Çocuklarınızı Doğru Yetiştirmeniz İçin Gerekenler

Çocuklarınızı Doğru Yetiştirmeniz İçin Gerekenler

Bir anne değilim, belki de bir annenin/babanın gözünden çocuk yetiştirmekle, benim gözümdeki çocuk yetiştirme anlayışı çok ayrı saflarda yer tutacaktır. Ama ben çevremden edindiğim izlenimlere göre anneliğin kendime göre doğru/yanlış olduğunu düşündüğüm yerlerine vurgu yapmak istiyorum.

Çocuklarla birlikte oyun oynamakla sadece ona ait olan bir hayatın parçasına dahil olursunuz, bir de çocuğunuzu kendi hayatınıza dahil ederek onunla birlikte vakit geçirmeyi deneyin.

Çocuklarınızı Doğru Yetiştirmeniz İçin Gerekenler

Çocuklarda oyuncaklarla oynamaktan çizgi film izlemekten sıkılıp yanınıza kaçarak geldiği anlar oluyordur elbette. Mesela akşam yemeği için hazırlanmayı bekleyen bir masa için çocuğunuzla birlikte el birliğiyle hazırlanan bir masa olsa, o masaya bir tabağı da çocuğunuz koysa bu onu mutlu etmez mi? Onu bu mutluluktan mahrum bırakmayın. Çünkü çocuk olmaları sadece kendi dünyaları dahilinde değildir. Sizin hayatınıza dahil olmak istemeleri de onları mutlu eder.

Yere dökülen bir bardak süt çocuğunuzdan daha mı kıymetli?

Çocuğunuza sesinizi yükselterek, bağırıp çağırarak sadece çocuğunuzun gelişimini olumsuz yönde etkilemiş olursunuz. Bu psikolojik olarak hiç de yararına olacağını düşündüğüm bir şey değil. Sadece sizin sakinleşmenize yardımcı olabilecek bir yöntem bu. Bu yönteme başvurmak yerine çocuğunuzu karşınıza alarak daha dikkatli olması gerektiğini vurgulamanız yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

Kıyaslamayın

Hiç bir çocuk mükemmel olmak zorunda değil. Başka çocukların başarıları kendi çocuğunuzun başarısızlığı değil. Çocuğunuzun başarısız olduğunu düşünerek onu başka çocuklarla kıyaslamak bazen onlara hırs yaptırırken, bazende kendine yetememe durumunun hissedilmesine neden olur. Ve kendine yetemediğini düşünmesi hep bir eksikliği olduğunu hissetmesine sebep olur. Hiçbir çocuk eksikleri olduğunu kabul etmek istemez.

"Saygı" kavramının ilk adresi sizsiniz

Unutmayın! çocukların rol model alacağı ilk bireyleri anne baba olarak sizlersiniz. Siz aile ortamında saygı kavramına ne kadar önem veriyorsanız çocuğunuzda sizin verdiğiniz önemi vermekte ısrarcı olur.

Sevginizi sımsıkı sarılarak hissettirin

Çocuklar sevgiyi ilgiyi hep kucaklaşmadan beklerler. Onların en güvenebilir, en huzurlu yerleri sizin kollarınızdır.
Çocukların o yaşta ki sevgi anlayışı ilgiden sarılmaktan geçer.

#yağmurunsesiAnahtar Kelimeler

Çocuklarınızı Doğru Yetiştirmeniz İçin Gerekenler

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Çocuklarınızı Doğru Yetiştirmeniz İçin Gerekenler . tanıtımı. Çocuklarınızı Doğru Yetiştirmeniz İçin Gerekenler , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Çocuklarınızı Doğru Yetiştirmeniz İçin Gerekenler hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Çocuklarınızı Doğru Yetiştirmeniz İçin Gerekenler

Çocuklarınızı Doğru Yetiştirmeniz İçin Gerekenler her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Çocuklarınızı Doğru Yetiştirmeniz İçin Gerekenler ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Çocuklarınızı Doğru Yetiştirmeniz İçin Gerekenler , özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Çocuklarınızı Doğru Yetiştirmeniz İçin Gerekenler

Her etkinlik için gerçek şu ki, Çocuklarınızı Doğru Yetiştirmeniz İçin Gerekenler . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Çocuklarınızı Doğru Yetiştirmeniz İçin Gerekenler hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Çocuklarınızı Doğru Yetiştirmeniz İçin Gerekenler iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Çocuklarınızı Doğru Yetiştirmeniz İçin Gerekenler " demiştim.

"Keşke iyi bir x Çocuklarınızı Doğru Yetiştirmeniz İçin Gerekenler olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Çocuklarınızı Doğru Yetiştirmeniz İçin Gerekenler

"Şimdi kötüler için Çocuklarınızı Doğru Yetiştirmeniz İçin Gerekenler " Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Çocuklarınızı Doğru Yetiştirmeniz İçin Gerekenler Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Çocuklarınızı Doğru Yetiştirmeniz İçin Gerekenler başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Çocuklarınızı Doğru Yetiştirmeniz İçin Gerekenler köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Çocuklarınızı Doğru Yetiştirmeniz İçin Gerekenler .

Bugünün Çocuklarınızı Doğru Yetiştirmeniz İçin Gerekenler

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar