Sosyal Medyada Paylaştığın Fotoğraflara Dikkat: Çocuğunu Teşhir Etme!

Sosyal Medyada Paylaştığın Fotoğraflara Dikkat: Çocuğunu Teşhir Etme!

İnternetin son yıllarda yaygınlaşması ve herkesin elinin altında bulunması insanlara kolaylık getirdiği kadar bir takım sıkıntılara da sebep oluyor. Bunlardan bir tanesi de çocuğu üzerinde söz sahibi olan ailelerin çocuklarının kişisel kararlarını ve ileride ne diyeceklerini bilmeden, dış etkenleri hesaba katmadan paylaştıkları fotoğraflar oldu.

Hepimiz çocuğumuzun fotoğrafını sosyal medya hesabımızda paylaşıyoruz elbette. Ben de dahil. Çocuklarımız hepimizin göz bebekleri ve hepimiz için dünyada onlardan daha güzeli yok. Fakat sosyal medyada paylaştığımız fotoğrafları çocuğumuzun da bir birey olduğunu düşünerek paylaşmamız gerekiyor.

İnstagram üzerinden benim de severek takipçisi olduğum @Feyzalt yani Avukat Feyzu Altun bir süredir bu konudaki paylaşımlarıyla dikkat çekmekte.

Çocuğumuzun fotoğraflarını ne için paylaşıyoruz? Çocuğumuz için mi? Yoksa internette çocuk üzerinden görülmek, takip edilmek, sevilmek amacıyla mı? Öncelikle bu soruya cevap vermek gerekiyor.

Peki nasıl fotoğraflar paylaşmalıyız / paylaşmamalıyız?

Özellikle #Pedofilinin bu derece yaygınlaşması ile sosyal medyada paylaştığımız fotoğraflara daha çok dikkat etmemiz gerekiyor. Bizim için gayet normal olan fotoğraflara başkaları normal gözüyle bakmayabiliyor ne yazık ki.

Aynı zamanda İnstagram gibi yerlerde çocuğu üzerinden ürün ve reklam kabul eden anneler de bir yerde çocuğu üzerinden prim sağlamaya çalışmış olmuyor mu? Hatta geçtiğimiz günlerde 2 - 3 yaşlarındaki bir çocuğunun fileli çorapla ve oje sürerken yayınlamış bir anne vardı. Anne tamamen iyi niyetle veya kötü gözle görmeden paylaşmış olabilir fakat bir pedofilinin veya başka kötü niyetli bir insanın bu fotoğrafı masum olarak görmeyebileceğini de düşünmek gerekiyor.

Sosyal Medyada Paylaştığın Fotoğraflara Dikkat: Çocuğunu Teşhir Etme!

Aynı zamanda çocuğumuzu banyo yaparken, tuvaletini yaparken, çıplak şekilde veya yetişkinlere özgü davranışlar içinde (makyajlı vb) fotoğraflarını asla paylaşmamamız gerekiyor. Bu durum çocuk istismarının da önünü açıyor. Aynı zamanda ilerde büyüdükleri zaman çocuğun hoşlanmayacağı fotoğraflar olabiliyor. Kim kendisinin kakasını yapmış, çıplak veya başka saçma şekillerde fotoğrafının internette olmasını ister ki? Geçtiğimiz günlerde daha önce yurt dışında olmuş bir olayı okudum. Çocuğunun gayet normal fotoğraflarını paylaşan bir anneye çocuklarının daha açık fotoğraflarını paylaşıp paylaşamayacağını soran bir manyak ve bunu ifşa eden anne. Hangimiz çocuklarımız için böyle şeyler düşünülmesini isteriz ki?

Bu arada giyim üzerinden başladım ama sadece giyim mevzusu değil bu teşhir mevzusu. Çocuğuna sigara vererek fotoğrafını çeken, alkol şişeleriyle birlikte fotoğraflarını paylaşan anne babaların da akli melekelerini bir sorgulamak gerekir. Çünkü bu da hem yanlış örnek. Hem de tamamen çocuğu teşhir etmektir.

Sosyal Medyada Paylaştığın Fotoğraflara Dikkat: Çocuğunu Teşhir Etme!

Çocuklarımızı korumak tamamen bizim elimizde!

Bu sadece bir #farkındalıkprojesi kesinlikle insanları bilinçlendirme amaçlı bir paylaşımdır. Çünkü çocuğunun uygunsuz fotoğraflarını komik zannederek veya masum düşüncesi ile paylaşan bir çok aile de mevcuttur. Amacımız onların bilinçlenmesini sağlamaktır. Amacımız çocuğun özel hayatını ve mahremiyetini korumaya yönelik bir bilgilendirmedir.

#çocuğunuteşhiretme

#çocukmahremiyetineönemver

#çocukistismarınadurde

#çocukistismarıylasavaş

Sosyal Medyada Paylaştığın Fotoğraflara Dikkat: Çocuğunu Teşhir Etme!Anahtar Kelimeler

Sosyal Medyada Paylaştığın Fotoğraflara Dikkat: Çocuğunu Teşhir Etme!

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Sosyal Medyada Paylaştığın Fotoğraflara Dikkat: Çocuğunu Teşhir Etme! . tanıtımı. Sosyal Medyada Paylaştığın Fotoğraflara Dikkat: Çocuğunu Teşhir Etme! , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Sosyal Medyada Paylaştığın Fotoğraflara Dikkat: Çocuğunu Teşhir Etme! hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Sosyal Medyada Paylaştığın Fotoğraflara Dikkat: Çocuğunu Teşhir Etme!

Sosyal Medyada Paylaştığın Fotoğraflara Dikkat: Çocuğunu Teşhir Etme! her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Sosyal Medyada Paylaştığın Fotoğraflara Dikkat: Çocuğunu Teşhir Etme! ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Sosyal Medyada Paylaştığın Fotoğraflara Dikkat: Çocuğunu Teşhir Etme!, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Sosyal Medyada Paylaştığın Fotoğraflara Dikkat: Çocuğunu Teşhir Etme!

Her etkinlik için gerçek şu ki, Sosyal Medyada Paylaştığın Fotoğraflara Dikkat: Çocuğunu Teşhir Etme! . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Sosyal Medyada Paylaştığın Fotoğraflara Dikkat: Çocuğunu Teşhir Etme! hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Sosyal Medyada Paylaştığın Fotoğraflara Dikkat: Çocuğunu Teşhir Etme! iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Sosyal Medyada Paylaştığın Fotoğraflara Dikkat: Çocuğunu Teşhir Etme!" demiştim.

"Keşke iyi bir x Sosyal Medyada Paylaştığın Fotoğraflara Dikkat: Çocuğunu Teşhir Etme! olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Sosyal Medyada Paylaştığın Fotoğraflara Dikkat: Çocuğunu Teşhir Etme!

"Şimdi kötüler için Sosyal Medyada Paylaştığın Fotoğraflara Dikkat: Çocuğunu Teşhir Etme!" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Sosyal Medyada Paylaştığın Fotoğraflara Dikkat: Çocuğunu Teşhir Etme! Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Sosyal Medyada Paylaştığın Fotoğraflara Dikkat: Çocuğunu Teşhir Etme! başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Sosyal Medyada Paylaştığın Fotoğraflara Dikkat: Çocuğunu Teşhir Etme! köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Sosyal Medyada Paylaştığın Fotoğraflara Dikkat: Çocuğunu Teşhir Etme! .

Bugünün Sosyal Medyada Paylaştığın Fotoğraflara Dikkat: Çocuğunu Teşhir Etme!

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar