"Mükemmel" Olabilmek İçin Her Ebeveynin Bilmesi Gerekenler Nelerdir?

"Mükemmel" Olabilmek İçin Her Ebeveynin Bilmesi Gerekenler Nelerdir?

Çocuk büyütmek zor, hem bunun sorumluluğunu almak, hem bir yanlış yaptığınızda çocuğun tüm hayatını etkileyeceğinizi bilmek asla kolay değil. Ama bazı şeyler var ki her ebeveynin yapması gerekli.

Ebeveynlik sabır testidir. Sabırlı olabiliyorsanız hem gerçekten "anne-baba" olmuş olursunuz hem de çocuğunuzu daha iyi yetiştirirsiniz.

Yeni halınızın üstüne süt dökebilir. Bunu çoğu zaman kasti yapmazlar, ki kasti yaptıklarında bile amaç sizin dikkatinizi çekmektir, bir şeyleri eksik yapıyorsunuzdur. Böyle bir durumda derin derin nefes alın, direkt sinirlenmeyin ve bağırmayın. Bu şekilde çocuğunuza mükemmel bir örnek olabilirsiniz.

Destekleyici ve sıcak ebeveynler çocuklara zorluklarla daha iyi baş edebileceklerini öğretir.

Çocuk sizin projeniz değil, sizin eksikliklerinizi kapatmak zorunda değil ya da sizin peşinizden gitmek zorunda değil. Siz bale kursuna gitmesini istersiniz ama o voleybol oynamak ister, bunu destekleyin.

İyi bir dinleyici ve anlayışlı ebeveyn olmak için ekstra zaman ayırın.

Okuldan geldiğinde okulunun nasıl geçtiğini, arkadaşlarını sorun. Bunu öylesine değil, zorlayarak değil, merak ettiğiniz için yapın. Çoğu kötü alışkanlık ailenin çocuğuyla ilgilenmemesinden ortaya çıkar, unutmayın.

Çocuğunuza verebileceğiniz en iyi hediye iPad değildir, pahalı oyuncaklar da değildir. En büyük hediye onun öz saygısını ve öz güvenini güçlendirebilmektir.

Yaptığı en küçük şeye bile "sen dokunma, yapamazsın" demek ya da belki onun iyiliğini düşündüğünüzü sandığınız "aman çocuğum sen hiç kendini yorma, ben senin ağzına yemeğini koyarım" demek çocuk için en kötü şeylerden biridir. Kurabiye yaparken onun karıştırmasına izin vermek, yaptığınız bir işte ondan minik minik yardımlar istemek çocuk için çok yararlı olacaktır.

Birçoğumuz için özür dilemek zor, hele minnacık bir insandan özür dilemek daha zor. :) Ama hatalı olduğunuzda çocuğunuzdan özür dilemek önemli.

Üstte bahsettiğim bir şey vardı, çocuk sizin projeniz değil. Evet onun annesi babası olabilirsiniz ama ondan çok da üstün değilsiniz. Dolayısıyla haksız olduğunuz bir konuda özür dilemek hatalı olduğunda onun da özür dilemesini kolaylaştırır.

Büyük hediyelere alıştırmayın, bir demet maydanozla bile mutlu olur çocuk, çünkü onun için yenidir, ilk defa görmüştür ve bu onu eğlendirir.

Çevresindeki şeylerin yeni farkına varan bebeğinize bir demet maydanoz verin, ne kadar eğlendiğini görün. Ama biz ne yapıyoruz, 300 liralık oyuncak bebek setleri, 500 liralık motorlu araba almayı tercih ediyoruz. Dolayısıyla her seferinde çocuğun beklentisini yükseltiyoruz.

İletişim kurun. Her ilişkinin başı iletişimken çocukla iletişimin başı da iletişim.

Ağladığında "sus" demek yerine neden ağladığını sorun. Bir şeyi almayacaksanız sebebini açıklayın. "Hayır onu almıyorum!" demek yerine "evde bundan var, daha yeni aldık, onu bitirdikten sonra bunu da alabiliriz" diyin. Çok zor değil. :)

En önemlisi: Her zaman onun yanında olduğunuzu hissettirin!Anahtar Kelimeler

"Mükemmel" Olabilmek İçin Her Ebeveynin Bilmesi Gerekenler Nelerdir?

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım "Mükemmel" Olabilmek İçin Her Ebeveynin Bilmesi Gerekenler Nelerdir? . tanıtımı. "Mükemmel" Olabilmek İçin Her Ebeveynin Bilmesi Gerekenler Nelerdir? , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. "Mükemmel" Olabilmek İçin Her Ebeveynin Bilmesi Gerekenler Nelerdir? hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

"Mükemmel" Olabilmek İçin Her Ebeveynin Bilmesi Gerekenler Nelerdir?

"Mükemmel" Olabilmek İçin Her Ebeveynin Bilmesi Gerekenler Nelerdir? her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak "Mükemmel" Olabilmek İçin Her Ebeveynin Bilmesi Gerekenler Nelerdir? ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

"Mükemmel" Olabilmek İçin Her Ebeveynin Bilmesi Gerekenler Nelerdir?, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

"Mükemmel" Olabilmek İçin Her Ebeveynin Bilmesi Gerekenler Nelerdir?

Her etkinlik için gerçek şu ki, "Mükemmel" Olabilmek İçin Her Ebeveynin Bilmesi Gerekenler Nelerdir? . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu "Mükemmel" Olabilmek İçin Her Ebeveynin Bilmesi Gerekenler Nelerdir? hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane "Mükemmel" Olabilmek İçin Her Ebeveynin Bilmesi Gerekenler Nelerdir? iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir "Mükemmel" Olabilmek İçin Her Ebeveynin Bilmesi Gerekenler Nelerdir?" demiştim.

"Keşke iyi bir x "Mükemmel" Olabilmek İçin Her Ebeveynin Bilmesi Gerekenler Nelerdir? olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son "Mükemmel" Olabilmek İçin Her Ebeveynin Bilmesi Gerekenler Nelerdir?

"Şimdi kötüler için "Mükemmel" Olabilmek İçin Her Ebeveynin Bilmesi Gerekenler Nelerdir?" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici "Mükemmel" Olabilmek İçin Her Ebeveynin Bilmesi Gerekenler Nelerdir? Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir "Mükemmel" Olabilmek İçin Her Ebeveynin Bilmesi Gerekenler Nelerdir? başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni "Mükemmel" Olabilmek İçin Her Ebeveynin Bilmesi Gerekenler Nelerdir? köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda "Mükemmel" Olabilmek İçin Her Ebeveynin Bilmesi Gerekenler Nelerdir? .

Bugünün "Mükemmel" Olabilmek İçin Her Ebeveynin Bilmesi Gerekenler Nelerdir?

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar