Çocuklarınızı Yetiştirme Sanatına Dair Anekdotlar!

Çocuklarınızı Yetiştirme Sanatına Dair Anekdotlar!

Çocuk yetiştirmek de sanat olmalı zira birçok ebeveyn çocuklarına nasıl eğitim vereceğini bilmiyor. Bazen söyledikleri sözlerin veya yaptıkları davranışların çocukları nasıl etkilediğini bilmezler. Bu yüzden çoğu çocuk öz güvensiz yetişir. Peki çocuk yetiştirirken nasıl davranmalı ve nasıl özverili olmalıyız?

Sizlerin de görüşlere yardımcı olacağınız birlikte öğreneceğimiz-öğreteceğimiz işte o davranışlar:

Çocuklarınıza vakit ayırın, gün gelir o vakti bile bulamazsınız

Çocuklarınızı Yetiştirme Sanatına Dair Anekdotlar!

Çocuklarınızın en güzel yaşları şüphesiz ki 0-6 yaş arasıdır. Zira o zaman sadece bütün her şeyi idolü sizlerken vakit ayırmazsanız bilinçli olmaz. Zaten büyüdükçe okul-üniversite derken ister istemez çocuğunuza zaman ayıramazsınız. Zaten bir de evlendi mi artık o minik yavrunuz size uzak olmaya başlamıştır. Bu yüzden vakit ayırmalısınız 1 saat dahi olsa bile.

Başkalarıyla alay etmemesini öğütleyin!

Çocuklarınızı Yetiştirme Sanatına Dair Anekdotlar!

Başkalarıyla alay etmeye başladığı zaman uygun bir dille uyarırsanız yanlış olduğunu söylerseniz bu bilinçli yetişen çocuk ileriki zamanlarda bu tutumunun yanlış olduğunu bilip ona göre davranır. Ama maalesef ki ebeveynler genellikle zevk alıyorlar bu durumdan ve çocuk da iyi bir şey yaptığını sanıp bu davranışına devam ediyor.

Çocuğunuzu koruyacağım derken öz güvensiz bir birey yapmayın!

Çocuklarınızı Yetiştirme Sanatına Dair Anekdotlar!

Çocuğunuz sürekli bir şeyleri keşfetme peşinde ve merak içinde olduğu için onu kısıtlarsanız bu belki tüm hayatını etkiler. Her zaman "acaba yapabilir miyim" düşüncesinde olur. Oysa ki kendine güvenmeli ve "ben yapabilirim" demeyi öğrenmeli.

Anne-baba olduğunuzdan elbette ki çocuğunuzu korumak istiyorsunuz ama bunu kısıtlayarak değil destek vererek yapmalısınız.

Kendisinden büyüklere karşı her zaman saygılı olmasını öğütleyin

Çocuklarınızı Yetiştirme Sanatına Dair Anekdotlar!

Maalesef ki artık yeni nesilde bu pek mümkün değil. Değil başkasına saygılı olmak anne-babaya bile saygılı değiller.

Mesela biz dedemlere gittiğimizde bizi öyle alıştırmışlardı ki dedemin yanında ayağımızı uzatamazdık, uzanamazdık veya yüksek sesle kahkaha atamazdık. Kendisi bile 80 yaşında olmasına rağmen misafir olduğunda ayağını uzatarak oturmaz veya uzanmazdı. Bu yüzden asıl olan her zaman sevginin yanında terbiye ve saygıdır. Çocuklarınızı çok fazla şımartmak, büyüklerine saygı göstermemesi onlara en büyük zarar.

Çocuklarınıza sorumluluklar yükleyin

Çocuklarınızı Yetiştirme Sanatına Dair Anekdotlar!

Onlara kendi başlarına alışveriş yapmalarını öğretip sorumluluk kazandırmak ileriki zamanlarında çok işine yarayacak. Maalesef ben bu yaşımda alışverişten pek anlamam. Anne-baba kıyamayıp göndermeyince alışverişe işte böyle sorunlar ortaya çıkıyor. Bu yaşımda bile hala üzerimden atamadım bu alışveriş olayı durumunu. O yüzden siz sakın böyle yapmayın.

Ve en önemlisi:

Sakın çocuklarınızı başkalarıyla kıyaslamayın

Çocuklarınızı Yetiştirme Sanatına Dair Anekdotlar!

Bırakın hangi hayatı yaşamak istiyorsa onu yaşasın. Siz ona sadece güzergahı gösterin hangi yolu seçeceği ona kalsın.

Velev ki kıyaslama yaptığınız zamanda görselde olduğu gibi yanlış şekilde değil düzgün doğru topluma yararlı olacak bir birey olarak yapın.

Bırakın kendi hayat direksiyonunu kendisi geçsin. Onlar sizin egolarınızın veya hayallerinizin kurbanı olmamalı. Evet onlara bir hayat vermiş olabilirsiniz ama bu sizin onlar üzerinde kuklacılık oynama hakkını doğurmamalı.

Herkesin doktor, mühendis ya da öğretmen olmak zorundaymış gibi davrandığı bir ülkede yaşıyoruz biz. Yetenekleri hiçe sayarak, görmezden gelerek yapıyoruz mesleğimizi. Havuz problemlerini çözebilen bir çocuk hayattaki bütün problemleri çözer zannediyoruz. Ya da onu çözemeyen hiçbir problemin altından kalkamaz. Bu nedenle de eziyoruz o küçücük ruhları. Sınavdan sınava koşturarak, başarısızlık duygusunu daha kendilerini bilmedikleri yaşlarda tattırarak gerçekleştiriyoruz bunu. Neleri yapabileceklerini değil neleri yapamayacaklarını öğretiyoruz onlara.Gülistan Sinanoğlu

Hayallerinizi değil hayatlarını yaşamasına izin verin!Anahtar Kelimeler

Çocuklarınızı Yetiştirme Sanatına Dair Anekdotlar!

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Çocuklarınızı Yetiştirme Sanatına Dair Anekdotlar! . tanıtımı. Çocuklarınızı Yetiştirme Sanatına Dair Anekdotlar! , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Çocuklarınızı Yetiştirme Sanatına Dair Anekdotlar! hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Çocuklarınızı Yetiştirme Sanatına Dair Anekdotlar!

Çocuklarınızı Yetiştirme Sanatına Dair Anekdotlar! her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Çocuklarınızı Yetiştirme Sanatına Dair Anekdotlar! ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Çocuklarınızı Yetiştirme Sanatına Dair Anekdotlar!, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Çocuklarınızı Yetiştirme Sanatına Dair Anekdotlar!

Her etkinlik için gerçek şu ki, Çocuklarınızı Yetiştirme Sanatına Dair Anekdotlar! . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Çocuklarınızı Yetiştirme Sanatına Dair Anekdotlar! hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Çocuklarınızı Yetiştirme Sanatına Dair Anekdotlar! iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Çocuklarınızı Yetiştirme Sanatına Dair Anekdotlar!" demiştim.

"Keşke iyi bir x Çocuklarınızı Yetiştirme Sanatına Dair Anekdotlar! olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Çocuklarınızı Yetiştirme Sanatına Dair Anekdotlar!

"Şimdi kötüler için Çocuklarınızı Yetiştirme Sanatına Dair Anekdotlar!" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Çocuklarınızı Yetiştirme Sanatına Dair Anekdotlar! Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Çocuklarınızı Yetiştirme Sanatına Dair Anekdotlar! başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Çocuklarınızı Yetiştirme Sanatına Dair Anekdotlar! köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Çocuklarınızı Yetiştirme Sanatına Dair Anekdotlar! .

Bugünün Çocuklarınızı Yetiştirme Sanatına Dair Anekdotlar!

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar