Çocuklara Vakit Ayırmalı, Onların Birer Zeka Küpü Olduğunu Anlamalı!

Çocuklara Vakit Ayırmalı, Onların Birer Zeka Küpü Olduğunu Anlamalı!

İlla çocuğunuz olması gerekmez çocukları anlamak için. Çocukları çocuk olarak görmekten ziyade onların birer birey olduğunu asla unutmayalım. Şimdi yanınızda hangi çocuk var? İster yeğenin, ister kuzenin, ister kendi çocuğun olsun. 1 saatcik ayırmaya ne dersin? Hadi o zaman başlayalım!

Çocuklarla Sohbet Edelim!
Çocuklara Vakit Ayırmalı, Onların Birer Zeka Küpü Olduğunu Anlamalı!

Çocuğunuzu alın karşınıza ve 10 dakikalık bir sohbet serüveni oluşturun. Öncelikle onun kim olduğunu ve hayallerini sorun. Benim çocuğum 3 yaşında ve ben onunla olgun biriymiş gibi sohbet etmeye bayılıyorum hem bu erken konuşmasında çok yararlı. Ona, "Hayallerin ne?" diye sorduğumda; "Araba" diyebiliyor mesela çünkü arabalara ayrı bir hayranlığı var ve buna ulaşamayacağını bildiği için hayal olarak sayabiliyor bu yaşta. Kelime haznelerini de değerlendirebilirsiniz bu sebeple. Çocuğumla konuştukça ona öğretmediğim kelimeleri öğrenebildiğinin farkına varıyorum ve bir daha şaşırıyorum!

Çocuklarla Oyun Bir Başka!
Çocuklara Vakit Ayırmalı, Onların Birer Zeka Küpü Olduğunu Anlamalı!

Çocuk deyip geçme bazı oyunlarda asla onları alt edemezsin! Çocuğumla en sevdiğim saklambaçtır. Bazen evde dahi saklamba oynarım çocuğumla hem görme hem de düşünme duyularını çok geliştirir bu oyun. Hergün aynı yere saklanırdım ilk oynadığım yıllar şimdi bunun farkında ve ben nereye saklansam buluyor hatta saklanıyor bile! Bu güzel bir şey. Değişik oyunlardan da oynanabilir mesela top gibi çocuğumla annesiymiş gibi değil, arkadaşıymış gibi maç oynayabiliyorum.

Resim Çizmek Daha Bir Güzel!
Çocuklara Vakit Ayırmalı, Onların Birer Zeka Küpü Olduğunu Anlamalı!

Genelde 4 yaş altı çocuklar kalemi ve boyaları net tutamaz çizme kabiliyetleri düşük olduğundan ben çocuğumla el boyası yapıyorum ve çok eğleniyorum. Hem boyalarla tanışmış oluyor hem de değişik resimleri sergilediğinin farkında oluyor. Resim çizerken de çizmekle kalmayıp boyaların renklerini de tanıyorlar hem. 3 yaşındaki bir çocuğun her rengi bilmesi normal bir şey, resim çizdirebiliyorsan!

Ortamlara Çıkaralım İlla Park Olmasın!
Çocuklara Vakit Ayırmalı, Onların Birer Zeka Küpü Olduğunu Anlamalı!

Koşu yapmaya çıkardınız mı hiç bir çocuğu? Hem nefes, hem sağlık açısından iyiyken çocuklarımızı mahrum bırakmak olmaz. Çocuğumla tatil günlerimin sabahında muhakkak ki koşuya çıkarım o kadar alıştı ki uyanmadığım zamanlar eşofmanını hazırlar, beni uyandırır ve "Anne bu giydiy, disayı gindek" der. Beni bir kez daha şaşırtır ve onu ısırır ısırır yerim. Yani koşu gibi çoğu aktiviteyi çocuğunuzla yapabilirsiniz onları küçük görmemek gerek her şeyi başarabilirler.

Yemek Yapın, El Lezetlerine Diyecek Yok!
Çocuklara Vakit Ayırmalı, Onların Birer Zeka Küpü Olduğunu Anlamalı!

Tarifi yok bu el lezetlerinin, gerçekten denemiş biri olarak hem eğlenceli hem de başarılı olduğunu söyleyebilirim. Çocuğum bu sayede yemeklerin tuzsuz olamayacağını öğrendi. Hatta yemek yemede sıkıntı çeken oğlum her yemeği yiyebiliyor artık! Oğlandır diye ayırt etmedim, çektim yanıma ve başladık soğan soymaya tabii o eliyle soydu yani kısacası anne köftesi yaptık adını da Anne oğul köftesi koyduk. Köfte bittikten sonra bir çak yapası var ki sanki çocuk değil, kocaman bir adam!

Yemekten ziyade yeri geliyor süpürge bile tutturuyorum eve temizlik açısından değil, bu yaşta bile ayaklarının üzerinde durmayı öğrenmesi açısından. Gerçekten işe yarıyor bir keresinde süpürge önümde TVye dalayım ben, oğlum süpürge tutmaya çalışsın küçücük boyuyla. Çocuklarınıza isterseniz her şeyi yaptırabilirsiniz fakat zorla değil, birlik olarak olur bu. "Bir elin nesi var, iki elin sesi var"

Demek istediğim; çocuklarınıza zaman ayırarak, onları sadece eğlendirmiş olmuyor onları eğitip, aslında zekalı olduklarını da ortaya koyuyorsunuz.Anahtar Kelimeler

Çocuklara Vakit Ayırmalı, Onların Birer Zeka Küpü Olduğunu Anlamalı!

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Çocuklara Vakit Ayırmalı, Onların Birer Zeka Küpü Olduğunu Anlamalı! . tanıtımı. Çocuklara Vakit Ayırmalı, Onların Birer Zeka Küpü Olduğunu Anlamalı! , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Çocuklara Vakit Ayırmalı, Onların Birer Zeka Küpü Olduğunu Anlamalı! hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Çocuklara Vakit Ayırmalı, Onların Birer Zeka Küpü Olduğunu Anlamalı!

Çocuklara Vakit Ayırmalı, Onların Birer Zeka Küpü Olduğunu Anlamalı! her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Çocuklara Vakit Ayırmalı, Onların Birer Zeka Küpü Olduğunu Anlamalı! ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Çocuklara Vakit Ayırmalı, Onların Birer Zeka Küpü Olduğunu Anlamalı!, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Çocuklara Vakit Ayırmalı, Onların Birer Zeka Küpü Olduğunu Anlamalı!

Her etkinlik için gerçek şu ki, Çocuklara Vakit Ayırmalı, Onların Birer Zeka Küpü Olduğunu Anlamalı! . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Çocuklara Vakit Ayırmalı, Onların Birer Zeka Küpü Olduğunu Anlamalı! hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Çocuklara Vakit Ayırmalı, Onların Birer Zeka Küpü Olduğunu Anlamalı! iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Çocuklara Vakit Ayırmalı, Onların Birer Zeka Küpü Olduğunu Anlamalı!" demiştim.

"Keşke iyi bir x Çocuklara Vakit Ayırmalı, Onların Birer Zeka Küpü Olduğunu Anlamalı! olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Çocuklara Vakit Ayırmalı, Onların Birer Zeka Küpü Olduğunu Anlamalı!

"Şimdi kötüler için Çocuklara Vakit Ayırmalı, Onların Birer Zeka Küpü Olduğunu Anlamalı!" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Çocuklara Vakit Ayırmalı, Onların Birer Zeka Küpü Olduğunu Anlamalı! Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Çocuklara Vakit Ayırmalı, Onların Birer Zeka Küpü Olduğunu Anlamalı! başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Çocuklara Vakit Ayırmalı, Onların Birer Zeka Küpü Olduğunu Anlamalı! köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Çocuklara Vakit Ayırmalı, Onların Birer Zeka Küpü Olduğunu Anlamalı! .

Bugünün Çocuklara Vakit Ayırmalı, Onların Birer Zeka Küpü Olduğunu Anlamalı!

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar