Evde Çocuklarla Oynanabilecek Eğlenceli Ve Öğretici Oyunlar

Evde Çocuklarla Oynanabilecek Eğlenceli Ve Öğretici Oyunlar

Okullar kapandı, çocuklar evde ve maalesef birçoğu ya televizyon başında ya da tablet ile oyun oynuyor. Sokağa tek başına inmesine izin veremeyecek konumda olan aileler için evde çocuklarıyla beraber hem eğlenip hem de öğrenebilecekleri oyun etkinliklerinden bahsetmek istiyorum.

Yüz ifadeleri

Evde Çocuklarla Oynanabilecek Eğlenceli Ve Öğretici Oyunlar

Kartona 4 tane daire çizin. Her bir daireye üzgün, mutlu, kızgın ve şaşkın yüz ifadeleri çizin ve çocuğunuza "Sence bu ne hissediyor? Neden böyle hissetmiş olabilir?" gibi sorular sorun. Bu oyun çocukların empati yeteneğini geliştirecektir. Hatta o yüzlerle ilgili hikaye bile oluşturabilirsiniz. 4-5 yaş için uygundur.

Duyu gelişimi

Evde Çocuklarla Oynanabilecek Eğlenceli Ve Öğretici Oyunlar

Bir kabın içerisinde değişik malzemeler koyun. Mesela bir kaba su, diğerine taş, diğerine pamuk vs. gibi farklı duyulara hitap edecek malzemeler koyun. Bunları koyarken çocuğunuz görmesin. Sonra çocuğunuzun gözlerini bağlayın ve dokunarak, koklayarak hatta tadarak hangi malzeme olduğunu bulmasını sağlayın. Bu tarz oyunlar çocuğunuzun duyusunun gelişmesini sağlar. 5-6 yaş için uygundur.

Hafıza kartları

Evde Çocuklarla Oynanabilecek Eğlenceli Ve Öğretici Oyunlar

Kırtasiyelerde, kitapçılarda hafıza kartları satılıyor. İsterseniz kendiniz de evde hazırlayabilirsiniz. Eşleştirmesini istediğiniz resimleri bilgisayardan ayarlayıp kağıtlara yazdırın. Hatta, onları beraber boyayın. Sonra ters çevirip karışık bir şekilde yere sıralayıp kartın eşini bulmasını sağlayın. Zihinsel gelişimi açısından çok faydalı bir oyun. 4 yaş ve üzeri için istediğiniz zorlukta hazırlayabilirsiniz.

Zıpla topla

Evde Çocuklarla Oynanabilecek Eğlenceli Ve Öğretici Oyunlar

Benim yaptığım uydurmasyon bir oyun bu. :D 5 litrelik su kabının tabanını kesin, ağız kısmını da toplardan biraz büyük olarak kesin. İçerisinde oyun havuzlarındaki toplardan doldurun. Çocuğunuz su kabını tutarak zıplayacak ve su kabının içindeki topları düşürüp bitirmeye çalışacak siz de yere düşen topları tekrar çocuğunuzun elindeki su kabına doldurmaya çalışacaksınız. Su kabındaki toplar bitene kadar tekrarlayacaksınız. Bitince su kabını siz alıp aynı şekilde zıplayacaksınız ve bu defa çocuğunuz yere düşen topları toplayıp su kabına doldurmaya çalışacak. Çok eğlenceli ve hareketli çocuklar için harika bir oyun. Hem eğleniyorlar hem de yoruluyorlar :D

Gözü kapalı resim yapma

Evde Çocuklarla Oynanabilecek Eğlenceli Ve Öğretici Oyunlar

Çocuğunuzun gözlerini bağlayın ve bu şekilde önceden belirlediğiniz bir resim çizmesini isteyin. Mesela bir ev, bir araba ya da ağaç resmi gibi. Sonra da, bu resme bakıp gülün :D Resmi yorumlayın.

Kaptan kaba su aktarma

Evde Çocuklarla Oynanabilecek Eğlenceli Ve Öğretici Oyunlar

Havalar ısındı, çocuklar için hem oynayıp hem serinleme zamanı da geldi. Balkonunuza derin ve biraz büyük 2 tane kap alın. İçinde de ister plastik bardak koyun isterseniz de sünger koyun. Çocuğunuzdan elindeki malzemeyle bir kaptaki suyu diğer boş kaba boşaltmasını isteyin. Çok eğleneceğinin garantisini verebilirim. 3 yaş ve üzeri için uygun.

Müzik durdurma

Evde Çocuklarla Oynanabilecek Eğlenceli Ve Öğretici Oyunlar

En sevdiğim oyunlardan birisi de bu. Hareketli ve sevdiğiniz bir müziği açıyorsunuz. İstediğiniz gibi oynuyorsunuz, sonra müziği durduruyorsunuz ve herkes en son ne şekildeyse öyle donup kalıyor. Hareket eden yanıyor. Sonra tekrar başlatıyorsunuz ve bu şekilde devam ediyorsunuz. Bunu kalabalık şekilde oynarsanız daha eğlenceli olur. Hatta, biz bile bazen arkadaşlarla toplandığımızda bu oyunu oynuyoruz. Kahkaha garantili :D Yaş sınırlaması yok. ;)

Bunlar sadece birkaç örnek. Siz hayal gücünüzü serbest bırakın ve içinizdeki çocuğa kulak verin. Oynayacak bir çok oyun bulabilirsiniz.

Sevgiyle... :)

@ponçikmom

#JassmennAnahtar Kelimeler

Evde Çocuklarla Oynanabilecek Eğlenceli Ve Öğretici Oyunlar

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Evde Çocuklarla Oynanabilecek Eğlenceli Ve Öğretici Oyunlar . tanıtımı. Evde Çocuklarla Oynanabilecek Eğlenceli Ve Öğretici Oyunlar , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Evde Çocuklarla Oynanabilecek Eğlenceli Ve Öğretici Oyunlar hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Evde Çocuklarla Oynanabilecek Eğlenceli Ve Öğretici Oyunlar

Evde Çocuklarla Oynanabilecek Eğlenceli Ve Öğretici Oyunlar her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Evde Çocuklarla Oynanabilecek Eğlenceli Ve Öğretici Oyunlar ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Evde Çocuklarla Oynanabilecek Eğlenceli Ve Öğretici Oyunlar, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Evde Çocuklarla Oynanabilecek Eğlenceli Ve Öğretici Oyunlar

Her etkinlik için gerçek şu ki, Evde Çocuklarla Oynanabilecek Eğlenceli Ve Öğretici Oyunlar . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Evde Çocuklarla Oynanabilecek Eğlenceli Ve Öğretici Oyunlar hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Evde Çocuklarla Oynanabilecek Eğlenceli Ve Öğretici Oyunlar iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Evde Çocuklarla Oynanabilecek Eğlenceli Ve Öğretici Oyunlar" demiştim.

"Keşke iyi bir x Evde Çocuklarla Oynanabilecek Eğlenceli Ve Öğretici Oyunlar olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Evde Çocuklarla Oynanabilecek Eğlenceli Ve Öğretici Oyunlar

"Şimdi kötüler için Evde Çocuklarla Oynanabilecek Eğlenceli Ve Öğretici Oyunlar" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Evde Çocuklarla Oynanabilecek Eğlenceli Ve Öğretici Oyunlar Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Evde Çocuklarla Oynanabilecek Eğlenceli Ve Öğretici Oyunlar başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Evde Çocuklarla Oynanabilecek Eğlenceli Ve Öğretici Oyunlar köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Evde Çocuklarla Oynanabilecek Eğlenceli Ve Öğretici Oyunlar .

Bugünün Evde Çocuklarla Oynanabilecek Eğlenceli Ve Öğretici Oyunlar

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar