Sendromsuz Çocuk Nasıl Yetiştirilir?

Sendromsuz Çocuk Nasıl Yetiştirilir?

Aslında çocuk sahibi olmak başlı başına bir sendrom sebebi ama çocuklardan ebeveynlere sıra gelmiyor ki rahat rahat bir sendrom yaşasınlar. :) Yeni anne- baba oldunuz ama hiçbir şey hayal ettiğiniz gibi gitmiyor değil mi? Uykusuz ve sancılı geceler başlıyor. Sancısı bitiyor bu sefer ek gıdaya geçiş süreci, diş çıkarma dönemleri, pişikler, ufak gribal hastalıklar derken iki yaşı buluyorsunuz. Tamam artık rahat edeceğim, uykusu düzene girdi, dişleri çıktı, her türlü yemeği yiyor diyorsunuz; ama o da ne? Çocuğunuzun bütün huyları değişiyor. Korkmayın, gözünüz aydın nur topu gibi 2 yaş sendromunuz var artık. :)

Sendromsuz Çocuk Nasıl Yetiştirilir?

Nedir bu 2 yaş sendromu?

Sendromsuz Çocuk Nasıl Yetiştirilir?

Çocuğun kendisinin bir birey olduğunu kavramaya başlaması ile etrafına bunu hissettirme davranışlarıdır. 1.5 yaş ile 3.5 yaş aralığını kapsayan bu dönemi hemen hemen her çocuk yaşar. Kimisi çok zor geçirirken kimisi de "Ay o da ne? Biz hiç öyle şeyler yaşamadık." diyebilirler. Bir nevi ergenlik dönemi yaşıyor bizim bebeler. Yani onlara küçük ergen dersek yanlış bir tabir olmaz. :)

Sendromlu çocuk ne yapar?

Ağlama krizleri

Sendromsuz Çocuk Nasıl Yetiştirilir?

Ne için olduğunu anlayamadığınız şeylere bağıra bağıra ağlar. Sakinliğinizi koruyun ve ona "ağlama sus ne var da ağlıyorsun?" gibi cümleler kurmayın. Bırakın kendisi sussun. O sustuktan sonra sakin bir ses tonuyla neden ağladığı hakkında konuşun.

Her şeye itiraz etme

Sendromsuz Çocuk Nasıl Yetiştirilir?

Sürekli "yapmam, gitmem, yemem, istemiyorum." gibi kelimeleri kullanırlar. Konuşamıyorsa da bunu beden diliyle ifade eder. Ellerini yumruk yaparak ayağını sert şekilde yere vurma hareketleri olabilir. Onunla inatlaşmayın çünkü 2 yaş sendromundaki bir çocuğun inadıyla başa çıkabilen bir ebeveyn henüz çıkmadı. :)

Öfke patlaması

Sendromsuz Çocuk Nasıl Yetiştirilir?

İsteği yapılmadığı zaman daha önce hiç karşılaşmadığınız şekilde bir öfke krizi ile karşılaşabilirsiniz. Anneye-babaya vurma, kafasını yere ya da duvara vurma, eşyaları etrafa atma ya da kırma tarzı davranışlar sergileyebilirler. Siz ne kadar sakin kalabilirseniz öfke krizi de o kadar çabuk söner.

Yeme alışkanlıklarının değişmesi

Sendromsuz Çocuk Nasıl Yetiştirilir?

Her şeyi yiyen çocuğunuz birden artık o sevdiği yiyecekleri yemek istemeyebilir. Ya hiçbir şey yemek istemeyebilir, iştah kaybı yaşar. Zorlamayın, ne yemek istiyorsa onu yedirin. Siz zorladıkça o size direnç gösterecektir. Kaş yapayım derken göz çıkarmayın bundan sonraki yaşamında yeme bozukluklarına sebebiyet verebilirsiniz.

Uyku problemleri

Sendromsuz Çocuk Nasıl Yetiştirilir?

Her zamanki uyku saatinde uyumak istemez ya da gecenin bir vakti kalkıp hadi oyun oynayalım der. Eliniz mahkum oynayacaksınız. :)

Alınganlık yaparlar

Sendromsuz Çocuk Nasıl Yetiştirilir?

Ebeveynin her söylediğine küserler ya da alınırlar, hele ki kendilerinden küçük kardeşleri varsa "Beni sevmiyorsun artık!" bile diyebilirler.

Aşırı öz güven

Sendromsuz Çocuk Nasıl Yetiştirilir?

Büyüdüklerini gösterdikleri en belirgin davranış budur. "Ben kendim giyinebilirim." ya da "Dışarıya tek başıma çıkabilirim." gibi cümleleri sık sık duyarsınız. Aman diyeyim kapıyı pencereyi kilitli tutun ve kesici aletleri yüksek yerlere koyun.

@ponçikmom

Sevgiyle kalın...

#JassmennAnahtar Kelimeler

Sendromsuz Çocuk Nasıl Yetiştirilir?

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Sendromsuz Çocuk Nasıl Yetiştirilir? . tanıtımı. Sendromsuz Çocuk Nasıl Yetiştirilir? , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Sendromsuz Çocuk Nasıl Yetiştirilir? hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Sendromsuz Çocuk Nasıl Yetiştirilir?

Sendromsuz Çocuk Nasıl Yetiştirilir? her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Sendromsuz Çocuk Nasıl Yetiştirilir? ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Sendromsuz Çocuk Nasıl Yetiştirilir?, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Sendromsuz Çocuk Nasıl Yetiştirilir?

Her etkinlik için gerçek şu ki, Sendromsuz Çocuk Nasıl Yetiştirilir? . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Sendromsuz Çocuk Nasıl Yetiştirilir? hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Sendromsuz Çocuk Nasıl Yetiştirilir? iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Sendromsuz Çocuk Nasıl Yetiştirilir?" demiştim.

"Keşke iyi bir x Sendromsuz Çocuk Nasıl Yetiştirilir? olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Sendromsuz Çocuk Nasıl Yetiştirilir?

"Şimdi kötüler için Sendromsuz Çocuk Nasıl Yetiştirilir?" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Sendromsuz Çocuk Nasıl Yetiştirilir? Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Sendromsuz Çocuk Nasıl Yetiştirilir? başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Sendromsuz Çocuk Nasıl Yetiştirilir? köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Sendromsuz Çocuk Nasıl Yetiştirilir? .

Bugünün Sendromsuz Çocuk Nasıl Yetiştirilir?

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar