Erken Doğum Sebepleri Nelerdir?

Erken Doğum Sebepleri Nelerdir?

Ailelerin yaşam planlamalarında çocuk sahibi olma isteği oluşur ve öncesinde doğum, hamilelik ile ilgili araştırmalar başlar. Tüm dünyada %10 civarlarında olan erken doğum oranı ülkemizde %12-%13 civarındadır. Erken doğumu gerçekleşen bebekler 36. haftada dünyaya gelirler. Normal kabul edebileceğimiz doğum zamanı hamilelik döneminin 38,39 ve 40. haftalarıdır. Bebekler anne karnında gelişimlerini belli bir sürede tamamlar.

Gelişimi tamamlanmadan doğan bebeğe prematüre denir ve bu doğum erken doğum olarak adlandırılır

Erken Doğum Sebepleri Nelerdir?

Prematüre bebekler doğumdan sonra Yeni doğan bakım ünitesine alınarak hayata tutunması sağlanır. Dip not olarak söylemek gerekirse 2,5 veya 2,5 kilonun altında doğan bebekler düşük kilolu olurlar. Buna ek olarak 1,5 kilonun altında doğan bebekler ise çok düşük, 1 kilonun altında doğan bebekler ise aşırı düşük kilolu diye sınıflandırılır. Yeni ve erken doğan bebeklerin çok iyi bakılması gerekir. Hastanede başlayan ilk tedavi süreci sonrasında ev bakımına dönüşür. Prematüre bebeklerin büyüme oranı, normal doğumla dünyaya gelen bebeklerden biraz farklıdır. Bu nedenle prematüre bebeğin iyi bir doktoru olması ve her an için ulaşabileceği hastanesi olması gerekmektedir. Erken doğumu meydana getirecek olan bir çok sebep bulunur;

Erken Doğum Sebepleri Nelerdir?

Ülkemizde de sık rastlanan sebeplerin başında çoğul gebelik gelir

Sonrasında anne adayının diyabet, böbrek hastalığı, yüksek tansiyon, kalp gibi kronik hastalıklardan birine veya bir kaçına sahip olması da erken doğuma yani prematüre bir bebek dünyaya getirmeye neden olabilir. Doğumdan sonra bu nedenler tam olarak ortaya çıkarılmazsa ve kronik olan bu hastalıklarından birine sahip olmazsa anne adayının yinede prematüre bir bebek dünyayı getirmesi engellenemez. Bazen farklı koşulların bile tetikleyeceği bir çok etken bulunabilir.

Örnek verecek olursak gebelik döneminde beslenme, alkol ve sigara tüketimi bu dönemde hem bebeğe zarar verir hemde anneye.

Hamilelikte alkol tüketimi anne adayı için büyük risktir. Alkol vücuttan suyu atarken, protein ve vitaminleri de hızlıca tüketir. Hamilelikte besinlerinde ki gerekli maddeleri bebeği ile paylaşan anne, alkol ve sigara ile kendine kalan paydan yararlanamaz ve sonrası için kendi sağlığını, hemde bebeğin sağlığını riske atar.

Prematüre bebeğin doğduktan sonra gelişimi ve büyümesini yaş hesaplamasını yaparak takip edebiliriz

Prematüre bebeğin yaşını hamileliğin 40. haftasına kadar 0 olarak saymamız gerekir. Ayrıca her bebeğin kendi gelişimi ve gayreti ile gösterebileceği yetenekler arasında farklılık olabileceğinden telaş etmemek gerekir. Normal doğan bebek 13,5 aylık iken yürüyebilir, prematüre bebek için bu süre 14,5 ay civarındadır. Arada ki erken doğum farkını çıktığımız zaman süreler eşitlenir. Her ne olursa olsun çocuğun sağlık takibini asla hafife almadan, ciddiyetle üzerinde durup takip edilmelidir.Anahtar Kelimeler

Erken Doğum Sebepleri Nelerdir?

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Erken Doğum Sebepleri Nelerdir? . tanıtımı. Erken Doğum Sebepleri Nelerdir? , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Erken Doğum Sebepleri Nelerdir? hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Erken Doğum Sebepleri Nelerdir?

Erken Doğum Sebepleri Nelerdir? her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Erken Doğum Sebepleri Nelerdir? ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Erken Doğum Sebepleri Nelerdir?, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Erken Doğum Sebepleri Nelerdir?

Her etkinlik için gerçek şu ki, Erken Doğum Sebepleri Nelerdir? . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Erken Doğum Sebepleri Nelerdir? hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Erken Doğum Sebepleri Nelerdir? iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Erken Doğum Sebepleri Nelerdir?" demiştim.

"Keşke iyi bir x Erken Doğum Sebepleri Nelerdir? olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Erken Doğum Sebepleri Nelerdir?

"Şimdi kötüler için Erken Doğum Sebepleri Nelerdir?" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Erken Doğum Sebepleri Nelerdir? Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Erken Doğum Sebepleri Nelerdir? başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Erken Doğum Sebepleri Nelerdir? köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Erken Doğum Sebepleri Nelerdir? .

Bugünün Erken Doğum Sebepleri Nelerdir?

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar