Erken Boşalma Sorununu Bu Sebepler Tetikleyebilir...

Erken Boşalma Sorununu Bu Sebepler Tetikleyebilir...

Genellikle erkeklerde görülen ve cinsel yaşamı derinden etkileyen erken boşalma, tedavi ve doğru bir yöntem izlenirse atlatılabilir. Kişiler, ilişkiye girmeden erken boşalıp boşalmadıkları konusunda net bilgi sahibi olamazlar. Toplumda son derece yaygın bir problem olan erken boşalma, cinsel yaşamı olumsuz etkilemesiyle biliniyor.

Mastürbasyon gibi cinsel tatmin yollarını denediğimiz zaman herhangi bir sorunla karşılaşmıyoruz. Ancak karşı cins ile yaşadığımız cinsellik sonucunda tüm problemler su yüzüne çıkıyor. Dolayısıyla erken boşalma sorunu ile bu evrede yüz yüze geliyoruz.

Erken boşalma nedir?

Erken Boşalma Sorununu Bu Sebepler Tetikleyebilir...

Penisin vajinaya girmeden önce ya da hemen sonra yaşanan orgazm halidir. Oldukça kısıtlı bir süre içerisinde cinsel tatmin yaşanır. Bu da partneri olumsuz yönde etkiler. Cinsel ilişki başladıktan sonra ortalama 1 dakika içerisinde boşalma gerçekleşiyorsa bu duruma erken boşalma adını verebiliriz. Ancak şunu unutmayalım ki, sürekli değilse direkt olarak erken boşalma diyemeyiz. Bu teşhisi asla kendi kendimize koymamalıyız. Mutlaka bir uzmana görünüp ondan bilgi almalı ve o şekilde hareket etmeliyiz. Yapılan araştırmaya göre her 3 ya da 4 erkekten birisi erken boşalma sorunu ile karşı karşıya kalıyor.

Erken boşalıyorum, nedenleri nelerdir?

Erken Boşalma Sorununu Bu Sebepler Tetikleyebilir...

Erken boşalma sorunun nedenlerine baktığımızda hem fizyolojik hem de psikolojik olabileceğini gözlemliyoruz. Psikolojik etkenlere baktığımızda;

 • Kendini beğenmeme
 • Cinsel deneyimsizlik
 • Çevresel etkenler
 • Cinsellik dolayısıyla suçlu hissetme
 • Fazla ve sık mastürbasyon yapılması gibi etkenler sayılabilir.

Elbette bütün bunların yanı sıra çocukluk ve ergenlik dönemlerinde yaşanmış travmatik olaylar da bu etkiyi tetikleyebilir:

 • Cinsel istismar
 • Cinselliğin baskılama
 • Kötü cinsel deneyim

Fizyolojik rahatsızlıklar sonucunda ortaya çıkan erken boşalma problemi, çiftlerin cinsel yaşamlarını derinden sarsabilir. Bu nedenle hangi hastalıkların etkili olduğunu bilmek çok önemlidir.

 • Diyabet
 • Prostat sorunları
 • Cinsel yolla bulaşan hastalıklar
 • Multiple Skleroz (MS hastalığı) gibi rahatsızlıkların sonucunda erken boşalma görülebilir.

Erken boşalıyorum, tedavisi nedir?

Erken Boşalma Sorununu Bu Sebepler Tetikleyebilir...

Uzun yıllardır tıp dünyasını meşgul eden ve zaman içerisinde çeşitli tedavi yöntemlerinin geliştirildiği erken boşalma sorunu, doğru teşhis ve uygulama ile ortadan kaldırılabilecek bir problem. Erken boşalma sorunu nasıl çözülür sorusunun cevabını şu şekilde verebiliriz:

 • İlaç Tedavisi: Bu sorunu yaşayan kişilerin genel olarak aklındaki soru “Erken boşalıyorum, ilaç tedavisi nedir?” oluyor. Günümüzde en çok tercih edilen yöntemdir. Sorunu ortadan kaldıracak pek çok ilaç geliştirildi. Ancak ilaçları mutlaka doktor gözetiminde kullanmak gerekiyor.
 • Egzersiz: Cinsellik ile ilgili problemleriniz ilaca gerek kalmadan çözülebilecek boyuttaysa çeşitli hareketler sayesinde daha iyi bir performans yakalayabilirsiniz. Eğer “Erken boşalıyorum, doğal tedavisi nedir?” diye soruyorsanız bunun cevabı kegel egzersizi olacaktır. Kegel egzersizi, pelvik kasları geliştirerek size daha iyi bir cinsel deneyim sunar.
 • Kremler: Orgazm hissini azaltmak için penise sürülebilecek birçok jel seçeneği bulunuyor. Bu sayede daha uzun bir cinsel ilişki yaşayabilir, partnerinizi mutlu edebilirsiniz.
 • Prezervatifler: Kondomlar genel olarak cinsel hastalıkların önlenmesi ve gebeliğin önüne geçmesi için kullanılır. Ancak geciktirici etkili prezervatifler sayesinde ilişkiye girdiğinizde süreyi uzatabilirsiniz. Okey Rötar’ı bu konu özelinde tavsiye edebilirim. Erken boşalma sorunu olup rötar etkili ürünü kullanan erkeklerin büyük bölümü daha uzun cinsel ilişki yaşadığını söylüyor.

Erken gelmeyi önlemek için neler yapmalısınız?

Erken Boşalma Sorununu Bu Sebepler Tetikleyebilir...

Eğer “Aşırı derecede erken boşalıyorum” diyorsanız vereceğimiz tavsiyelere kulak verebilirsiniz.

 • Düzenli seks yapmak: Cinsel deneyimsizlik, erken gelmenin en büyük nedenlerinden birisidir. İlk ilişkilerde yaşanan heyecan sonunda normalden çok önce orgazm yaşıyorsanız düzenli cinsel birliktelikle sorunu zaman içerisinde çözüme kavuşturabilirsiniz.
 • Uzak doğu öğretileri: Tantra, kamasutra, taocu anlayış gibi Uzak doğu öğretilerini cinsel yaşamınızda uygulayarak ilişki sürenizi uzatabilirsiniz
 • Beslenmenize dikkat edin: Erken boşalanlara tavsiyeler odağında bir diğer önerimiz beslenme düzenini oturtmak. Cinsel hayatınıza olumlu yönde etki edecek beslenme yöntemlerini araştırın. Bilinçli bir öğün düzeni kurun ve günlük besin planınızı bu doğrultuda yapın.

Cinsel yaşamı derinden etkileyen, çiftlerin birbirlerinden uzaklaşmasına neden olan erken boşalma çeşitli tedavi yöntemleri ile çözülebilecek bir problem. Psikolojik açıdan güçlü olmalı ve "Erken boşalıyorum yorumlar nasıl olur, insanlar ne der? konusuna kafa yormamalısınız. Sorunun temel nedenini ve şiddetini herkes için genellemek kesinlikle doğru değil. Bu açıdan bakıldığında bir uzmana görünmek ve altında yatan sebepleri araştırmak sizin için en doğru hareket olacaktır. Erken boşalma konusunda sizlerin görüşleri nelerdir? Bu sorunu yaşadıysanız ne gibi yöntemler ile tedavi oldunuz?Anahtar Kelimeler

Erken Boşalma Sorununu Bu Sebepler Tetikleyebilir...

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Erken Boşalma Sorununu Bu Sebepler Tetikleyebilir... . tanıtımı. Erken Boşalma Sorununu Bu Sebepler Tetikleyebilir... , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Erken Boşalma Sorununu Bu Sebepler Tetikleyebilir... hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Erken Boşalma Sorununu Bu Sebepler Tetikleyebilir...

Erken Boşalma Sorununu Bu Sebepler Tetikleyebilir... her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Erken Boşalma Sorununu Bu Sebepler Tetikleyebilir... ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Erken Boşalma Sorununu Bu Sebepler Tetikleyebilir..., özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Erken Boşalma Sorununu Bu Sebepler Tetikleyebilir...

Her etkinlik için gerçek şu ki, Erken Boşalma Sorununu Bu Sebepler Tetikleyebilir... . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Erken Boşalma Sorununu Bu Sebepler Tetikleyebilir... hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Erken Boşalma Sorununu Bu Sebepler Tetikleyebilir... iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Erken Boşalma Sorununu Bu Sebepler Tetikleyebilir..." demiştim.

"Keşke iyi bir x Erken Boşalma Sorununu Bu Sebepler Tetikleyebilir... olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Erken Boşalma Sorununu Bu Sebepler Tetikleyebilir...

"Şimdi kötüler için Erken Boşalma Sorununu Bu Sebepler Tetikleyebilir..." Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Erken Boşalma Sorununu Bu Sebepler Tetikleyebilir... Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Erken Boşalma Sorununu Bu Sebepler Tetikleyebilir... başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Erken Boşalma Sorununu Bu Sebepler Tetikleyebilir... köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Erken Boşalma Sorununu Bu Sebepler Tetikleyebilir... .

Bugünün Erken Boşalma Sorununu Bu Sebepler Tetikleyebilir...

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar