdir? hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Çocuk Yetiştirirken Yapılmaması Gereken Ama Yapılan Hatalar Nelerdir? iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Çocuk Yetiştirirken Yapılmaması Gereken Ama Yapılan Hatalar Nelerdir?" demiştim.

"Keşke iyi bir x Çocuk Yetiştirirken Yapılmaması Gereken Ama Yapılan Hatalar Nelerdir? olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Çocuk Yetiştirirken Yapılmaması Gereken Ama Yapılan Hatalar Nelerdir?

"Şimdi kötüler için Çocuk Yetiştirirken Yapılmaması Gereken Ama Yapılan Hatalar Nelerdir?" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Çocuk Yetiştirirken Yapılmaması Gereken Ama Yapılan Hatalar Nelerdir? Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Çocuk Yetiştirirken Yapılmaması Gereken Ama Yapılan Hatalar Nelerdir? başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Çocuk Yetiştirirken Yapılmaması Gereken Ama Yapılan Hatalar Nelerdir? köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Çocuk Yetiştirirken Yapılmaması Gereken Ama Yapılan Hatalar Nelerdir? .

Bugünün Çocuk Yetiştirirken Yapılmaması Gereken Ama Yapılan Hatalar Nelerdir?

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar