Çocuklara Olumlu Davranış Nasıl Kazandırılır?

Çocuklara Olumlu Davranış Nasıl Kazandırılır?

Çocuk yetiştirmek çok zor bir sanat. Sorumluluğu büyük, çünkü bir insan yetiştiriyorsunuz. Geleceğe ellerinizle şekil veriyorsunuz. Saygılı ve ahlaklı insanları da biz yetiştiriyoruz, sapıkları da... O sebeple "Amaan çocuk nasıl olsa." deyip geçmemek, onu geleceğin insanı olarak görmek önemli. Çocuklara ceza ile ya da bağırıp çağırarak istediğimiz davranışları kazandıramayız. Eğer çocuğunuza olumlu davranışlar kazandırmak istiyorsanız anlatacaklarımı aklınızın bir köşesinde tutun. Belki ilerde lazım olur. ;)

Nedenini düşünmek

Çocuklara Olumlu Davranış Nasıl Kazandırılır?

Çocuğunuzun yaptığı davranışın altında yatan sebebi bilirseniz, çözüm bulmanız daha da kolaylaşır. Bunun için çocuğunuzu iyi gözlemlemelisiniz.

Ne zaman yapıyor?

Çocuklara Olumlu Davranış Nasıl Kazandırılır?

Çocuğunuz yaptığı bu davranış ile size bir şey anlatmak istiyor olabilir. Mesela işten geldiniz ve yorgunsunuz ya da hemen yemeği hazırlamak için mutfağa gittiniz. Çocuğunuz etrafınızda sürekli mızmızlanıyor ya da ağlıyor. Siz bu şekilde davrandığı için sinirleniyorsunuz ya da ona kızıp susmasını istiyor olabilirsiniz. Bu noktada yaptığınız işi bırakıp çocuğunuzla ilgilendiğinizde onun sakinleştiğini fark edeceksiniz. Çocuk bu şekilde davranarak kendisiyle ilgilenmenizi istiyordur.

Görmezden gelmek

Çocuklara Olumlu Davranış Nasıl Kazandırılır?

Çocuğun yaptığı olumsuz bir davranışa dikkatinizi vermeyip ilgilenmezseniz, olumsuz davranışı azalabilir. Ama çocuğun yaptığı şey ona ya da çevresine zarar verecek boyuttaysa görmezden gelinmemelidir. Örneğin, almak istediği bir şeyi sizden ağlayarak istiyorsa bu durumu görmezden gelebilirsiniz. Ama kafasını duvara vuruyorsa ya da etrafındaki herhangi birine şiddet uyguluyorsa bu durum görmezden gelinmemeli.

Seçenek sunmak

Çocuklara Olumlu Davranış Nasıl Kazandırılır?

İstenmeyen bir davranış yerine istediğimiz davranışlar arasından seçenek sunulmalı. Örneğin, makyaj malzemelerinizi sürekli karıştıran çocuğunuza, sizinle beraber seçeceği bir kaç kullanmadığınız eşyalarınızda verip "Bunlarla oynayabilirsin diğerleri senin için zararlı." diyebilirsiniz.

Davranışın sonucunu açıklayarak zararını göstermek

Çocuklara Olumlu Davranış Nasıl Kazandırılır?

Çocuğun yaptığı istenmeyen davranışın neden istenmediğini bilmesi gerekli. Bunun için de çocuklara yaptığı davranışın ne gibi zararlar ortaya çıkaracağını uygun bir dille ve sakin bir ses tonuyla anlatmak gerekli. Böylece çocuk yaptığı davranışlarda sebep-sonuç ilişkisi kurmayı öğrenecek ve istenmeyen davranış zamanla yok olacaktır.

Farklı çözüm yolları düşündürmek

Çocuklara Olumlu Davranış Nasıl Kazandırılır?

Yaptığı davranışın sonucuna göre onu farklı düşünmek için teşvik edebilirsiniz. Örneğin, "Arkadaşına oyuncağını vermemek için ona vurdun, vurmak yerine başka ne yapabilirdin?" çocuğun bulduğu çözüm yollarını kesinlikle küçümsemeyin ve gülmeyin.

Davranışın sonucunu yaşatmak

Çocuklara Olumlu Davranış Nasıl Kazandırılır?

İstenmeyen davranış devam ediyorsa, yaptığı davranışın sonucunu çocuğunuza yaşatmanız lazım. Örneğin, duvarları boyayan çocuğunuza bunu neden yaptığını sordunuz, duvarı boyamak yerine ona boyama kitapları alarak seçenek sundunuz, duvarları karalayınca ne gibi zararlar verdiğini açıkladığınız halde bu davranışına devam ediyorsa, boya kalemlerini kaldırıp bir müddet vermemelisiniz. Ayrıca karaladığı yerleri onun yanında durup ona temizletmelisiniz.

Dünyada bir tane dahi çocuk mutsuz olduğu sürece, büyük icraatlar ve ilerlemeler hiçtir.

Sevgiyle.. :)

@ponçikmom

#JassmennAnahtar Kelimeler

Çocuklara Olumlu Davranış Nasıl Kazandırılır?

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Çocuklara Olumlu Davranış Nasıl Kazandırılır? . tanıtımı. Çocuklara Olumlu Davranış Nasıl Kazandırılır? , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Çocuklara Olumlu Davranış Nasıl Kazandırılır? hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Çocuklara Olumlu Davranış Nasıl Kazandırılır?

Çocuklara Olumlu Davranış Nasıl Kazandırılır? her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Çocuklara Olumlu Davranış Nasıl Kazandırılır? ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Çocuklara Olumlu Davranış Nasıl Kazandırılır?, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Çocuklara Olumlu Davranış Nasıl Kazandırılır?

Her etkinlik için gerçek şu ki, Çocuklara Olumlu Davranış Nasıl Kazandırılır? . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Çocuklara Olumlu Davranış Nasıl Kazandırılır? hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Çocuklara Olumlu Davranış Nasıl Kazandırılır? iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Çocuklara Olumlu Davranış Nasıl Kazandırılır?" demiştim.

"Keşke iyi bir x Çocuklara Olumlu Davranış Nasıl Kazandırılır? olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Çocuklara Olumlu Davranış Nasıl Kazandırılır?

"Şimdi kötüler için Çocuklara Olumlu Davranış Nasıl Kazandırılır?" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Çocuklara Olumlu Davranış Nasıl Kazandırılır? Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Çocuklara Olumlu Davranış Nasıl Kazandırılır? başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Çocuklara Olumlu Davranış Nasıl Kazandırılır? köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Çocuklara Olumlu Davranış Nasıl Kazandırılır? .

Bugünün Çocuklara Olumlu Davranış Nasıl Kazandırılır?

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar