Çocuklarınız İle Daha İyi İletişim Kurmak İçin Tavsiyeler

Çocuklarınız İle Daha İyi İletişim Kurmak İçin Tavsiyeler

Lisede çocuk gelişimi ve eğitimi okuyan biri olduğum için öğrenmiş olduğum bilgileri ve bazı kitaplardan okuyarak kazanmış olduğum önerileri sizinle paylaşmak istiyorum. Çocuk sahibi olan veya çocuk bekleyen kişiler için uygun bir bence hazırladım.

1- Etrafımızda ne var oyunu
Çocuklarınız İle Daha İyi İletişim Kurmak İçin Tavsiyeler

Bu oyun ile çocuğunuzun dikkatini güçlendirebilirsiniz. Evinin her hangi bir odasında ailece yan yana olduğunuz sıra ile odada bulunan eşyaların adını söyleyin. Oyunun kuralı ise herkes sadece üç eşya ismi söyleyebilir ve bir eşya iki kişi tarafından söylenemez. Çocuğunuz etrafı inceleme, gözlemleme ve dikkat etme becerilerini bu oyun ile güçlendirebilir.

2- Hayvan sevgisi
Çocuklarınız İle Daha İyi İletişim Kurmak İçin Tavsiyeler

Hayvanlar çocukların dikkatini çok çeker. Ona hayvanlar ile ilgili filmler izletebilir ve hayvanlar ile ilgili kart posterler biriktirebilirsiniz. Çocuğunuz belli bir yaşa gelince ona balık veya muhabbet kuşu gibi bakabileceği hayvanlar alabilir sorumluluk duygusunu geliştirebilirsiniz.

3- Sorularını dikkate alın
Çocuklarınız İle Daha İyi İletişim Kurmak İçin Tavsiyeler

Çocuklar merak eden ve sorgulayan varlıklardır. Hemen hemen her şeyin cevabını öğrenmek isterler ve size merak ettikleri şeyleri sorarlar. Bu soruları dikkate alarak onun anlayacağı biçimde kolaylaştırarak cevap verin. Asla terslemeyin veya geçiştirmeyin. Bu onun merak etme ve öğrenme isteğini pekiştirecektir.

4- Asla Sen yapamazsın demeyin ve yardım isteyin
Çocuklarınız İle Daha İyi İletişim Kurmak İçin Tavsiyeler

Çocuklarınız bazı şeyleri yapmak istediğinde ona hayır demek yerine neden yapamayacağını açıklayın. Masa kurarken, temizlik yaparken, yemek yaparken onun yapabileceği şeyler için yardım isteyin. Mesela; masaya tuzu getirmek, yere düşen temizlik bezini vermek, salata yaparken sebzelerin yıkanmasına yardım istemek gibi. Bunlar çocuğunuzun öz güven duygusunu geliştirecek.

5- Bazı şeyleri yapabilmesi için ona izin verin
Çocuklarınız İle Daha İyi İletişim Kurmak İçin Tavsiyeler

Çocuğunuz ile yemeğe çıktığınızda kendi siparişini vermesi için ona izin verin. Çocuğunuzun kendi ihtiyaçlarının, zevklerinin farkına varması ve kendini ifade edebilmesi açısından önemlidir.

6- Fikrini alın
Çocuklarınız İle Daha İyi İletişim Kurmak İçin Tavsiyeler

Dışarı çıkarken, yemek yaparken onun fikrini alın. Mesela; evden çıkmadan pencereden bakmasını ve sence şemsiye almalı mıyız gibi sorular sorun. ya da yemek yaparken makarnaya salça mı domates mi koymam gerekir gibi sorular sorun.

7- Daima teşekkür edin ve özür dileyin
Çocuklarınız İle Daha İyi İletişim Kurmak İçin Tavsiyeler

Çocuğunuzdan bir konuda yardım istedikten sonra mutlaka teşekkür edin. Onu üzecek bir durum olunca mutlaka özür dileyin. Bu ona teşekkür etme ve özür dileme kavramlarını kazandıracak.

8- Ona bağırmayın
Çocuklarınız İle Daha İyi İletişim Kurmak İçin Tavsiyeler

Çocuğunuz yapmaması gereken bir davranış yaptığında ona kızgınlığınızı bağırarak dile getirmeyin. Bağırmak sizin için çözüm gözükse de bu davranış çocuğunuza da yansıyabilir ve arkadaşları ile kavga edebilir. Ona hatasını anlaması için duvara doğru bakan bir sandalyeye oturtun ve yaptığı hatanın ne olduğunu düşünmesini ve hazır olduğunda sizin yanınıza gelmesini isteyin. Çocuğunuz bir yanınıza geldiğinde ona yaptığı hatanın kötü olduğu hakkında bir konuşma yapın. Asla cezalısın gibi kelimeler kullanmayın.

9- Onunla konuşun
Çocuklarınız İle Daha İyi İletişim Kurmak İçin Tavsiyeler

İşten dönünce veya bir gazete okuduğunuzda ona öğrendiğiniz şeyleri daha basit bir şekilde anlatabilirsiniz. Ona okulda ne yaptığını nasıl bir gün geçirdiğini sorabilirsiniz.

10- Mutlaka iyi geceler ve günaydın deyin
Çocuklarınız İle Daha İyi İletişim Kurmak İçin Tavsiyeler

Çocuğunuza ve çocuğunuzun önünde eşinize günaydın veya iyi geceler deyin. Asla onun yanında eşinizle kavga etmeyin. Bunlar çocuklarınızın aile bağlarını güçlendirir.

Çocuk bakımı hakkında bildiklerimi sizinle paylaştım. Umarım beğenirsiniz. Teşekkür ederim.Anahtar Kelimeler

Çocuklarınız İle Daha İyi İletişim Kurmak İçin Tavsiyeler

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Çocuklarınız İle Daha İyi İletişim Kurmak İçin Tavsiyeler . tanıtımı. Çocuklarınız İle Daha İyi İletişim Kurmak İçin Tavsiyeler , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Çocuklarınız İle Daha İyi İletişim Kurmak İçin Tavsiyeler hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Çocuklarınız İle Daha İyi İletişim Kurmak İçin Tavsiyeler

Çocuklarınız İle Daha İyi İletişim Kurmak İçin Tavsiyeler her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Çocuklarınız İle Daha İyi İletişim Kurmak İçin Tavsiyeler ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Çocuklarınız İle Daha İyi İletişim Kurmak İçin Tavsiyeler, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Çocuklarınız İle Daha İyi İletişim Kurmak İçin Tavsiyeler

Her etkinlik için gerçek şu ki, Çocuklarınız İle Daha İyi İletişim Kurmak İçin Tavsiyeler . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Çocuklarınız İle Daha İyi İletişim Kurmak İçin Tavsiyeler hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Çocuklarınız İle Daha İyi İletişim Kurmak İçin Tavsiyeler iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Çocuklarınız İle Daha İyi İletişim Kurmak İçin Tavsiyeler" demiştim.

"Keşke iyi bir x Çocuklarınız İle Daha İyi İletişim Kurmak İçin Tavsiyeler olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Çocuklarınız İle Daha İyi İletişim Kurmak İçin Tavsiyeler

"Şimdi kötüler için Çocuklarınız İle Daha İyi İletişim Kurmak İçin Tavsiyeler" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Çocuklarınız İle Daha İyi İletişim Kurmak İçin Tavsiyeler Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Çocuklarınız İle Daha İyi İletişim Kurmak İçin Tavsiyeler başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Çocuklarınız İle Daha İyi İletişim Kurmak İçin Tavsiyeler köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Çocuklarınız İle Daha İyi İletişim Kurmak İçin Tavsiyeler .

Bugünün Çocuklarınız İle Daha İyi İletişim Kurmak İçin Tavsiyeler

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar