Her Hamile Kadının İçinde Bir Şüphe: Rahim Ağzı Yetmezliği Nedir?

Her Hamile Kadının İçinde Bir Şüphe: Rahim Ağzı Yetmezliği Nedir?

En heyecanlı anlar 9 ay 10 gün. Büyük bir mucize. İnsan daha kendini geliştirmeye çalışırken insandan insan oluşmaya uğraşır. Her kadının hayalidir sağlıklı bir bebeğe sahip olmak. Sağlıkla anne olmak.

Çok yaygın bilinmese de halk arasında bebek sağlıklı ise anne de sağlıklı sanılır oysa herşey bu denli basit olmamakla birlikte önemli riskler barındırır.

Bugün sizlerle bunları ele alarak bir Bence paylaşmak istedim.

Rahim ağzının gebeliği taşıyacak kadar güçlü olması gerekir. Doğum sancısı başlamadan açılmasına servikal yetmezlik yani rahim ağzı yetmezliği denilir.

Onca ay beklenen bebek son aylarda size bir sürpriz yapabilir

Her Hamile Kadının İçinde Bir Şüphe: Rahim Ağzı Yetmezliği Nedir?

Bazen erken gelmek isteyen bebekler anne rahmine baskı yapar biz bu durumla en çok hamileliğin 20.haftasından sonra karşılaşırız. Neredeyse yarı oldu bitti sayılır derken ani gelen bir sürpriz bize erken doğum ya da erken doğum ile gelen bebeklerde kayıplarına neden olabilir.

Gebelikte bilindiği üzere rahim ağzının belli bir ölçüsü vardır bu ölçüm ultrasonla yapılan muayenede net bir şekilde görülmediği taktirde vajinal yol ile bakılır ve rahim ölçüsü 25 mm altında olduğu durumlarda, risk altında gebelik görülür.

Kimler rahim ağzı yetmezliğine yatkın olur?

Her Hamile Kadının İçinde Bir Şüphe: Rahim Ağzı Yetmezliği Nedir?

Geçmişinde bir önceki doğumunda herhangi bir sebep ile erken doğum yapan hastalarda risk daha fazla görülür, her erken doğumun sebebi rahim ağzı yetmezliği değildir. Erken doğum riski yani bir önceki gebeliği erken doğum gerçekleşmiş gebelere genelde rahim ağzına atılacak servikal serklaj denen rahim ağzı dikişi ile uygun hastalarda yüksek oranda başarı sağlanmakta ve sağlıklı bebek doğurma şansları artmaktadır.

Yani bebeğin erken gelmesi anne rahmine atılan dikiş ile tutulur.

İkiz ya da daha fazla olan gebelikte bebeklerin ağırlığı ile oluşacak rahim hassasiyetinden dolayı risk daha fazladır.

20. haftadan sonra her gebe kadın bu risk ile karşı karşıya olmakla birlikte önlem amaçlı neler yapılabilir?

Her Hamile Kadının İçinde Bir Şüphe: Rahim Ağzı Yetmezliği Nedir?

Gebenin rutin doktor muayenesi esas alınır. Düzenli dinlenmeli, bol sıvı tüketimi sağlanmakla birlikte uzun süre ayakta kalmamalı. Dinlenmeli ve cinsel ilişkiden uzak kalınması gerekir. Uzun süre ayakta kalmak uzun soluklu yürüyüşler yapmak riski arttıran orandır.

Sağlıklı, zinde bir gebelik için ve sağlıklı gebelikten gelen bebekler için hamilelik süresince psikolojik motive en önemli unsur. Her 10 hamileden birini kapsayan bu risk günümüzde yaygın ama bilinmeyen ihmale gelmeyecek kadar da hassas bir konudur.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.


Her Hamile Kadının İçinde Bir Şüphe: Rahim Ağzı Yetmezliği Nedir?Anahtar Kelimeler

Her Hamile Kadının İçinde Bir Şüphe: Rahim Ağzı Yetmezliği Nedir?

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Her Hamile Kadının İçinde Bir Şüphe: Rahim Ağzı Yetmezliği Nedir? . tanıtımı. Her Hamile Kadının İçinde Bir Şüphe: Rahim Ağzı Yetmezliği Nedir? , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Her Hamile Kadının İçinde Bir Şüphe: Rahim Ağzı Yetmezliği Nedir? hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Her Hamile Kadının İçinde Bir Şüphe: Rahim Ağzı Yetmezliği Nedir?

Her Hamile Kadının İçinde Bir Şüphe: Rahim Ağzı Yetmezliği Nedir? her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Her Hamile Kadının İçinde Bir Şüphe: Rahim Ağzı Yetmezliği Nedir? ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Her Hamile Kadının İçinde Bir Şüphe: Rahim Ağzı Yetmezliği Nedir?, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Her Hamile Kadının İçinde Bir Şüphe: Rahim Ağzı Yetmezliği Nedir?

Her etkinlik için gerçek şu ki, Her Hamile Kadının İçinde Bir Şüphe: Rahim Ağzı Yetmezliği Nedir? . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Her Hamile Kadının İçinde Bir Şüphe: Rahim Ağzı Yetmezliği Nedir? hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Her Hamile Kadının İçinde Bir Şüphe: Rahim Ağzı Yetmezliği Nedir? iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Her Hamile Kadının İçinde Bir Şüphe: Rahim Ağzı Yetmezliği Nedir?" demiştim.

"Keşke iyi bir x Her Hamile Kadının İçinde Bir Şüphe: Rahim Ağzı Yetmezliği Nedir? olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Her Hamile Kadının İçinde Bir Şüphe: Rahim Ağzı Yetmezliği Nedir?

"Şimdi kötüler için Her Hamile Kadının İçinde Bir Şüphe: Rahim Ağzı Yetmezliği Nedir?" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Her Hamile Kadının İçinde Bir Şüphe: Rahim Ağzı Yetmezliği Nedir? Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Her Hamile Kadının İçinde Bir Şüphe: Rahim Ağzı Yetmezliği Nedir? başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Her Hamile Kadının İçinde Bir Şüphe: Rahim Ağzı Yetmezliği Nedir? köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Her Hamile Kadının İçinde Bir Şüphe: Rahim Ağzı Yetmezliği Nedir? .

Bugünün Her Hamile Kadının İçinde Bir Şüphe: Rahim Ağzı Yetmezliği Nedir?

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar