Hamilelik Sonrası Kadınlarda Psikoloji ve Depresyon

Hamilelik Sonrası Kadınlarda Psikoloji ve Depresyon

Yeniden herkese merhabalar arkadaşlar bir önceki bencem: Kadınlarda Doğum Psikolojisi ve Bunalım

Beklediğimden daha çok görüş kazandı. Teşekkürler. Bu bencemde ise doğum sonrasını anlatacağım :)

1- Tüm ilgi bebekte!

Hamilelik sonrası kadınlarda psikoloji ve depresyon :)

Doğum sonrası anne adayının ilk şikayeti muhtemelen budur. Hamileyken sık sık rahat mısın diye sorulan, iş yaptırılmayan kadın doğumdan sonra üzerindeki ilgiyi fazlasıyla kaybetmiştir. Tüm ilgi bebekte toplanmıştır. Herkes sever, kucağına alır. Anne bebeğini kıskanırmı demeyin! Kadın değil mi her şeyi kıskanır!

2- Uyuyamıyorum!

Hamilelik Sonrası Kadınlarda Psikoloji ve Depresyon

Uykusuz gecelerde başlamıştır artık. Hele bir de ilk bebekse bu doğurduğuna pişmen edecektir anneyi, Aç mı? Hasta mı? Konu hakkında hiçbir fikri olamayan kadın eşide yardım etmiyorsa çileden çıkabilir. Ne var ki biraz da o baksa?

3- Berbat görünüyorum!

Hamilelik Sonrası Kadınlarda Psikoloji ve Depresyon

Dedik ya az önce kadın uyuyamıyor! Gözlerin altı olmuş mosmor, o kilolarda haliyle kolay verilmiyor. Bebeğe vakit ayırmaktan kendine bakımda yapamıyor. Dışarı bile çıkamıyorki bazen. Misafirler geliyorlar bebeği görmeye zaten yorgun olan kadın bir de ortalık toplayıp, çeşit çeşit yemek hazırlıyor onlara. Tam bir dram.

4- Ah ah eskiden neler yapardık neler?

Hamilelik Sonrası Kadınlarda Psikoloji ve Depresyon

Bebek için kariyere ara verilmiştir, arkadaşlara gidilememektedir, eşinizle sinemaya bile gidemezsiniz hatta öyle olur ki tv açmaya vakit bulamazsınız. Çünkü eğer vakit bulduysanız muhtemelen uyuyorsunuzdur :D

5- Isırıyor bu be?!

Hamilelik Sonrası Kadınlarda Psikoloji ve Depresyon

Emzirmek zaten yeterince acı verici bir şey iken bir de bebek ısırmaya başlıyor. İyice soğuyoruz annelikten. Annenizde ısrar ediyor "kızım bak süt çok önemli emzirmen lazım, doktorlar diyor". Eşiniz bile bazen konu hakkında fikir sahibi olmamasına rağmen emzirmenizi istiyor? Ne kadar acıyabilirki diye sorarlarsa "Köpekbalıklarıyla dolu küçücük bir havuza giriyorsun ve taş*klarını ısırmaya başlıyorlar öyle bir acı" derseniz tarif etmiş olursunuz :D

6- Ya aldırsaydım?

Hamilelik Sonrası Kadınlarda Psikoloji ve Depresyon

Anneliğin her şeyi kötü değil ki :) Tabii ki güzel yanları var ve bu güzel yanları keşfedince suçluluk duygunuz kabarmaya başlıyor. Ya aldırsaydım? İyi ki aldırmamışım.

Ya da tam tersi, ya aldırsaydım? Neden aldırmadım ki ben beceremiyorum anneliği hazır değilmişim meğersen! Keşke aldırsaydım! :(

7- Yetişmiyor!

Hamilelik Sonrası Kadınlarda Psikoloji ve Depresyon

Mamasıydı, beziydi, kıyafetiydi... Yetişmiyor! Bebeğe takılan altınlar satıldı yine yetişmiyor! Hastane masraflarıymış, bebek odasıymış. Kendinizi kasmaya ne gerek var? Zaten büyümüş emekleyemeye başlamakta olan çocuk artık annelerinize emanet edilebilir. Kadında kariyerine geri döner. Durumunuz çok mu zor aileleriniz destek olabilir. Annelikte babalıkta ayrı ayrı güzel ama sorumluluk gerektiren mertebelerdir. Sabredin.

Benden bu seferlikte bu kadar. :) Hepinize iyi günler

Eğer bu bencemde tutarsa okul dönemi ebeveynlerini anlatıcam,

Şaka şaka o konu hakkında fikrim yok :DAnahtar Kelimeler

Hamilelik Sonrası Kadınlarda Psikoloji ve Depresyon

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Hamilelik Sonrası Kadınlarda Psikoloji ve Depresyon . tanıtımı. Hamilelik Sonrası Kadınlarda Psikoloji ve Depresyon , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Hamilelik Sonrası Kadınlarda Psikoloji ve Depresyon hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Hamilelik Sonrası Kadınlarda Psikoloji ve Depresyon

Hamilelik Sonrası Kadınlarda Psikoloji ve Depresyon her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Hamilelik Sonrası Kadınlarda Psikoloji ve Depresyon ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Hamilelik Sonrası Kadınlarda Psikoloji ve Depresyon, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Hamilelik Sonrası Kadınlarda Psikoloji ve Depresyon

Her etkinlik için gerçek şu ki, Hamilelik Sonrası Kadınlarda Psikoloji ve Depresyon . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Hamilelik Sonrası Kadınlarda Psikoloji ve Depresyon hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Hamilelik Sonrası Kadınlarda Psikoloji ve Depresyon iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Hamilelik Sonrası Kadınlarda Psikoloji ve Depresyon" demiştim.

"Keşke iyi bir x Hamilelik Sonrası Kadınlarda Psikoloji ve Depresyon olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Hamilelik Sonrası Kadınlarda Psikoloji ve Depresyon

"Şimdi kötüler için Hamilelik Sonrası Kadınlarda Psikoloji ve Depresyon" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Hamilelik Sonrası Kadınlarda Psikoloji ve Depresyon Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Hamilelik Sonrası Kadınlarda Psikoloji ve Depresyon başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Hamilelik Sonrası Kadınlarda Psikoloji ve Depresyon köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Hamilelik Sonrası Kadınlarda Psikoloji ve Depresyon .

Bugünün Hamilelik Sonrası Kadınlarda Psikoloji ve Depresyon

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar