Sadece Kız Babalarının Anlayıp, Yüreklerinde Hissedecekleri Durumlar Nelerdir?

Sadece Kız Babalarının Anlayıp, Yüreklerinde Hissedecekleri Durumlar Nelerdir?

Önceki paylaşımlarımda, anne ve bebekten bahsetmiştim. Bu paylaşımda bir değişiklik yapmak ve babalardan bahsetmek istedim. Daha doğrusu, kız çocuğu olan babalardan...

Her çocuk değerlidir. Yani her anne-baba için çocukları değerli ve önemlidir ama bir baba için kız çocuğunun olması tarif edilemez bir durumdur. Kendileri bile içinde bulundukları durumu ve hissi tarif edemez. O derece tarifi olmayan bir durumdur.

Bir adamın, bir babanın karşı cinsten küçücük bir bebeğe duyduğu sevgi, aşk nasıl anlatılabilir ki ya da nasıl tarif edilebilir ki? Bunun tarifi mümkün müdür? Bence, kesinlikle mümkün değildir.

Neyse, lafı çok dolandırmayayım ve kız çocuğu olan babaların çok iyi anlayabileceği ve yüreklerinde hissedecekleri durumlardan birkaçını yazmaya çalışayım.

Hadi bakalım, buyurun...

1- Eşinize bir kez daha aşık olursunuz

Sadece Kız Babalarının Anlayıp, Yüreklerinde Hissedecekleri Durumlar Nelerdir?

Eşinize, size böyle bir meleğin babası olabilme şansını verip, hissini tattırdığı için ve o küçük kızın gözlerine bakabilme fırsatını sunduğu için tekrar aşık olursunuz ve binlerce kez şükredersiniz. Hem eşinizin, hem de küçük kızınızın gözüne her baktığınızda mutluluk ne demekmiş anlarsınız. "Bana mutluluğun ya da aşkın tanımını yapar mısın?" diye soran kişilere de, o anı tarif edebilmenin mutluluğunu yaşarsınız ama tarif etmeye kıyamazsınız çünkü çok kıskanırsınız.

Çocuğu olmadığı zamanlar erkek çocuk isteyen babaların bile, evlenip, kız çocuk sahibi olduğunda, "iyi ki kızım olmuş, iyi ki bu kadar güzel bir bebeğin babası olabilmişim" demelerine birçok kez şahitlik ettiğimi söyleyebilirim.

Kız babası olmak çok farklı bir duygudur. Bunu ben anlatmaya çalışırım ya da anneler anlatmaya çalışır ama siz hissedersiniz, ne demek istediğimizi çok iyi anlarsınız.

2- İki aşk arasında kalırsınız

Sadece Kız Babalarının Anlayıp, Yüreklerinde Hissedecekleri Durumlar Nelerdir?

Eskiden sadece bir kadının aşkından yanardınız ve bu aşkı hiçbir şeyin geçiremeyeceğini ya da bu aşkın üstüne bir aşk daha çıkamayacağını düşünürdünüz ama kızınız olunca yanlış düşündüğünüzü yüzlerce kez anlamış oldunuz. O aşkla dolu olduğunuz kadının yanına, bir tane de küçük bir bebek eklendi. Yani, 2.aşkınız olan kızınız...

Hemen hemen her zaman bu iki aşkın arasında kalırsınız ama bu durumdan hiçbir şekilde şikayetçi olmazsınız çünkü ikisi de sizin canınız ve ciğerinizdir. İkisine de toz konduramazsınız.

Yalnız, babalar ben sizi bir konuda uyarayım. Şimdiden iki aşkınızın arasında kalmaya başladıysanız, sizi çok daha zorlu günler beklediğini söylemek isterim. O küçük kızınız büyüdüğünde, konuşmaya başladığında, annesiyle anlaşma yapmaya başladığında ya da annesiyle anlaşamadığı konular olup, sizden destek beklediğinde ne demek istediğimi anlayacaksınız. İşte, o zaman iki aşk arasında kalmak ne demekmiş gerçekten çok iyi anlayacaksınız.

E hadi bakalım, bekleyin ve görün...

3- Surat asmak, öfkelenmek ne demek unutursunuz

Sadece Kız Babalarının Anlayıp, Yüreklerinde Hissedecekleri Durumlar Nelerdir?

Kızınızı gördüğünüz her an, yeni doğmuş gibi hissedersiniz. Sanki gün yeni aymaya başlamış da sizin de içinize huzur ekilmiş gibi olursunuz. Öfkeymiş, surat asmakmış bunların ne demek olduğunu bile unutursunuz.

Hadi diyelim ki bir şey oldu, o küçük kızınıza kızmak ya da surat asmak istediniz. Bunu sadece bir anlığına düşünürsünüz (daha sonra böyle bir şeyi düşündüğünüz için bile kendinize kızarsınız) ama ona kızmakmış, surat asmakmış yapamazsınız. Şakasına dahi yapamazsınız çünkü onun bir bakması, küçük bir gülümsemesi ya da "baba" demesi sizin düşüncelerinizi yıkıp, geçirir. Yerine heyecanı, sevgiyi ve aşkı bırakır.

4- Çocuğunuz olmadığı zamanlar, kesinlikle yapmam ya da yapamam dediğiniz konularda uzman olursunuz

Sadece Kız Babalarının Anlayıp, Yüreklerinde Hissedecekleri Durumlar Nelerdir?

Çoğu baba, çocuğu olmadığı zamanlarda, şu an yaptıkları şeyleri yapacaklarını tahmin bile etmezdi ya da tahmin ederdi ama "ben böyle bir şeyi asla yapmam" şeklinde cevaplar verirdi ama şimdi gelin görün ki, o sözleri söyleyen kişilerden şu an eser yok. Hatta yapamam dedikleri konularda şu an uzman olduklarını bile söyleyebilirim. Mesela, saça şekil verme konusunda, kızlarıyla birlikte oynadıkları oyunlar konusunda, (evcilik, makyaj yapma, saçlara tokalar takma, o kocaman parmaklarınızla küçücük fincanı tutmaya çalışma, içinde çay ya da yemek olmadığını bile bile, "çok güzel olmuş, eline sağlık prensesim" deme konusunda ve diğer kız oyunlarında) yemek yedirme konusunda, altını değiştirme konusunda, gazını çıkartma gibi konularda ve daha bir sürü konuda, yapacağınıza dair hayal bile kurmazken, şimdi uzman olup, her işin altından kalkabilmeyi başarmış ve başarmaya da devam ediyorsunuzdur çünkü siz bir babasınız, hem de öyle böyle değil, aslanlar gibi bir kız babasısınız.

5- Kızınızın ilk aşkı olduğunuzu bilmenin gururunu yaşar ve ona uygun davranmaya özen gösterirsiniz

Sadece Kız Babalarının Anlayıp, Yüreklerinde Hissedecekleri Durumlar Nelerdir?

Aslında bu maddeyi kızınızın olacağını öğrendiğiniz gün anlamaya başlamışsınızdır ama onun doğduğu gün ve sonrasında bunu daha da iyi anlamışsınızdır.

O küçük prensesinizin ilk aşkı olmanın verdiği gururu ve mutluluğu hiçbir şekilde tarif edemezsiniz ve biraz korkusunu da yaşarsınız. Yani, "ya ona iyi örnek olamazsam" şeklinde sorular ve şüpheler aklınızın bir ucunda durur ama o şüphelere yenilmezsiniz. Kısaca, bilinçli davranırsınız.

Hareketlerinize daha ayrı bir şekilde dikkat etmeye başlarsınız, eşinize, arkadaşlarınıza, çevrenize ve iş ortamınızda daha dikkatli olmaya çalışırsınız. Yani bir adım atmadan önce kızınızı düşünür ve ona iyi örnek olabilecek adımları atmaya özen gösterirsiniz çünkü kızınız size kahraman gözüyle ve ilk aşk gözüyle bakar. Siz de, bu güzel sorumluluğun farkında olup, yenik düşmemek ve kızınızın hayalleriyle oynamamak için bunları yapmak zorunda olduğunuzu bilir ve ona göre davranırsınız.

6- Büyük bir sevgiyle izlediği bütün çizgi filmlerin ya da oynadığı oyun karakterlerinin adlarını ezberlemişsinizdir

Sadece Kız Babalarının Anlayıp, Yüreklerinde Hissedecekleri Durumlar Nelerdir?

Bu maddenin başlığını okuduğunuzda kızınızla birlikte izleyip, yorumladığınız, kızınızın size öğrettiği çizgi film adları, o çizgi film karakterlerinin adları, oynadığı oyunlardaki karakterlerin adları ya da oyuncaklarına verdiği adları tekrar hatırlayacak, kızınızın size öğretmeye çalışırken gösterdiği çabaları ve bir süre sonra aynı şeyleri izlemekten sıkılıp, başka işlerle meşgul olmaya başladığınızda kızınızın size verdiği kızma tepkisini gözünüzün önünde canlandıracak ve gülümseyeceksinizdir. Mesela, Pepe, Niloya, Elsa, Pamuk Prenses, Kül Kedisi, Stella, Bloom, Çilek kız...

Şu an ne demeye çalıştığımı, kız babası olmayan kişiler anlamamış olabilir. Anlamamanız çok normal bir durum ama kız babası olan kişilerin beni çok iyi anladığından emin olabilirsiniz.

Hadi ama babalar itiraf edin... Prensesiniz sayesinde, onun izlediklerini ve sevdiklerini ezberleyip, ezberleyemediğinizi ya da unuttuklarınızı itiraf edebilirsiniz. Merak etmeyin, biz bizeyiz. Bizden sır çıkmaz. Sizi, prensesinize şikayet etmeyiz.

7- Tabiri caizse deli gibi kıskanırsınız

Sadece Kız Babalarının Anlayıp, Yüreklerinde Hissedecekleri Durumlar Nelerdir?

Evet, o küçük prensesi kıskanırsınız. Hatta ilk andan itibaren kıskanmaya başlarsınız. Bu kıskançlığın dozu kızınız büyüdükçe artmaya da başlar. Mesela, kızınızın büyüyüp erkek arkadaşı olduğunu düşündüğünüz zamanlar ya da evlendiğini hayal ettiğiniz zamanlar kıskançlık komalarına bile girebilirsiniz. Sizinle, "kızın büyüsün, oğluma alacağım" şeklinde dalga geçen ya da şakasına takılanlara çok gıcık kapıp, kızarsınız çünkü bu duruma fazlasıyla içlenirsiniz. Ona toz konduramazsınız ve onu bir erkeğin yanında düşünmek bile aşırı bir şekilde çıldırmanıza neden olur. Kısaca, onu paylaşabilme düşüncesini kendinize yediremezsiniz.

Kızınız büyüdükçe böyle bir şeyin olacağını, bunların çok doğal olduğunu yavaş yavaş idrak etmeye başlarsınız ama yine de bir kötü olursunuz çünkü kızınız kaç yaşına gelirse gelsin, o, sizin küçük meleğiniz, küçük prensesiniz olarak kalmaya devam edecektir ve o babalık güdüsüyle onu her zaman, ne pahasına olursa olsun başkalarından korumaya ve kıskanmaya da devam edeceksinizdir.

Kızlar, babalarının yaptığı ve söylediği şeyleri asla unutmazlar... Kızlar aslında en çok babalarına kırılır, en çok babalarıyla mutlu olurlar...
Baba ne kadar sağlamsa kızı o kadar dik durur, baba ne kadar gülerse kızı o kadar hayat saçar, baba ne kadar hayattaysa kızı o kadar yaşar.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Sürçülisan yaptıysam, kusuruma bakmayın.

Kız babaları hakkında söyleyebileceğim daha bir sürü madde vardı ama ben 7 maddeyle sınırlı kalmasını ve kalan sözleri babaların tamamlamasını istedim. Yani daha uygun gördüm. Eklemek istedikleriniz olursa büyük bir keyifle okurum. Hoşça kalın...

19.02.2018 Pazartesi

08:45Anahtar Kelimeler

Sadece Kız Babalarının Anlayıp, Yüreklerinde Hissedecekleri Durumlar Nelerdir?

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Sadece Kız Babalarının Anlayıp, Yüreklerinde Hissedecekleri Durumlar Nelerdir? . tanıtımı. Sadece Kız Babalarının Anlayıp, Yüreklerinde Hissedecekleri Durumlar Nelerdir? , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Sadece Kız Babalarının Anlayıp, Yüreklerinde Hissedecekleri Durumlar Nelerdir? hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Sadece Kız Babalarının Anlayıp, Yüreklerinde Hissedecekleri Durumlar Nelerdir?

Sadece Kız Babalarının Anlayıp, Yüreklerinde Hissedecekleri Durumlar Nelerdir? her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Sadece Kız Babalarının Anlayıp, Yüreklerinde Hissedecekleri Durumlar Nelerdir? ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Sadece Kız Babalarının Anlayıp, Yüreklerinde Hissedecekleri Durumlar Nelerdir?, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Sadece Kız Babalarının Anlayıp, Yüreklerinde Hissedecekleri Durumlar Nelerdir?

Her etkinlik için gerçek şu ki, Sadece Kız Babalarının Anlayıp, Yüreklerinde Hissedecekleri Durumlar Nelerdir? . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Sadece Kız Babalarının Anlayıp, Yüreklerinde Hissedecekleri Durumlar Nelerdir? hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Sadece Kız Babalarının Anlayıp, Yüreklerinde Hissedecekleri Durumlar Nelerdir? iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Sadece Kız Babalarının Anlayıp, Yüreklerinde Hissedecekleri Durumlar Nelerdir?" demiştim.

"Keşke iyi bir x Sadece Kız Babalarının Anlayıp, Yüreklerinde Hissedecekleri Durumlar Nelerdir? olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Sadece Kız Babalarının Anlayıp, Yüreklerinde Hissedecekleri Durumlar Nelerdir?

"Şimdi kötüler için Sadece Kız Babalarının Anlayıp, Yüreklerinde Hissedecekleri Durumlar Nelerdir?" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Sadece Kız Babalarının Anlayıp, Yüreklerinde Hissedecekleri Durumlar Nelerdir? Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Sadece Kız Babalarının Anlayıp, Yüreklerinde Hissedecekleri Durumlar Nelerdir? başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Sadece Kız Babalarının Anlayıp, Yüreklerinde Hissedecekleri Durumlar Nelerdir? köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Sadece Kız Babalarının Anlayıp, Yüreklerinde Hissedecekleri Durumlar Nelerdir? .

Bugünün Sadece Kız Babalarının Anlayıp, Yüreklerinde Hissedecekleri Durumlar Nelerdir?

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar