Her Anne Adayının Bilmesi Gereken Lohusa Depresyonu Nedir?

Her Anne Adayının Bilmesi Gereken Lohusa Depresyonu Nedir?

Annelik, hepimiz için çok kutsal sayılan ve her annenin de "fedakar-cefakar" olması beklenen bir kavram. Aslında işin özü hiç de öyle değil. "Anne" kelimesinin içini doldurmak öyle çocuğu doğurmakla olmuyor sevgili KScanlar. Çocuğu doğurunca kimlikte annesi yerine sizin adınız yazıyor, ama sizin öz kimliğinizde henüz bu kavram oturmayabiliyor. Bazılarının içinde doğuştan gelen bir anaçlık vardır; ama bazıları da anne olmayı sonradan öğrenir. Bu çok normal bir durum. Eğer ki aranızda bu durumu yaşayan varsa ya da etrafınızda böyleleri varsa bu yazımla bir nebze olsun faydam dokunsun istiyorum. Çünkü gerçekten zor bir süreç içindeki anneyi doğurmak.

Her Anne Adayının Bilmesi Gereken Lohusa Depresyonu Nedir?

Son dönemlerde sık sık adını duyar olduk. "Önceden yoktu böyle şeyler, hep yeni moda bunlar!" diyenleri duyar gibiyim -ki sanırım gerçekten de duydum. :D Önceden yok muydu lohusa depresyonu vardı tabii ama bunu dile getirmek ayıp sayılıyordu. Kadına annelik fedakarlıktır, anne oldun artık kendini değil bebeğini düşüneceksin kavramı dayatılıyordu. şimdilerde daha bilinçli olmaya başlıyoruz. Bunda sosyal medyanın da payı büyük. Evet gelelim lohusa depresyonuna.

Nedir bu lohusa depresyonu?

Her Anne Adayının Bilmesi Gereken Lohusa Depresyonu Nedir?

Doğumdan sonra ilk 6 haftalık süreçteki anneye lohusa diyoruz. Bu dönemlerde annelerde doğumun ilk günleriyle başlayan yaklaşık 1 ya da 2 hafta süren annelik hüznü, zamanla daha ağır bulgularla seyredip, önlem alınmadığı takdirde; 1 ya da 2 yıla kadar süren bir psikolojik rahatsızlığa sebep olur.

Belirtileri nelerdir?

Her Anne Adayının Bilmesi Gereken Lohusa Depresyonu Nedir?

Üzüntü, boşluk duygusu, kaygı, aşırı sinirlilik, ağlama krizleri, bebeği yeterince sevememe ya da bakamama kaygısı, halsizlik, isteksizlik, keyifsizlik, duygusallık, kırılganlık, yeni vücudunu beğenmeme bu gibi durumları bütün yeni doğum yapmış anneler yaşar. Bu durum genelde 1-2 gün en fazla 1 hafta içinde geçer. Ama bazı anneler bu ruh halinden çıkamaz ve destek almazsa daha da ilerler.

En çok kimlerde görülür?

Her Anne Adayının Bilmesi Gereken Lohusa Depresyonu Nedir?

Genelde ilk gebeliklerde görülür fakat ikinci ya da üçüncü gebeliklerde de görüldüğü durumlar vardır. Eş ve yakın akrabalar anneye yeterince destek olmadığı zamanlarda annenin depresyona girmesi kaçınılmazdır. Bunların dışında, annenin yaşının küçük olması, istenmeyen veya planlanmamış gebelikler, zor ve uzun süren doğumlar, iyileşmesi uzun süren doğum dikişleri, emzirmekten kaynaklı meme enfeksiyonları gibi ağrılı lohusalık sorunları olan annelerde görülme ihtimali fazladır.

Nasıl tedavi edilir?

Her Anne Adayının Bilmesi Gereken Lohusa Depresyonu Nedir?

Psikolojik destek almak gerekli fakat bunun yanında eşe ve aile bireylerine de görev düşüyor. Eğer etrafınızda yeni doğum yapmış bir anne varsa; ona dinlenmesi için zaman verin. Eğer bebek emiyorsa anne emzirdikten sonra bebekle siz ilgilenin. Anneye neye ihtiyacı olduğunu sorun. O istemese bile yemek yapın, evini toplayın ki yeni annelerin evi biraz dağınık olur. :) Dışarıya çıkmak istiyorsa çıkartın ya da çıkabilmesi için ortam hazırlayın. Rahat rahat banyo yapabilmek bile yeni anneler için bir lüks niteliğinde. :) Sırtını keseleyin demiyoruz ama bırakın bir yarım saat kendini şımartsın. :) Mümkün olduğunca eski hayatından zamanlar yaratmaya çalışın. Merak etmeyin lohusalar kısacık molalarla nefes almanın kıymetini iyi bilirler. :)

Uzun lafın kısası; Lohusaya da bir bebek muamelesi yapın ve ona gereksiz sorular sormayın.

Her Anne Adayının Bilmesi Gereken Lohusa Depresyonu Nedir?

Her annelik bir serüvendir, kendi serüveninizin tadını çıkarın.

@ponçikmom

Sevgiyle...

#JassmennAnahtar Kelimeler

Her Anne Adayının Bilmesi Gereken Lohusa Depresyonu Nedir?

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Her Anne Adayının Bilmesi Gereken Lohusa Depresyonu Nedir? . tanıtımı. Her Anne Adayının Bilmesi Gereken Lohusa Depresyonu Nedir? , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Her Anne Adayının Bilmesi Gereken Lohusa Depresyonu Nedir? hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Her Anne Adayının Bilmesi Gereken Lohusa Depresyonu Nedir?

Her Anne Adayının Bilmesi Gereken Lohusa Depresyonu Nedir? her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Her Anne Adayının Bilmesi Gereken Lohusa Depresyonu Nedir? ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Her Anne Adayının Bilmesi Gereken Lohusa Depresyonu Nedir?, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Her Anne Adayının Bilmesi Gereken Lohusa Depresyonu Nedir?

Her etkinlik için gerçek şu ki, Her Anne Adayının Bilmesi Gereken Lohusa Depresyonu Nedir? . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Her Anne Adayının Bilmesi Gereken Lohusa Depresyonu Nedir? hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Her Anne Adayının Bilmesi Gereken Lohusa Depresyonu Nedir? iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Her Anne Adayının Bilmesi Gereken Lohusa Depresyonu Nedir?" demiştim.

"Keşke iyi bir x Her Anne Adayının Bilmesi Gereken Lohusa Depresyonu Nedir? olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Her Anne Adayının Bilmesi Gereken Lohusa Depresyonu Nedir?

"Şimdi kötüler için Her Anne Adayının Bilmesi Gereken Lohusa Depresyonu Nedir?" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Her Anne Adayının Bilmesi Gereken Lohusa Depresyonu Nedir? Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Her Anne Adayının Bilmesi Gereken Lohusa Depresyonu Nedir? başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Her Anne Adayının Bilmesi Gereken Lohusa Depresyonu Nedir? köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Her Anne Adayının Bilmesi Gereken Lohusa Depresyonu Nedir? .

Bugünün Her Anne Adayının Bilmesi Gereken Lohusa Depresyonu Nedir?

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar