Emziren Annelere Birkaç Küçük Öneri- Süt Arttırma Yöntemleri

Emziren Annelere Birkaç Küçük Öneri- Süt Arttırma Yöntemleri

Yazdığım bencelerin ''saçmalığından'' ve ''gereksizliğinden'' bu kadar fazla sitem eden olunca bir tane de ''Gerekli'' bence yazalım dedim. Bu bencemde sizlere, daha doğrusu emziren annelere ve emzirmek üzere olan (hamile) annelere ve hatta yarın bir gün emzirme ihtimali olan tüm kişilere bir kaç küçük bilgi vereyim dedim. Neyse başlıyoruz.

Emziren annelerin en büyük stresidir Sütüm yetiyor mu? düşüncesi. Kısaca süt arttırma yöntemlerinden bahsedeceğim bu yüzden size.

-Bol uyku

Bu ilk anne olduğunuz dönemde ne kadar uygulanabilir bu kısmı biraz meçhul gibi görünse de size tavsiyem bebek her uyuduğu anda siz de uyuyun. Bırakın mutfakta bulaşık biriksin. Ütüleri yapmamış olun. Hiç bir şey sizin bebeğinizi emzirmenizden daha önemli değil. Olmamalı da. Ben sırf bebeği emziriyorum diye o anda çalan kapılara bakmadığımı, telefonları açmadığımı çok bilirim. Çünkü anne sütü bir mucize ve bunun bir damlasını bile alması bebeğiniz için çok önemlidir.

Emziren Annelere Birkaç Küçük Öneri- Süt Arttırma Yöntemleri

-Az stres, çok huzur

Başınızda bir sürü gelen giden varken, bebeği öyle tutma, şöyle emzirme, böyle yapma diyen anne-kaynana kişileri dururken bu çok zor olsa da siz kendi bildiğinizi okuyun. Herkes size şöyle yap böyle yap gibisinden laflar edecektir ama bir çoğunu dinlemeyin. Zira sizi deli etmek için sıraya girmiştir tüm insanlık. Ve tabii hormonların etkisiyle size Naber? diyecek insanı katletme duygusu da cabası.

Ama tüm bunları kenara bırakıp dünyalar güzeli bebeğinizin uyumasını, gülüşünü seyredin. Bir daha bu dönemleri asla geri gelmeyecek ne kadar sıkıntılı geçerse geçsin. Siz bu anın tadını çıkartın doya doya ve stres yapmamaya gayret edin. Stres sütün azalması için en büyük etkenlerden birisi.

Emziren Annelere Birkaç Küçük Öneri- Süt Arttırma Yöntemleri

-Sık sık emzirin.

Bol bol emzirin. Sık sık emzirin. Hep hep emzirin. Gerekirse salın memelerinizi (Evet meme!) kendi haline. Atın sütyeni dolabın en ücra köşesine. Bebek Gak dese meme Guk dese memeyi tıkıverin ağzına. Ne kadar çok emzirme o kadar çok süt demek bunu unutmayın dostlar. Hatta gerektiği yerde bir elektrikli-manuel pompa ile sütünüzü de sağıp dolaplayabilirsiniz. Buzlukta 3 ay, derin dondurucuda 6 ay ömrü vardır sütlerinizin.

Emziren Annelere Birkaç Küçük Öneri- Süt Arttırma Yöntemleri

-Bol bol su için

Evet evet. Anne sütünü arttıran en önemli içeceği söyledim size. Bol bol su için. Sık sık su için. Aklınıza her geldiğinde, canınız çekmese bile su için. Emzirirken yanınızda su bulundurun çünkü istemsizce o anda susayacaksınız ve o anda da kafanıza dikin şişeyi. Herkes size aman kızım şunu ye, aman kızım şunu iç süte iyi gelirmiş dese de herkesi susturun. Onların önerdiği çoğu şey sizde kalıcı olan göbek dışında hiç bir işe yaramaz. Çünkü anne sütünü arttıran en temel içecek sudur. Tamam başka bir kaç şey daha vardır ancak bunlar herkesin bünyesinde aynı etkiyi yapmaz. Bir kişide boza sütünün coşmasını sağlarken bir diğerinde bulgur pilavı aynı etkiyi yapabilir. O yüzden siz herşeyi denemektense sık sık su için yeterli.

Ben bana süt olsun diye sürekli tatlı getirenlere yeter artık getirmeyin, sizin yüzünüzden obez olucam sütüm var benim diyerek uzaklaştırmıştım :D

Emziren Annelere Birkaç Küçük Öneri- Süt Arttırma Yöntemleri

-Sütüm yetmiyor mu?

Bu strese kapılmayın. Çünkü siz beyne ne sinyali gönderirseniz o gerçekleşir. Sütünüz azsa bile sürekli sütüm var, sütüm çok bol vs diyerek beyninize olumlu sinyaller gönderin. Bu durumda sütünüz de artacaktır.

Emziren Annelere Birkaç Küçük Öneri- Süt Arttırma Yöntemleri

-Diyet yapmaya çalışmayın.

O kilolar er ya da geç siz istediğiniz sürece bir gün gider. Siz bebeğinizi emzirmeye odaklanın. Beslenmenize vitamini yüksek gıdalarla devam ederseniz sütünüzün kalitesi de artar. Haliyle bebeğinizin kilosu da. Bebeğinizin kilosu artarsa kaynana-anne kişilerinin ve hatta etraftaki herkesin bu çocuk gelişmedi mi? Sütün yaramıyor mu? sorularına maruz kalıp stres yapmamış olursunuz. Stresi 2.maddede zaten açıklamıştırk.

Emziren Annelere Birkaç Küçük Öneri- Süt Arttırma Yöntemleri

Bunları denediğiniz halde hala sütünüz artmıyorsa süt arttırıcı kaynar tarifi için bkz: link

Bir de en önemli şeylerden birisi emzirme kampı ve Tomrisin emzirme notları için bkz: Emzirme kampı (Ben her anne ve anne adayına Tomrisin emzirme notlarını hatmetmesini öneriyorum. Ben daha doğurmadan önce neredeyse ezberlemiştim hepsini. Araştıran anne olmak böyle tabii.)

Bunlar tamamen benim doğum öncesi ve sonrası araştırdığım, uyguladığım yöntemler. Her şeyden önemlisi bebeğinizi emmek istediği sürece emzirin. Çünkü anne sütünden aldığını ömrü boyunca hiç bir şeyden alamayacak.

Benden size tavsiyeler bu kadardı. Umarım işinize yarar sizlerin de. Kalın sağlıcakla...

Diğer bencelerim için bkz: link

Dağılabilirsiniz.Anahtar Kelimeler

Emziren Annelere Birkaç Küçük Öneri- Süt Arttırma Yöntemleri

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Emziren Annelere Birkaç Küçük Öneri- Süt Arttırma Yöntemleri . tanıtımı. Emziren Annelere Birkaç Küçük Öneri- Süt Arttırma Yöntemleri , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Emziren Annelere Birkaç Küçük Öneri- Süt Arttırma Yöntemleri hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Emziren Annelere Birkaç Küçük Öneri- Süt Arttırma Yöntemleri

Emziren Annelere Birkaç Küçük Öneri- Süt Arttırma Yöntemleri her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Emziren Annelere Birkaç Küçük Öneri- Süt Arttırma Yöntemleri ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Emziren Annelere Birkaç Küçük Öneri- Süt Arttırma Yöntemleri, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Emziren Annelere Birkaç Küçük Öneri- Süt Arttırma Yöntemleri

Her etkinlik için gerçek şu ki, Emziren Annelere Birkaç Küçük Öneri- Süt Arttırma Yöntemleri . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Emziren Annelere Birkaç Küçük Öneri- Süt Arttırma Yöntemleri hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Emziren Annelere Birkaç Küçük Öneri- Süt Arttırma Yöntemleri iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Emziren Annelere Birkaç Küçük Öneri- Süt Arttırma Yöntemleri" demiştim.

"Keşke iyi bir x Emziren Annelere Birkaç Küçük Öneri- Süt Arttırma Yöntemleri olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Emziren Annelere Birkaç Küçük Öneri- Süt Arttırma Yöntemleri

"Şimdi kötüler için Emziren Annelere Birkaç Küçük Öneri- Süt Arttırma Yöntemleri" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Emziren Annelere Birkaç Küçük Öneri- Süt Arttırma Yöntemleri Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Emziren Annelere Birkaç Küçük Öneri- Süt Arttırma Yöntemleri başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Emziren Annelere Birkaç Küçük Öneri- Süt Arttırma Yöntemleri köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Emziren Annelere Birkaç Küçük Öneri- Süt Arttırma Yöntemleri .

Bugünün Emziren Annelere Birkaç Küçük Öneri- Süt Arttırma Yöntemleri

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar