"Nereden Hamile Kaldım?" Dedirten Rahatsızlıklar Nelerdir?

"Nereden Hamile Kaldım?" Dedirten Rahatsızlıklar Nelerdir?

Hamile iken normalde başımıza gelen rahatsızlıklar yüz kat daha zor geçer. Hele bunlar hamilelik boyunca kronik hale gelirse çekeceğimiz var demektir.

Haydi gelin bu rahatsızlıklara beraber bakalım.

Depresyona mı girdim?

Gebelikte hormonlarımız aktif hale geçer ve daha çok kaygı barındırırız. Bu hal stres, gerginlik, endişeye sebebiyet verir. Eğer depresyonda iseniz belli başlı belirtileri vardır. Yorgunluk, enerji eksikliği, huzursuzluk, suçluluk duygusu, konsantre bozukluğu bu belirtilerden bir kaçıdır. Kendinize zaman ayırıp, spor yapmak iyi gelecektir. İlaç alımı yerine psikoterapi daha uygun bir yöntemdir.

Ağrılar baş belası olur

Gebelikte en çok çekilen ağrı rahimde oluşan bıçak saplanması şeklindeki ağrıdır. Rahmin genişlemesine bağlı olarak kramp şeklindeki ağrılardır. Bu dönemde birde tehlikeli ağrılar vardır ve bu ağrılar bulantı, kusma, ateş ile gelir. Nefes egzersizlerine dikkat etmeliyiz ve devamlı yürümeliyiz.

Kabız mı dedi biri?

Kabızlık gebelikte sık karşılaşılan bir durumdur ve gerçekten hayatı zorlaştırır. Kabızlık sebepleri bağırsak hareketlerinin yavaşlaması, demir ilacı alımı, kilo artışı ve genişleyen rahimdir. Kabızlığı gidermek içinse; daha çok meyve ve sebze tüketmek, erik tüketmek, lifli beslenmek gerekir.

Çirkin varisler

Gebelikte bacaklardaki toplardamarlar elastikiyetini kaybeder ve kan ileriye doğru hareket edemez böylece varis oluşumu başlar. Mor, mavi, kalın damarlar meydana gelir.

Varis oluşumunu bol bol yürüyerek, bol sıvı tüketerek, ağır kaldırmayarak, topuklu ayakkabı giymeyerek, varis çorabı kullanarak, sıcak su kullanmayıp, güneşte kalmayarak engelleyebilirsiniz. Uzun süre ayakta kalmaya bağlı oluştukları için erken doğuma sebebiyet verebilirler.

Mide ekşimesi

Gebelikte mide ekşimesi 27. haftada meydana gelir. Bebeğin büyüyüp, mideye baskı yaptığı dönemdir.

Diğer sebepler ise; progesteron hormonunun artışı, kahve, çikolata, portakal tüketimidir. Mide ekşimesinden kurtulmak için baharatlı, asitli yiyeceklerden, paketlenmiş gıdalardan uzak durmak gerekir. Sık sık ama az az yemek şarttır.

Alerji demek kaşınmak demek

Bağışıklık sistemi baskılanan anne adayı alerjene açık hale gelmiştir. Polene, hayvana, kokuya karşı olan alerjenler belirginleşmeye başlar ve kızarıklık, kaşıntı, göğüslerde akıntıya sebep olur. Temiz tutup, ilaç tedavisi ile önüne geçilir.

Sağlıklı günler dilerim.Anahtar Kelimeler

"Nereden Hamile Kaldım?" Dedirten Rahatsızlıklar Nelerdir?

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım "Nereden Hamile Kaldım?" Dedirten Rahatsızlıklar Nelerdir? . tanıtımı. "Nereden Hamile Kaldım?" Dedirten Rahatsızlıklar Nelerdir? , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. "Nereden Hamile Kaldım?" Dedirten Rahatsızlıklar Nelerdir? hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

"Nereden Hamile Kaldım?" Dedirten Rahatsızlıklar Nelerdir?

"Nereden Hamile Kaldım?" Dedirten Rahatsızlıklar Nelerdir? her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak "Nereden Hamile Kaldım?" Dedirten Rahatsızlıklar Nelerdir? ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

"Nereden Hamile Kaldım?" Dedirten Rahatsızlıklar Nelerdir?, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

"Nereden Hamile Kaldım?" Dedirten Rahatsızlıklar Nelerdir?

Her etkinlik için gerçek şu ki, "Nereden Hamile Kaldım?" Dedirten Rahatsızlıklar Nelerdir? . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu "Nereden Hamile Kaldım?" Dedirten Rahatsızlıklar Nelerdir? hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane "Nereden Hamile Kaldım?" Dedirten Rahatsızlıklar Nelerdir? iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir "Nereden Hamile Kaldım?" Dedirten Rahatsızlıklar Nelerdir?" demiştim.

"Keşke iyi bir x "Nereden Hamile Kaldım?" Dedirten Rahatsızlıklar Nelerdir? olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son "Nereden Hamile Kaldım?" Dedirten Rahatsızlıklar Nelerdir?

"Şimdi kötüler için "Nereden Hamile Kaldım?" Dedirten Rahatsızlıklar Nelerdir?" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici "Nereden Hamile Kaldım?" Dedirten Rahatsızlıklar Nelerdir? Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir "Nereden Hamile Kaldım?" Dedirten Rahatsızlıklar Nelerdir? başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni "Nereden Hamile Kaldım?" Dedirten Rahatsızlıklar Nelerdir? köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda "Nereden Hamile Kaldım?" Dedirten Rahatsızlıklar Nelerdir? .

Bugünün "Nereden Hamile Kaldım?" Dedirten Rahatsızlıklar Nelerdir?

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar