Her Anne Adayının Bebekler Hakkında Bilmesi Gereken Temel Bilgiler

Her Anne Adayının Bebekler Hakkında Bilmesi Gereken Temel Bilgiler

Doğumdan sonraki 0-28 gün yeni doğan, 1-12 ay bebeklik dönemidir. Bu dönemde metabolizma daha hızlıdır. Metabolizmaya ayak uydurmak için birçok sistem de yetişkinden farklı şekilde çalışır.

Kalp Atımı

Her Anne Adayının Bebekler Hakkında Bilmesi Gereken Temel Bilgiler

Kalp atım hızı erişkinde ortalama 70-80 iken, yeni doğanda 130-140, bebeklerde 120-130 civarlarındadır. Artan metabolizmanın kan ihtiyacını karşılamak için bu dönemde kalp atım hızı erişkinin yaklaşık 2 katıdır.

Solunum Sayısı

Her Anne Adayının Bebekler Hakkında Bilmesi Gereken Temel Bilgiler

Solunum hızı yetişkinden yüksektir. Yetişkinin solunum hızı dakikada ortalama 12’dir. Yeni doğan döneminde dakikada ortalama 40 olan solunum sayısı bebeklik döneminde 25’e kadar düşer. Solunum sayısındaki değişmeler hastalıkların prognozu hakkında değerli bilgiler verir.

Vücut Isı Kapasitesi

Her Anne Adayının Bebekler Hakkında Bilmesi Gereken Temel Bilgiler

Yeni doğan ve bebeklerin cilt, cilt altı yağ dokusu ince ve ısı yapma kapasitesi düşüktür. Buna vücut yüzey alanının büyüklüğü de eklenirse bu dönemde vücut ısısını korumak hayli zordur. 36,5-37 ⁰C olan vücut ısısının 35 ⁰C’nin altına düşmesi (Hipotermi ) hayati risk oluşturabilir. Diğer yandan vücut ısısının 40 ⁰C üzerine çıkması ile Febril Konvülsiyon (Havale) riskine karşı dikkatli olunmalıdır.

Uyku İhtiyacı

Her Anne Adayının Bebekler Hakkında Bilmesi Gereken Temel Bilgiler

Erişkinler için 6-8 saat olan uyku ihtiyacı bu dönemde çok daha fazladır. Yeni doğan döneminde 15-16 saat olan uyku ihtiyacı zamanla azalır 1 yaşında 12-14 saat civarlarına iner. Buradaki en büyük sorun bebeklerin gündüz derin uyuduğundan gece hafif uykuya sahip olup uyanmalarıdır.

Yeni Doğan Sarılığı

Her Anne Adayının Bebekler Hakkında Bilmesi Gereken Temel Bilgiler

Doğumdan sonra yeni doğanın hemoglobini (HbF) hızlı yıkılır ve yerini yetişkin hemoglobini (HbA) alır. Hızla yıkılan hemoglobin kan bilirubinini yükselterek yeni doğan sarılığına neden olabilir. Sarılığın derecesine göre tıbbi müdahale gerekebilir. Unkojuge bilirübini fototerapi ile konjüge hale getirmek yaygın olarak kullanılan tedavi şeklidir.

Anne Sütü

Her Anne Adayının Bebekler Hakkında Bilmesi Gereken Temel Bilgiler

Anne sütü, sadece bebeklik döneminin sağlıklı geçirilmesi için değil, tüm yaşam süresince sağlıklı bir birey olmak için gereklidir.

Ayrıca anneler emzirerek:

***Meme ve yumurtalık kanserinden,

***Kemik erimesinden,

***Doğum sonrası aşırı kilo alımından (emzirme ile 500-600 kalori yakılır) korunabilir.

Sağlıklı günler dilerim.

Dr. #büyükyorumcuAnahtar Kelimeler

Her Anne Adayının Bebekler Hakkında Bilmesi Gereken Temel Bilgiler

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Her Anne Adayının Bebekler Hakkında Bilmesi Gereken Temel Bilgiler . tanıtımı. Her Anne Adayının Bebekler Hakkında Bilmesi Gereken Temel Bilgiler , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Her Anne Adayının Bebekler Hakkında Bilmesi Gereken Temel Bilgiler hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Her Anne Adayının Bebekler Hakkında Bilmesi Gereken Temel Bilgiler

Her Anne Adayının Bebekler Hakkında Bilmesi Gereken Temel Bilgiler her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Her Anne Adayının Bebekler Hakkında Bilmesi Gereken Temel Bilgiler ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Her Anne Adayının Bebekler Hakkında Bilmesi Gereken Temel Bilgiler, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Her Anne Adayının Bebekler Hakkında Bilmesi Gereken Temel Bilgiler

Her etkinlik için gerçek şu ki, Her Anne Adayının Bebekler Hakkında Bilmesi Gereken Temel Bilgiler . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Her Anne Adayının Bebekler Hakkında Bilmesi Gereken Temel Bilgiler hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Her Anne Adayının Bebekler Hakkında Bilmesi Gereken Temel Bilgiler iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Her Anne Adayının Bebekler Hakkında Bilmesi Gereken Temel Bilgiler" demiştim.

"Keşke iyi bir x Her Anne Adayının Bebekler Hakkında Bilmesi Gereken Temel Bilgiler olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Her Anne Adayının Bebekler Hakkında Bilmesi Gereken Temel Bilgiler

"Şimdi kötüler için Her Anne Adayının Bebekler Hakkında Bilmesi Gereken Temel Bilgiler" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Her Anne Adayının Bebekler Hakkında Bilmesi Gereken Temel Bilgiler Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Her Anne Adayının Bebekler Hakkında Bilmesi Gereken Temel Bilgiler başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Her Anne Adayının Bebekler Hakkında Bilmesi Gereken Temel Bilgiler köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Her Anne Adayının Bebekler Hakkında Bilmesi Gereken Temel Bilgiler .

Bugünün Her Anne Adayının Bebekler Hakkında Bilmesi Gereken Temel Bilgiler

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar