Çocuk Yetiştirme Konusunda Ebeveynlerin Yaptıkları Hatalar

Çocuk Yetiştirme Konusunda Ebeveynlerin Yaptıkları Hatalar

Hep duymuşuzdur büyüklere saygı diye. Ama bu sözün devamında gelen bir söz daha var, küçüklere sevgi. Ama bu kavramların içini çok boşaltıyoruz. Küçüklere sevgi diyoruz ama ebeveynlerin çoğuna baktığınızda çocuk yetiştirme konusunda binlerce hatalar yapıyorlar. Bu konuda bu hatalara değineceğim.

Umarım faydalı olur.

1. Çocuklara emir ve öğüt vermeyin, baskı yapmayın

Çocuk Yetiştirme Konusunda Ebeveynlerin Yaptıkları Hatalar

Çocuğunuzla arkadaş gibi olun, ona baskı yapmayın, öğüt ve emir de vermeyin. Sadece arkadaş gibi olun. "Nasıl yani, nasıl öğüt vermeyelim, öğüt verelim ki doğru yolu gösterelim" diye düşünmeyin, çünkü bu yanlış ve en çok yapılan yanlışlardan biri. Çocuk kendi hayatını yaşamalı. İyisiyle, doğrusuyla, yanlışıyla. Tabi yeri gelecek onu kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için öğüt verebilirsiniz ama sadece böyle çok önem teşkil eden konularda. Gereksiz yere öğüt vermeyin, "bak şöyle yap, böyle yap, şöyle yaparsan daha iyi, saçını şöyle kestir, şu oyuncakları al daha iyi bence" falan böyle gereksiz öğütler vermeyin. Bırakın çocuk kendi hayatını yaşasın.

2. Çocuğunuza asla bağırmayın ve şiddet uygulamayın

Çocuk Yetiştirme Konusunda Ebeveynlerin Yaptıkları Hatalar

Ne olursa olsun ama ne olursa olsun, çocuk televizyon kumandasını televizyona fırlatsa da, yemeği yere dökse de ama ne olursa olsun herhangi bir istisnai durum olmaksızın çocuklara asla şiddet uygulamayın. Bağırmak da bir şiddettir, psikolojik şiddettir. Baskı yapmak da bir şiddettir, bağırmıyor olsanız bile. Çocuklar hassastır. Onların üzerinde açacağınız küçük bir yara onların dünyalarını alt üst eder.

3. Çocukların zekasını geliştirecek, yaratıcılığını geliştirecek oyuncaklar alabilirsiniz

Çocuk Yetiştirme Konusunda Ebeveynlerin Yaptıkları Hatalar

Özellikle gelişme evresinde olan küçük çocukların lego ile oynamaları, zekalarını ve yaratıcılıklarını geliştirecektir. Hem eğlenmelerini hem de öğrenmelerini sağlar bu tarz oyunlar. Onlara güzel hikayeler, fıkralar okuyabilirsiniz. Çocuklarınızla arkadaş gibi olun, birlikte oyun bile oynayabilirsiniz.

4. Çocukları kısıtlamayın

Çocuk Yetiştirme Konusunda Ebeveynlerin Yaptıkları Hatalar

Çocuklar araştırma ve öğrenme isteği ile doludurlar. Onlara "şunu yapma, bunu yapma, oraya gitme" vs gibi kısıtlayıcı şeyler söylerseniz, özgür çocuklar yetiştirmemiş olursunuz. Tabi ki tehlikelerden koruyacaksınız, arabalardan uzakta tutacaksınız, can güvenliğini vs koruyacaksınız. Ama çocuğun zarar görmeyeceği durumlarda çocukları kısıtlamayın. Bırakın araştırsınlar, hayatı kendileri özgürce keşfetsinler. Çocuklarınız ileriki yaşlarda çok daha zeki olur.

5. Tercihlerine müdahale etmeyin

Çocuk Yetiştirme Konusunda Ebeveynlerin Yaptıkları Hatalar

Özellikle ergenlik çağındaki çocuklarda meslek seçimi, okul ve bölüm seçimi gibi konularda karar verdikleri sırada çocuklarınıza asla karışmayın. O size bir şey sormadığı sürece hiçbir şekilde öğüt vermeyin. "Şu mesleği seçme boşta kalırsın" veya "doktor ol kızım/oğlum çok para var bu işte" gibi şeyler demeyin mesela, çünkü meslekler boşta kalma ihtimaline veya parasına göre seçilmez. Sevmediği bir işi kimse yapmak istemez. Boşta kalacak olsa bile hayallerinin peşinden gitmesine izin verin. Kendi tercihlerini kendisi yapsın, bu onun hayatı, sizin değil. Sadece tek bir hayatı yaşıyor. Hatalı bir tercih bile yapsa kendi hayatını yaşamasına izin verin.

Mükemmel ebeveyn ya da mükemmel çocuklar yoktur. Siz daha iyi bir ebeveyn olmaya çalışın, çocuklar da daha iyi olacaktır. Kimse mükemmel olmak zorunda değil. Hayatta mutlu olmaya bakın.

Okuduğunuz için teşekkürler.

Anahtar Kelimeler

Çocuk Yetiştirme Konusunda Ebeveynlerin Yaptıkları Hatalar

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Çocuk Yetiştirme Konusunda Ebeveynlerin Yaptıkları Hatalar . tanıtımı. Çocuk Yetiştirme Konusunda Ebeveynlerin Yaptıkları Hatalar , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Çocuk Yetiştirme Konusunda Ebeveynlerin Yaptıkları Hatalar hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Çocuk Yetiştirme Konusunda Ebeveynlerin Yaptıkları Hatalar

Çocuk Yetiştirme Konusunda Ebeveynlerin Yaptıkları Hatalar her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Çocuk Yetiştirme Konusunda Ebeveynlerin Yaptıkları Hatalar ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Çocuk Yetiştirme Konusunda Ebeveynlerin Yaptıkları Hatalar, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Çocuk Yetiştirme Konusunda Ebeveynlerin Yaptıkları Hatalar

Her etkinlik için gerçek şu ki, Çocuk Yetiştirme Konusunda Ebeveynlerin Yaptıkları Hatalar . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Çocuk Yetiştirme Konusunda Ebeveynlerin Yaptıkları Hatalar hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Çocuk Yetiştirme Konusunda Ebeveynlerin Yaptıkları Hatalar iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Çocuk Yetiştirme Konusunda Ebeveynlerin Yaptıkları Hatalar" demiştim.

"Keşke iyi bir x Çocuk Yetiştirme Konusunda Ebeveynlerin Yaptıkları Hatalar olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Çocuk Yetiştirme Konusunda Ebeveynlerin Yaptıkları Hatalar

"Şimdi kötüler için Çocuk Yetiştirme Konusunda Ebeveynlerin Yaptıkları Hatalar" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Çocuk Yetiştirme Konusunda Ebeveynlerin Yaptıkları Hatalar Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Çocuk Yetiştirme Konusunda Ebeveynlerin Yaptıkları Hatalar başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Çocuk Yetiştirme Konusunda Ebeveynlerin Yaptıkları Hatalar köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Çocuk Yetiştirme Konusunda Ebeveynlerin Yaptıkları Hatalar .

Bugünün Çocuk Yetiştirme Konusunda Ebeveynlerin Yaptıkları Hatalar

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar