Gebelikte Kilo Alımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Gebelikte Kilo Alımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Gebelikte annenin yetersiz ve dengesiz beslenmesi bebek ve anne sağlığı üzerine olumsuz etkiler yapmaktadır.

Gebelikte Kilo Alımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

*Ölü-erken doğum

*Düşük

*Anne karnında zeka geriliği gibi

Bunu önlemek için en başta anne adayımız rutin kontrollerini aksatmamalı. Hatta anne olmayı düşünen kişiler önceden bir kontrole gelirse bu onlar için de bebekleri için de daha iyi olacaktır. Mesela nöral tüp defekti dediğimiz doğuştan olan bir durum sadece anneye yaptığımız ufacık bir folat takviyesiyle engellenebiliyor. Fakat nöral tüp gelişimi 3.-4.haftalarda olduğu için bazen geç kalınabiliyor. (Anne olduğunu bebek bir aylıkken öğrenen anne adaylarımız var) Eğer anne adayımız önceden gelirse bize bunu engelleyebiliyoruz :) Bebişler sağlıklı bir şekilde doğabiliyor :)

Gebelik süresince enerji ne için gerekli diye bakarsak bir kere fetüs, uterus(rahim) ve meme dokusu yapımı için annede depolanan yağın gerektirdiği enerji için, yeni sentezlenen dokuların yapımı için ve toplamda yaklaşık 77 bin kalori kadar tüm gebelik boyunca bir enerji ihtiyacı söz konusu. Bunu günlük gereksinime göre değerlendirdiğimiz zaman yaklaşık 200-300 kalori ek enerji gereksinimi ortaya çıkıyor. Yani ben hamileyim iki kişilik yemem gerek demeyin hanımlar :D Sonra o kiloları veremiyorsunuz :D

Peki kilo alımı nasıl olmalı gebelikte ?

Gebelikte Kilo Alımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İlk 3 ayda iştahsızlık bulantı kusma gibi sebeplerle kilo alımında birazcık engeller olabilir. O nedenle beden kitle indeksini dikkate almalıyız. Çünkü bazı gebeler obez. Yani beden kitle indeksi 26-29 üzeri olarak gebeliğe başlıyorsa bunların da kilo alması gerekli fakat dikkatli olmalılar. En az 6 kg almalı. 6 kg altında kilo alışı olmamalı. Obez gebelerde bile böyle kabul ediliyor. Eğer adolesan gebe yani kendi gelişimini tam olarak tamamlamayan gebe ise, beden kitle indeksi 19 altında ise, zayıf olarak gebeliğe başlıyorsa bu kişinin de 12 buçukla 18 kilo arasında vücut ağırlığındaki artışı normal sınırlar içinde kabul edebiliriz. Kısacası;

Her ne olursa olsun ayda 1-1.5 kg alınması gerekli.

Beslenme eğer annede yetersiz olursa neler karşımıza çıkabilir bir de onlara bakalım.

*Anne ölümleri

*Yaşam beklentisine azalma

* Hareketlilikte azalma. Yani aşırı kilo almış ise kadınlar kilo ile birlikte fizik aktiviteleri de yavaşlayacaktır. Ve bu birçok kronik hastalığa yol açabilir.

*Emzirme performansında yetersizlik

*Gelecek gebelikte bu durumdan etkilenebilir

*Emziklilik amenoresi. Eğer bir anne iyi beslenmiyorsa gebelik amenoresi dediğimiz durumda artış görülebilir.(amenore:üretken çağdaki kadınların adet görmemesi durumudur.)

Sizi fazla sıkmak istemiyorum.O yüzden burada bitireceğim :) Bol sağlıklı günler tüm anne adaylarına :)Anahtar Kelimeler

Gebelikte Kilo Alımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Gebelikte Kilo Alımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler . tanıtımı. Gebelikte Kilo Alımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Gebelikte Kilo Alımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Gebelikte Kilo Alımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Gebelikte Kilo Alımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Gebelikte Kilo Alımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Gebelikte Kilo Alımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Gebelikte Kilo Alımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Her etkinlik için gerçek şu ki, Gebelikte Kilo Alımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Gebelikte Kilo Alımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Gebelikte Kilo Alımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Gebelikte Kilo Alımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler" demiştim.

"Keşke iyi bir x Gebelikte Kilo Alımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Gebelikte Kilo Alımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

"Şimdi kötüler için Gebelikte Kilo Alımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Gebelikte Kilo Alımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Gebelikte Kilo Alımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Gebelikte Kilo Alımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Gebelikte Kilo Alımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler .

Bugünün Gebelikte Kilo Alımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar