Doğurmazsa Ölecek: 37 Yaşında 38 Çocuk Sahibi Kadın Şaşkınlık Yaratıyor

Doğurmazsa Ölecek: 37 Yaşında 38 Çocuk Sahibi Kadın Şaşkınlık Yaratıyor

5 değil, 10 değil, 20 değil, 30 hiç değil. Ugandalı kadın eşine az rastlanır bir hastalığa yakalandı ve henüz 37 yaşında olmasına rağmen tam 42 doğum yaptı. Hayatta olan en büyüğü 23, en küçüğü 4 aylık olmak üzere 37 çocuğu var. Çünkü o doğurganlık hastası. Doğurmazsa ölecek.

Sevgili ve çok kıymet verdiğim KizlarSoruyor üyeleri. Yine ters köşe yapacak, oldukça enteresan bir konuyla geçecek birkaç sıra dışı dakika başlıyor :)

Doğurmazsa Ölecek: 37 Yaşında 38 Çocuk Sahibi Kadın Şaşkınlık Yaratıyor

Kadının adı Mariam Nabatanzi. Doğu Afrika ülkesi Ugandanın bir köyünde yaşıyor. Malum Afrika ülkeleri ne yazık ki cehalet ve sefalet içinde olan ülkeler genellikle. Uganda da bunların başında geliyor. Ancak bu kadının bu denli çocuk doğurmasının sebeplerinden birinin cehalet olduğu kesin olsa da ayrıca bir rahatsızlığı var ki o da dünyada eşi benzeri görülmemiş bir hastalık. Bu kadın doğurganlık hastası. Yumurtalıkları çok iyi çalışıyor ve doğurdukça vücut direnç kazanıyor, kendini yeniliyor.

İsterseniz şöyle anlatmaya başlayayım. Biraz da matematik hesabı yapacağız. Hazırlıklı olun. :)

Doğurmazsa Ölecek: 37 Yaşında 38 Çocuk Sahibi Kadın Şaşkınlık Yaratıyor

Ugandada yayınlanan Daily Monitor of Uganda isimli bir gazetede haber oluyor bu konu ve o kadar ilgi çekiyor ki tüm dünya basınında yer alıyor. 37 yaşındaki bu kadın 1993 senesinde ve inanılır gibi değil ama 12 yaşındayken evlendiriliyor. Adı evlilik tabi. Resmi bir şey değil. Hatta evlilik adındaki birlikteliği kendisi şu sözlerle anlatıyor;

Evleneceğimi anlamadım. Yakınlarımla birlikte bir yere gittiğimizi düşündüm. Sonra beni, kocamın yanına bırakıp döndüler. İlk çocuklarım ikiz olarak dünyaya geldi ve 13 yaşındaydım."

Doğurmazsa Ölecek: 37 Yaşında 38 Çocuk Sahibi Kadın Şaşkınlık Yaratıyor

Ugandalı Mariamın 10 kızı 27 oğlu var. En küçük çocuğu 4 aylık. En büyüğü ise 23 yaşında. Aslında 42 kez doğum yapmış olsa da diğer çocukları ölmüş. Hayatta olanların 6 tanesi ikiz, 4 üçüz, 3 tane de dördüz.

Doğurmazsa Ölecek: 37 Yaşında 38 Çocuk Sahibi Kadın Şaşkınlık Yaratıyor

İlk haberi gördüğümde inanılmaz şaşırmıştım. Hatırlarsanız burada başka Avrupalı bir anneyi de yazmıştım. Onun da çok çocuğu vardı ancak onlara çok güzel bir gelecek kuruyordu. Hepsi müzikle ilgileniyor, çok iyi eğitim alıyorlardı. Annelerinin de maşallahı vardı. Kendine bakan, fit ve sağlıklı bir annenin bilinçli bir seçimiydi bunca çocuk. Amma velakin burada durum farklı. Ortada uygun yaşama koşulları olmadığı gibi Afrikanın cehaleti ve sefaleti sinmiş sanki. Ben bu fotoğraflarda bunu görüyorum ancak.

Doğurmazsa Ölecek: 37 Yaşında 38 Çocuk Sahibi Kadın Şaşkınlık Yaratıyor

Başta da belirttiğim gibi bu kadın aslında bir hastalığı var. Mulago Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Jinekoloji Anabilim Dalı Kadın Doğum Uzmanı ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Charles Kiggundu, kadında hiper-ovulate yani fazla yumurta salınımı anlamına gelen bir genetik yatkınlık olduğunu söylemiş Bu durum kadının çoklu doğumlar yapmasına neden oluyor. Doktora gidiyor tabi ki. Artık doğum yapmak istemediğini söylüyor. ancak yapılan muayene sonucu fazlaca olan yumurtalıklarının alınması ölüme yol açabilir deniyor.

Doğurmazsa Ölecek: 37 Yaşında 38 Çocuk Sahibi Kadın Şaşkınlık Yaratıyor

Ben de bir sağlık çalışanıyım ve her gün kadın hastalıkları ve gebeliklerle ilgili bir çok kadınla birlikteyim. Doğum yapmanın, sağlıklı bir hamilelik süreci geçirmenin çok zor olduğunun en çok farkında olanlardanım. Kadın olmak her zaman zor ne yazık ki.

Akıllara takılan soru: "Koca nerede?"

Doğurmazsa Ölecek: 37 Yaşında 38 Çocuk Sahibi Kadın Şaşkınlık Yaratıyor

Sevgili bilgiye aç KizlarSoruyor üyeleri. Aklınızdan geçeni biliyorum. "Peki koca nerede?" diyorsunuz eminim. Bu konuda size net bir şey söyleyemiyorum. Çünkü bazı haber kaynakları "Koca kayıplara karıştı" diyor. Bir başka kaynak ise "Koca hep çocuklarla beraber" demekte. Ben ikinci kaynağa inanmaktayım. Yoksa sormazlar mı; " Madem koca yok. Bu çocuklar tek başına mı oluyor?"

Siz değmeyecek şeylere fazla üzülürken, çok küçük detaylarla üzüntüye gark olurken;

Dünya dönüyor. Bir yerlerde HAYAT DEVAM EDİYOR.

Sevgiyle..

Doğurmazsa Ölecek: 37 Yaşında 38 Çocuk Sahibi Kadın Şaşkınlık Yaratıyor


Anahtar Kelimeler

Doğurmazsa Ölecek: 37 Yaşında 38 Çocuk Sahibi Kadın Şaşkınlık Yaratıyor

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Doğurmazsa Ölecek: 37 Yaşında 38 Çocuk Sahibi Kadın Şaşkınlık Yaratıyor . tanıtımı. Doğurmazsa Ölecek: 37 Yaşında 38 Çocuk Sahibi Kadın Şaşkınlık Yaratıyor , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Doğurmazsa Ölecek: 37 Yaşında 38 Çocuk Sahibi Kadın Şaşkınlık Yaratıyor hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Doğurmazsa Ölecek: 37 Yaşında 38 Çocuk Sahibi Kadın Şaşkınlık Yaratıyor

Doğurmazsa Ölecek: 37 Yaşında 38 Çocuk Sahibi Kadın Şaşkınlık Yaratıyor her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Doğurmazsa Ölecek: 37 Yaşında 38 Çocuk Sahibi Kadın Şaşkınlık Yaratıyor ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Doğurmazsa Ölecek: 37 Yaşında 38 Çocuk Sahibi Kadın Şaşkınlık Yaratıyor, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Doğurmazsa Ölecek: 37 Yaşında 38 Çocuk Sahibi Kadın Şaşkınlık Yaratıyor

Her etkinlik için gerçek şu ki, Doğurmazsa Ölecek: 37 Yaşında 38 Çocuk Sahibi Kadın Şaşkınlık Yaratıyor . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Doğurmazsa Ölecek: 37 Yaşında 38 Çocuk Sahibi Kadın Şaşkınlık Yaratıyor hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Doğurmazsa Ölecek: 37 Yaşında 38 Çocuk Sahibi Kadın Şaşkınlık Yaratıyor iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Doğurmazsa Ölecek: 37 Yaşında 38 Çocuk Sahibi Kadın Şaşkınlık Yaratıyor" demiştim.

"Keşke iyi bir x Doğurmazsa Ölecek: 37 Yaşında 38 Çocuk Sahibi Kadın Şaşkınlık Yaratıyor olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Doğurmazsa Ölecek: 37 Yaşında 38 Çocuk Sahibi Kadın Şaşkınlık Yaratıyor

"Şimdi kötüler için Doğurmazsa Ölecek: 37 Yaşında 38 Çocuk Sahibi Kadın Şaşkınlık Yaratıyor" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Doğurmazsa Ölecek: 37 Yaşında 38 Çocuk Sahibi Kadın Şaşkınlık Yaratıyor Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Doğurmazsa Ölecek: 37 Yaşında 38 Çocuk Sahibi Kadın Şaşkınlık Yaratıyor başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Doğurmazsa Ölecek: 37 Yaşında 38 Çocuk Sahibi Kadın Şaşkınlık Yaratıyor köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Doğurmazsa Ölecek: 37 Yaşında 38 Çocuk Sahibi Kadın Şaşkınlık Yaratıyor .

Bugünün Doğurmazsa Ölecek: 37 Yaşında 38 Çocuk Sahibi Kadın Şaşkınlık Yaratıyor

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar