Yenidoğan Bebek Alışveriş Listesi

Yenidoğan Bebek Alışveriş Listesi

Bu bencemde bizzat kendim de yapmak durumunda kaldığım için yeni doğacak bebek için yapılması ve alınması gerekenlerden bahsedeceğim biraz.

İlk etapta bebek için bolca çıtçıtlı zıbın

Bebeğiniz olduğu zaman bolca kullanacaksınız bunları. İlk etapta hem bezini sıkı tutması hem de atlet gibi sıcak tutması için gerekecek. Doğacağı mevsime göre uzun kollu veya kısa kollu olarak hangisini fazla alacağınıza siz karar verirsiniz.

Yenidoğan Bebek Alışveriş Listesi

Hastane çıkış seti

Bu setlerden 2 tane alabilirsiniz. Sezaryen doğum yaparsanız hastanede uzun süre kalabilirsiniz ve haliyle 2. bir takım gerekebilir. Bana bir tane takım yetmişti normal doğum yaptığım için. Bunların çok cicili bicilileri satılıyor. İstanbulda olanlar Eminönündeki havuzluhandan alabilirler. 35tlden başlayıp 100 tlye kadar değişen fiyatlar var.

Yenidoğan Bebek Alışveriş Listesi

Patiksiz alt ve 2li takımlar

Bunlardan da fazla alabilirsiniz. Fazla dediğim de 10 tane falan yeter tabi :) Evdeyken ve yenidoğduğunda bunlardan çok kullanacaksınız. Özellikle her kustuğunda değiştirmek zorunda kalacağınız için iyi olacak :D

Çorap-patik

Mevsimine göre bunlar da çok gerekebiliyor. Çok fazla almanıza gerek yok ama bunlardan kirletmiyorlar bunları :)

Yenidoğan Bebek Alışveriş Listesi

Battaniye-Yelek

Yelek bebek uykudan uyandığında falan üzerine giydirmek için çok gerekiyor. Ben pek kullanmasam da annem sürekli giydiriyor benim kıza yelek :) Bir de üzerine örtmek için ve dışarı çıkarken kullanmak için hem ince hem kalın battaniye alabilirsiniz. Tabi siz benim kadar abartıp 12 13 tane battaniye almayın. 4 5 tane yeter :D

Yenidoğan Bebek Alışveriş Listesi

Penye şapka-eldiven-havlu

Eldiveni ilk zamanlarda yüzünü çizmesin diye takacaksınız. Genelde çoğu hastane setinin ve 2li setlerin yanında hediye gibi veriyorlar zaten 2 3 tane olsa yeterlidir. Şapkayı da banyodan çıktıktan sonra üşümesin diye kafasına takabilirsiniz bir süre. Havluyu söylememe gerek yoktur heralde :) Banyo yaptıktan sonra kullanmanız gerekecek :D

Yenidoğan Bebek Alışveriş Listesi

Banyo Gereçleri

Bebekler için banyo süngerleri satılıyor ama ben gerek duymadığım için almadım. Zaten kirlenmiyor vücutları. Bebe şampuanı, vücut losyonu, banyo küveti, banyo filesi, sabun, banyo suyunun sıcaklığını ölçmek için termometre (bu çok gerekli değil) alaabilirsiniz.

Yenidoğan Bebek Alışveriş Listesi

Ağız mendili

Bunlardan hazır olarak da satılıyor ancak beyaz bir tülbenti keserek ve kenarlarını oyalayarak kendiniz de yapabilirsiniz. Bana annem yapmıştı.

Bebek bezi-Islak mendil veya pamuk

Islak mendillerin alkolsüzolanlarından tercih edin. Zaten hassas olan ciltlerinin pişik olmasını istemezsiniz eminim ki. Bunların saf su ile ıslatılmış olarak satılan pamukları da var. Bebek bezini de bebeğiniz için uygun bulduğunuzu alabilirsiniz. Ben Molfix kullanıyorum. Hem kaliteli hem de en büyük etken Türk malı olması.

Ateş ölçer- Oda ısı ve nem ölçer- pişik kremi

Yenidoğan Bebek Alışveriş Listesi

Benim gibi dokunarak ateşi olup olmadığını anlayamıyorsanız ateş öler bir cihaz almanız yararınıza olacaktır. Ben paranoyak gibi ne olur ne olmaz diye 2 tane aldım :D Isı ve nem ölçer ise odanın nemi yükseldiğinde havalandırmanız veya bebeğin üşüyüp üşümediğinden emin olmanız için oldukça faydalı. Pişik kremi olarak Bepanthol vb türevi çeşitlerinden alabilirsiniz. Ama benden size tavsiye çok fazla para vermeyin onlara. Ben denedim ve en ço arko kremden memnun kaldım bu konuda. Evet bildiğiniz 1tllik arko krem :)

Tırnak makası-Alt değiştirme örtüsü-Emzik

Tırnak makaslarının bebekler için küçük olanları satılıyor alabilirsiniz. Ucuz şeyler zaten. Alt değiştirme örtüsü evinizin batmasını istemiyorsanız can kurtarıcınız olacaktır. Emzik ise emme refleksleri yüzünden sizi çıldırmaktan kurtaracak bir yardımcıdır :D

Bebek arabası-Kanguru-Portbebe ve türevleri

Ben ilk 2 3 ay kadar portbebe kullandım. Ama o biraz kolu ağrıtıyor malesef. Kanguru benim en büyük dostum bu konuda. Kızımı içine koyup her yere rahatlıkla gidip geliyorum. Bebek arabası olarak baston olanlar daha kullanışlı. Ama benim gibi gösterişli olmasına aldanıp 3 tekerleklilerden falan alırsanız o başka. Biraz ağır oluyorlar :)

Yenidoğan Bebek Alışveriş Listesi

Mesai saatimin bitmesine az kaldığı için ve biraz da işim olduğu için bu sefrlik bu kadar. Bir sonraki bencemde de Hastane çantasına koyabileceklerinizi, anne için gerekli olanları vs yazmayı düşünüyorum. Takipte kalın anacım :D

Diğer bencelerim için bkz: link

Kalın sağlıcaklaAnahtar Kelimeler

Yenidoğan Bebek Alışveriş Listesi

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Yenidoğan Bebek Alışveriş Listesi . tanıtımı. Yenidoğan Bebek Alışveriş Listesi , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Yenidoğan Bebek Alışveriş Listesi hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Yenidoğan Bebek Alışveriş Listesi

Yenidoğan Bebek Alışveriş Listesi her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Yenidoğan Bebek Alışveriş Listesi ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Yenidoğan Bebek Alışveriş Listesi, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Yenidoğan Bebek Alışveriş Listesi

Her etkinlik için gerçek şu ki, Yenidoğan Bebek Alışveriş Listesi . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Yenidoğan Bebek Alışveriş Listesi hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Yenidoğan Bebek Alışveriş Listesi iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Yenidoğan Bebek Alışveriş Listesi" demiştim.

"Keşke iyi bir x Yenidoğan Bebek Alışveriş Listesi olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Yenidoğan Bebek Alışveriş Listesi

"Şimdi kötüler için Yenidoğan Bebek Alışveriş Listesi" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Yenidoğan Bebek Alışveriş Listesi Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Yenidoğan Bebek Alışveriş Listesi başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Yenidoğan Bebek Alışveriş Listesi köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Yenidoğan Bebek Alışveriş Listesi .

Bugünün Yenidoğan Bebek Alışveriş Listesi

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar