Hamileyken de Beslenmenize Dikkat Edin!‏

Hamileyken de Beslenmenize Dikkat Edin!‏

Hamileyken de Beslenmenize Dikkat Edin!‏

Artık hamilesiniz, yani çift can taşıyorsunuz. Bu yüzden her şeye iki kat fazla dikkat etmelisiniz. Buna beslenme de dahil, çünkü siz ne yerseniz bebeğiniz de onu yiyecek ve bu şekilde beslenip gelişecek. Bu yüzden her zamankinden daha sağlıklı ve dengeli beslenmek zorundasınız.

Hamilelik sürecinde düzenli ve dengeli, bir o kadar da sağlıklı beslenme nasıl olur? Bunun cevabını kendimce vermeye çalışacağım. Aslında her zaman bu şekilde beslenmeli, ama hamilelik döneminde yapılan hatalardan da bahsetmek istiyorum.

 • Kilo almaktan korkmayın!

Hamilelik, bir kadın için en güzel dönemlerden biridir. O yüzden kilo almamak için kendinizi kısıtlamayın. Tabii ki abartmayın da ama canınız ne çekiyorsa yemenizi tavsiye ederim. Bu günleri çok arayacaksınız. Kilo artışınızı kontrol edin ve 12 kilodan fazla almayın. Önemli olan bu.

 • Az ve sık yiyin!

Günde 6 öğün yemeğiniz olsun, 3 ana ve 3 ara öğün. Bu şekilde sık ve azar azar yediğinizde mide şikayetleriniz de azalmış olacak. Reflü, mide yanması, mide bulantısı en aza inecektir.

 • Besin değeri yüksek gıdalar tüketin!

Yediğiniz besinlerin içeriğine mutlaka bakın. Özellikle protein, demir, kalsiyum, mineral içeriği zengin gıdaları tüketin. Bu yüzden kek, çikolata gibi abur cubur yerine kuru yemiş yemeyi tercih edin.

 • Kabız olmamaya dikkat edin!

Hamilelik döneminin en büyük sıkıntılarındandır. Tükettiğiniz besinler ne kadar lif içerikli olursa bağırsaklarınız o kadar düzenli çalışır. Yeşil mercimek, kuru fasulye bol bol tüketebilirsiniz. Kuru incir ve kuru kayısı da unutulmamalıdır. Kuru inciri akşamdan suya koyun ve sabah o suyu içip incirleri yiyin.

 • Bunlardan uzak durun!

Çok yağlı besin tüketmeyin. Hamur işlerine ara verin. Bunlar besin değeri düşük, sağlıksız besinlerdir. İçeriğinde katkı maddesi bulunan salam, sucuk, sosis gibi gıdalar yemeyin. Tuz, tansiyonu yükselteceği ve su kaybına sebep olacağı için ondan da uzak durmalısınız. Sigara içmeyin, alkol almayın.

 • Bunları daha fazla tüketin!

Süt ve süt ürünlerini mümkün olduğunca tüketin. Bu, aynı zamanda memelerinizdeki süt kanallarının doğuma kadar dolmasını ve bebek için hazır hale gelmesini sağlayacaktır.

Bunlar dışında,

 • Hiçbir ilacı doktor kontrolü ve reçetesi olmadan kullanmayın.
 • Canınız tatlı isterse sütlü tatlılar tercih edin.

 • Günde 2 - 3 litre su için. Su içmek, çatlakları da önleyecektir.

 • Bol bol meyve yiyebilirsiniz.

 • Uyku düzeninize de dikkat ettiğiniz takdirde çok rahat bir hamilelik süreci geçirmiş olursunuz.

Sağlıklı, mutlu, huzurlu günler dilerim.

Bebeğinizle...Anahtar Kelimeler

Hamileyken de Beslenmenize Dikkat Edin!‏

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Hamileyken de Beslenmenize Dikkat Edin!‏ . tanıtımı. Hamileyken de Beslenmenize Dikkat Edin!‏ , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Hamileyken de Beslenmenize Dikkat Edin!‏ hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Hamileyken de Beslenmenize Dikkat Edin!‏

Hamileyken de Beslenmenize Dikkat Edin!‏ her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Hamileyken de Beslenmenize Dikkat Edin!‏ ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Hamileyken de Beslenmenize Dikkat Edin!‏, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Hamileyken de Beslenmenize Dikkat Edin!‏

Her etkinlik için gerçek şu ki, Hamileyken de Beslenmenize Dikkat Edin!‏ . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Hamileyken de Beslenmenize Dikkat Edin!‏ hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Hamileyken de Beslenmenize Dikkat Edin!‏ iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Hamileyken de Beslenmenize Dikkat Edin!‏" demiştim.

"Keşke iyi bir x Hamileyken de Beslenmenize Dikkat Edin!‏ olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Hamileyken de Beslenmenize Dikkat Edin!‏

"Şimdi kötüler için Hamileyken de Beslenmenize Dikkat Edin!‏" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Hamileyken de Beslenmenize Dikkat Edin!‏ Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Hamileyken de Beslenmenize Dikkat Edin!‏ başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Hamileyken de Beslenmenize Dikkat Edin!‏ köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Hamileyken de Beslenmenize Dikkat Edin!‏ .

Bugünün Hamileyken de Beslenmenize Dikkat Edin!‏

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar