Doğum Sancısı Başlayınca Anne Adayının Yapması Gerekenler

Doğum Sancısı Başlayınca Anne Adayının Yapması Gerekenler

Aileye katılan yeni bireyin heyecanı doğum yaklaştıkça daha da artar. Minik mucizenin dünyaya güvenli ve sağlıklı bir şekilde gelmesi için tüm tedbirler alınmıştır. Fakat anne adayı sürekli diken üzerindedir. Kafasında deli sorular dolanır. Bebeğim iyi olacak mı? Sancı başladığında ya yalnız olursam? Ya hastaneye yetişemezsem diye.

Doğum Sancısı Başlayınca Anne Adayının Yapması Gerekenler

Doğumun başladığını nasıl anlarız?

Doğum Sancısı Başlayınca Anne Adayının Yapması Gerekenler

Gebeliğin son haftalarında rahimde kasılmalar meydana gelir. Braxton Hicks adı verilen, yani yalancı doğum sancıları anne adayının paniğe kapılmasına yol açar. Fetal başın, pelvis kemiğine uyum sağlamaya çalışması sonucunda oluşan bu sancılar doğumun yakın olduğunun bir işaretidir.

Gebeliğin son demlerini yaşarken, ara sıra giren Braxton Hicks kasılmalarını gerçek doğum sancılarından ayırmak oldukça önem arz eder. Yalancı sancılar oturup-kalkma, pozisyon değiştirme ile son bulabilir. Gerçek doğum sancıları düzenli aralıklarla girip, pozisyon değiştirme ile geçmez. 3 hafta boyunca kendini gösteren sancılar, doğumun başlaması ile farklı bir boyut kazanır. Doğumun süresi yaklaşık 20 saat kadar sürebilir. Merak etmeyin doğum, filmlerdeki gibi "Ay ay suyum geldi imdat doğuruyorum" şeklinde değildir. Doğum sancısı hafif şekilde başlar ve giderek artış gösterir. Düzenlidir ve ne yaparsanız yapın geçmez. Her yeni gelen sancı öncekine nazaran daha şiddetlidir.

Doğum başladığında ne yapılmalı?

Sancılarınızın, sıklığı ve şiddetinden doğumun başladığını anladığınız anda hastaneye koşturmanıza gerek yok. Acele etmek size bir şey kazandırmaz. Mümkün olduğunca rahat olmaya çalışın. Çantanızı ve hazırlıklarınızı kontrol edin. Ilık bir duş alın. Yakınlarınızdan rahatlatıcı bir sırt masajı isteyebilirsiniz. Suyun ve nişanın gelmesi doğumun çok yaklaştığını gösterir. Sancılar 20 dakikaya düştüğü anda hastaneye gitme vakti gelmiştir.

Hastanede doğum süreci nasıl ilerler?

Doğum Sancısı Başlayınca Anne Adayının Yapması Gerekenler

Doğum sancıları 5 dakikada 1e indiğinde ve her biri 1 dakika sürecek seviyede olduğunda çatı muayenesi yapılır. Vajinal genişlik istenilen seviyeye geldiğinde anne doğumhaneye alınır. Eğer istenilen seviyede değilse suni sancı verilerek rahmin gerekli açıklığa ulaşması sağlanır. Eğer uzun süren çabalar sonucu gerekli açıklık olmazsa ve doğum gerçekleşmiyorsa, bebeğin operasyon ile alınması gerekebilir.

Merhaba minik mucize <br><br><div id=
Anahtar Kelimeler

Doğum Sancısı Başlayınca Anne Adayının Yapması Gerekenler

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Doğum Sancısı Başlayınca Anne Adayının Yapması Gerekenler . tanıtımı. Doğum Sancısı Başlayınca Anne Adayının Yapması Gerekenler , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Doğum Sancısı Başlayınca Anne Adayının Yapması Gerekenler hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Doğum Sancısı Başlayınca Anne Adayının Yapması Gerekenler

Doğum Sancısı Başlayınca Anne Adayının Yapması Gerekenler her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Doğum Sancısı Başlayınca Anne Adayının Yapması Gerekenler ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Doğum Sancısı Başlayınca Anne Adayının Yapması Gerekenler, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Doğum Sancısı Başlayınca Anne Adayının Yapması Gerekenler

Her etkinlik için gerçek şu ki, Doğum Sancısı Başlayınca Anne Adayının Yapması Gerekenler . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Doğum Sancısı Başlayınca Anne Adayının Yapması Gerekenler hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Doğum Sancısı Başlayınca Anne Adayının Yapması Gerekenler iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Doğum Sancısı Başlayınca Anne Adayının Yapması Gerekenler" demiştim.

"Keşke iyi bir x Doğum Sancısı Başlayınca Anne Adayının Yapması Gerekenler olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Doğum Sancısı Başlayınca Anne Adayının Yapması Gerekenler

"Şimdi kötüler için Doğum Sancısı Başlayınca Anne Adayının Yapması Gerekenler" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Doğum Sancısı Başlayınca Anne Adayının Yapması Gerekenler Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Doğum Sancısı Başlayınca Anne Adayının Yapması Gerekenler başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Doğum Sancısı Başlayınca Anne Adayının Yapması Gerekenler köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Doğum Sancısı Başlayınca Anne Adayının Yapması Gerekenler .

Bugünün Doğum Sancısı Başlayınca Anne Adayının Yapması Gerekenler

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar