Cinsel İlişkiden Sonra Regl Olmak: Cinsellik ve Regl Arasındaki Gizemli Bağ!

Cinsel İlişkiden Sonra Regl Olmak: Cinsellik ve Regl Arasındaki Gizemli Bağ!

Erkekler, çoğu zaman, özel bir cinsel sağlık problemleri olmadığı sürece, ilişkiye girmeye hazır ve nazırdırlar. Peki, aynı durum kadınlar için de geçerli mi? Bir kadın istediği her an partneriyle ilişkiye girebilir mi?

Cinsel İlişkiden Sonra Regl Olmak: Cinsellik ve Regl Arasındaki Gizemli Bağ!

Bilindiği gibi erkek ve kadın fizyolojisi birbirinden oldukça farklı. Bu da iki cinsin de birbirinin vücudunu tam anlamıyla tanımasına engel oluyor. Yani bir erkek, kadının her ay adet olduğunu bilse de tam olarak vücudunda neler yaşandığı ve kadının o süreçte neler hissettiğini anlamıyor. Hal böyle olunca da kadın bedeninin gizemli zamanlarıyla ilgili akıllarda soru işaretleri oluşuyor. Özellikle "Cinsellik regl etkiler mi?, Adet döngüsü ve cinsellik arasındaki ilişki nedir?" gibi sorular hem erkeklerin hem de bedenini tam anlamıyla tanımayan kadınların kafalarında dönüp duruyor. Eğer siz de regl dönemi ve cinsel yaşam arasındaki gizli anlaşmaları ve bağları merak ediyorsanız aradığınız detayları sizler için hazırladığım bu yazıda bulabilirsiniz.

İlk sorudan başlayalım: Cinsellik regli etkiler mi?

Cinsel İlişkiden Sonra Regl Olmak: Cinsellik ve Regl Arasındaki Gizemli Bağ!

Adet döneminin yaklaştığı günlerde ilişkiye girecek kadınlar cinselliğin regl üzerinde bir etkisi olup olmadığını merak ederler. Çünkü beden hormonlarla dolup taşarken akılda yaklaşan adet fikri dolaşır. Bu da hem kadının hem de partnerinin ilişkiye odaklanmasını ve zevke ulaşmasını zorlaştırır.

 • "Cinsel ilişki regli hızlandırır mı, geciken adet ilişkiye girince gelir mi?" gibi sorulara net bir cevap vermek oldukça zordur.
 • Bazı uzmanlar orgazm olan kadının kasılıp gevşeyen kaslarının adet döngüsünü başlatabileceğini söylüyor. Fakat birçok kadın sağlığı uzmanı da adet döneminin tamamen hormonal olduğunu vurguluyor.
 • Elbette regl dönemine yakın olan günlerdeki cinsel ilişkiden sonra adet kanamasının başladığı görülebilir. Bu durumda bir gariplik yok, merak etmeyin. Birkaç gün erken adet olmanızın sebebi tamamen çevresel etkiler de olabilir.
 • Fakat regl döneminize daha zaman varsa ama ilişkiden sonra kanamanız olursa bu, ilişki sırasında yaşanan bir zorlanmadan veya yırtılmadan kaynaklanıyor olabilir. Ya da hormonal bir sıkıntının habercisi olabilir. Böyle bir durumda bir uzmana danışmakta fayda var.

Peki, adet iken ilişkiye girmenin zararları var mıdır?

Cinsel İlişkiden Sonra Regl Olmak: Cinsellik ve Regl Arasındaki Gizemli Bağ!

Gelelim kanamanın başladığı günlere... Regl kanaması devam ederken cinsel ilişkiye girilip girilemeyeceği konusunda her kafadan bir ses çıkıyor. Bu durum da, hem kadınların hem de erkeklerin kafasının karışmasına sebep oluyor.

 • Kadın sağlığı uzmanları adet döneminde ilişkiye girilebileceğini, bunun tamamen çiftlerin kararına bağlı olduğunu söylüyor.
 • Yani kadın sağlığı açısından adet kanaması devam ederken cinsel ilişkiye girmenin bir zararı yok.
 • Fakat adet döneminde kadın üreme sistemi enfeksiyon kapmaya daha açık olduğu için daha dikkatli ve hassas olmak gerekiyor. Yani adet döneminde ilişkiye girerken prezervatif kullanmak ve enfeksiyon riskinden kaçınmak oldukça önemli. Ben Okey Çifte Haz kullanmayı tercih ediyorum. Yapısı hem beni hem de partnerimin enerjisini yükseltiyor.
 • Bu dönemde ilişkiye girecek çiftlerin kendilerini rahat hissetmesi büyük önem taşıyor. Malum, adet kanaması bazı kişileri rahatsız edebilir. Böyle bir durumda partnerinizi zorlamayın ve ona anlayış gösterin.

Gizli anlaşma: Adet döngüsü seksi nasıl etkiler?

Cinsel İlişkiden Sonra Regl Olmak: Cinsellik ve Regl Arasındaki Gizemli Bağ!

Adet döngüsü boyunca kadın vücudundaki hormon seviyelerinde ciddi değişiklikler gözlenir. Değişen hormon seviyeleri de kadınların libidosunu etkiler.

 • Adet dönemi yaklaşırken kadının vücudundaki östrojen seviyesi düşer. Azalan hormonlar depresif bir ruh hali yaratır. Adet öncesi sendromu olarak adlandırılan bugünlerde cinsel istek daha düşüktür.
 • Regl kanaması başladıktan sonra hormon seviyelerinde hızlı bir artış gözlenir. İşte bu durum da, kadınların adet döneminde libidosunun artması demektir. Yani akılları kurcalayan "Regl libidosu nedir?" sorusunun cevabı, bu dönemde arşa çıkan östrojen hormonudur diyebiliriz. PMS dönemine göre kendini daha sakin ve keyifli hisseden kadının canı ilişkiye girmek isteyebilir. Adet döneminde hassaslaşan cinsel organlar daha çabuk uyarıldığı için bu dönemde orgazma ulaşmak daha kolaydır.
 • Kadının libidosunun zirveye ulaştığı nokta ise iki adet dönemi arasında yaşanır. Adet döngüsünün yumurtlama evresine denk gelen bu yükselme dönemi kadın bedeninin en ateşli zamanlarıdır diyebiliriz. Kanamanın başlamasından 7-10 gün öncesine denk gelen ovülasyon evresi regl öncesi libidonun artması olarak da yorumlanabilir. Bu dönemde bir spermle karşılaşacağını umarak yumurtalıktan ayrılan yumurta, döllenmek istediği için kadın da sevişmek ister. Yani bu dönemde değişen hormon seviyesinin sebebi üreme içgüdüsüdür.
  Cinsel İlişkiden Sonra Regl Olmak: Cinsellik ve Regl Arasındaki Gizemli Bağ!

Adet döngüsü ve cinsellik arasındaki ilişkiyi bilmek hem kadınların kendi vücudunu daha yakından tanımasını hem de erkeklerin partnerlerinin coşkusunu takip etmesini sağlar. Siz de birkaç küçük detaya hakim olarak yatakta çok daha keyifli anlar geçirebilir, partnerinizi daha iyi anlayabilirsiniz.

Lütfen cinsel ilişki öncesinde ve sonrasında adet olmakla ilgili görüş ve tecrübelerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin!

Ateşiniz hiç sönmesin! Hoşça kalın!Anahtar Kelimeler

Cinsel İlişkiden Sonra Regl Olmak: Cinsellik ve Regl Arasındaki Gizemli Bağ!

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Cinsel İlişkiden Sonra Regl Olmak: Cinsellik ve Regl Arasındaki Gizemli Bağ! . tanıtımı. Cinsel İlişkiden Sonra Regl Olmak: Cinsellik ve Regl Arasındaki Gizemli Bağ! , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Cinsel İlişkiden Sonra Regl Olmak: Cinsellik ve Regl Arasındaki Gizemli Bağ! hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Cinsel İlişkiden Sonra Regl Olmak: Cinsellik ve Regl Arasındaki Gizemli Bağ!

Cinsel İlişkiden Sonra Regl Olmak: Cinsellik ve Regl Arasındaki Gizemli Bağ! her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Cinsel İlişkiden Sonra Regl Olmak: Cinsellik ve Regl Arasındaki Gizemli Bağ! ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Cinsel İlişkiden Sonra Regl Olmak: Cinsellik ve Regl Arasındaki Gizemli Bağ!, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Cinsel İlişkiden Sonra Regl Olmak: Cinsellik ve Regl Arasındaki Gizemli Bağ!

Her etkinlik için gerçek şu ki, Cinsel İlişkiden Sonra Regl Olmak: Cinsellik ve Regl Arasındaki Gizemli Bağ! . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Cinsel İlişkiden Sonra Regl Olmak: Cinsellik ve Regl Arasındaki Gizemli Bağ! hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Cinsel İlişkiden Sonra Regl Olmak: Cinsellik ve Regl Arasındaki Gizemli Bağ! iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Cinsel İlişkiden Sonra Regl Olmak: Cinsellik ve Regl Arasındaki Gizemli Bağ!" demiştim.

"Keşke iyi bir x Cinsel İlişkiden Sonra Regl Olmak: Cinsellik ve Regl Arasındaki Gizemli Bağ! olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Cinsel İlişkiden Sonra Regl Olmak: Cinsellik ve Regl Arasındaki Gizemli Bağ!

"Şimdi kötüler için Cinsel İlişkiden Sonra Regl Olmak: Cinsellik ve Regl Arasındaki Gizemli Bağ!" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Cinsel İlişkiden Sonra Regl Olmak: Cinsellik ve Regl Arasındaki Gizemli Bağ! Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Cinsel İlişkiden Sonra Regl Olmak: Cinsellik ve Regl Arasındaki Gizemli Bağ! başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Cinsel İlişkiden Sonra Regl Olmak: Cinsellik ve Regl Arasındaki Gizemli Bağ! köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Cinsel İlişkiden Sonra Regl Olmak: Cinsellik ve Regl Arasındaki Gizemli Bağ! .

Bugünün Cinsel İlişkiden Sonra Regl Olmak: Cinsellik ve Regl Arasındaki Gizemli Bağ!

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar