Evlilikte Cinsel Sorunlar ve Çözümlerini Birlikte Ele Alıyoruz

Evlilikte Cinsel Sorunlar ve Çözümlerini Birlikte Ele Alıyoruz

Uzmanlara göre cinsellik mutlu bir evliliğin en önemli ayaklarından birisini oluşturur. Öyle ki, sağlıklı bir birlikteliğin en önemli unsurlarından birisi olan cinsel yaşam ilişkinin seyrini dahi belirleyebilir. Evlilik süresince taraflar cinsel yaşam açısından dönemler itibariyle de farklı sorunlarla karşılaşabilir ve ilişkiler farklı sınavlardan geçmek durumunda kalabilir. Örneğin evliliğin ilk ayları cinsellik konusunda daha çok tarafların birbirlerine uyum gösterme ve alışmaya çalışmalarından kaynaklı sorunlar yaşayabildikleri görülür. Aynı şekilde ilerleyen dönemlerde ise evlilikte monotonlaşan cinsellik bir sorun teşkil etmeye başlayabilir. Ve bu sorunlar çözülemediği takdirde birçok ilişki ya çok sıkıntılı bir şekilde devam eder ya da artık birbirleri için adeta katlanılamaz hale gelen taraflar ayrılmaya karar verirler. Ancak eğer ortada bir sorun varsa mutlaka bir çözüm yolu olduğu da unutulmamalıdır.

Gerçekten de mutlu bir aile yaşamının en önemli parçalarından birisi olan cinsel yaşama dair problemler çiftlerin diyaloğa açık olmaları ve doğru destekleri almaları ile kolaylıkla çözüme kavuşturulabilir. Peki genel olarak evliliklerde cinsel sorunların nedenleri ve bu sorunlara yönelik çözüm yolları nelerdir?

Cinsel sorunların nedenleri nelerdir?

Evlilikte Cinsel Sorunlar ve Çözümlerini Birlikte Ele Alıyoruz

Uyumak ve yemek yemek kadar doğal bir ihtiyaç olan cinsellik, yaşamımızın ve ilişkilerimizin adeta vazgeçilmez bir parçasıdır. Fakat eşler arasında daha iyi bir iletişimi ve daha mutlu bir beraberliği mümkün kılan cinsel yaşam, bazı nedenlerden dolayı bozulabilir ve evlilikte ciddi sorunlara neden olabilir. Bu nedenler, bazen eşlerden birisinden kaynaklanabildiği gibi bazen de her iki eşten ve hatta ilişkinin kendisinden de kaynaklanıyor olabilir. Bu sebeple partnerlerin evlilikte cinsel sorunlar ve çözümleri konusunda utanmadan ve konudan kaçmadan bir yardım almaları gerekir. Yapılan araştırmalara göre her üç kişiden birinde görülebilen cinsel sorunların en yaygın nedenleri ise şu şekildedir:

 • Fizyolojik sorunlar
 • Özellikle aşırı geleneksel toplumlarda bireylerin çocukluktan itibaren maruz kaldıkları dayatmalar
 • Yanlış yetiştirilme
 • Kişinin öz saygısının düşük olması
 • Öz güven eksikliği ve aşırı çekingenlik
 • Eşler arasında yaşanan sert çatışmalar ve ilişkinin farklı nedenlerden dolayı tıkanmış olması
 • Geçmişte yaşanmış olan travmatik olaylar
 • Psikolojik etmenler.

Ancak evliliklerde yaşanan cinsel problemlerin büyük bir çoğunluğunun psikolojik etmenlerden kaynaklandığını söyleyebiliriz. Bu şekilde psikolojik etkenlerden kaynaklı cinsel yaşam sorunları ise cinsel terapiler ve ilişki terapileri ile ele alınarak çözüme kavuşabilir.

Kadınlarda psikolojik cinsel sorunların nedenleri ve çözüm yolları

Evlilikte Cinsel Sorunlar ve Çözümlerini Birlikte Ele Alıyoruz

Kadınlarda psikolojik cinsel sorunlar, özelikle bu konuda baskıcı bir tutum sergileyen toplumlarda daha çok görülür. Eşe karşı cinsel soğukluk olarak da kendini gösterebilen bu sorunların bazı nedenleri ise şu şekildedir:

 • Kadının yetiştirilme tarzından dolayı sahip olduğu gelenekselci cinsel rolü
 • Bedenine karşı düşük bir öz güveninin olması
 • Sürekli çekingen ve edilgen bir tavrının olması
 • Katı ahlaki ve dinsel inançlar
 • Baskıcı ve otoriter bir babaya, buna karşın zayıf ve güçsüz bir anneye sahip olması
 • Cinselliği aşağılayan, değersizleştiren ve utanç verici gösteren bir aileye sahip olması
 • Geçmişte cinsel taciz ve travmalar yaşanması
 • Çatışmalı bir evlilik ilişkisinin varlığı
 • Eşin sadakatinden şüphelenme ya da aldatılma gibi nedenler kadınların cinselliğe dair yaşamış oldukları sorunların altında yatan bazı psikolojik nedenlerdir.

Cinsel yaşam içerisinde psikolojik temelli sorunlardan kaynaklanan problemlere profesyonel bir destekle ve her iki partnerin de bulunacağı çift terapileri ile müdahale edilebilir. Bu şekilde profesyonel bir şekilde sorunun kaynağına inilerek çiftlerin daha sağlıklı bir cinsel yaşama kavuşmaları sağlanabilir.

Evlilikte Cinsel Sorunlar ve Çözümlerini Birlikte Ele Alıyoruz

Evlilikte cinselliğin önemi konusunda partnerinizle hemfikirseniz monotonlaşmaya başladığını düşündüğünüz ilişkinizin canlanması için yeni deneyimlere de yer verebilirsiniz. Bu konuda Okey prezervatif modellerinin yanı sıra kayganlaştırıcı ve afrodizyak uyarıcı jel ürünlerini deneyerek hem siz hem de partneriniz için yeni hazlar keşfedebilirsiniz. Unutmayın; Okey sadece korunmak için değil, ilişkiden alınan hazzı da üst seviyelere çıkarmak için harika ürünler sunuyor. Monotonlaşan ilişkiye kendinize en uygun Okey ürününü seçerek yeniden renk katabileceksiniz.

Peki, siz evlilikte cinsel sorunların çözümü konusunda neler düşünüyorsunuz? Siz de bu konudaki deneyim ve tecrübelerinizi bizimle paylaşmak istemez misiniz?Anahtar Kelimeler

Evlilikte Cinsel Sorunlar ve Çözümlerini Birlikte Ele Alıyoruz

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Evlilikte Cinsel Sorunlar ve Çözümlerini Birlikte Ele Alıyoruz . tanıtımı. Evlilikte Cinsel Sorunlar ve Çözümlerini Birlikte Ele Alıyoruz , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Evlilikte Cinsel Sorunlar ve Çözümlerini Birlikte Ele Alıyoruz hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Evlilikte Cinsel Sorunlar ve Çözümlerini Birlikte Ele Alıyoruz

Evlilikte Cinsel Sorunlar ve Çözümlerini Birlikte Ele Alıyoruz her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Evlilikte Cinsel Sorunlar ve Çözümlerini Birlikte Ele Alıyoruz ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Evlilikte Cinsel Sorunlar ve Çözümlerini Birlikte Ele Alıyoruz, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Evlilikte Cinsel Sorunlar ve Çözümlerini Birlikte Ele Alıyoruz

Her etkinlik için gerçek şu ki, Evlilikte Cinsel Sorunlar ve Çözümlerini Birlikte Ele Alıyoruz . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Evlilikte Cinsel Sorunlar ve Çözümlerini Birlikte Ele Alıyoruz hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Evlilikte Cinsel Sorunlar ve Çözümlerini Birlikte Ele Alıyoruz iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Evlilikte Cinsel Sorunlar ve Çözümlerini Birlikte Ele Alıyoruz" demiştim.

"Keşke iyi bir x Evlilikte Cinsel Sorunlar ve Çözümlerini Birlikte Ele Alıyoruz olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Evlilikte Cinsel Sorunlar ve Çözümlerini Birlikte Ele Alıyoruz

"Şimdi kötüler için Evlilikte Cinsel Sorunlar ve Çözümlerini Birlikte Ele Alıyoruz" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Evlilikte Cinsel Sorunlar ve Çözümlerini Birlikte Ele Alıyoruz Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Evlilikte Cinsel Sorunlar ve Çözümlerini Birlikte Ele Alıyoruz başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Evlilikte Cinsel Sorunlar ve Çözümlerini Birlikte Ele Alıyoruz köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Evlilikte Cinsel Sorunlar ve Çözümlerini Birlikte Ele Alıyoruz .

Bugünün Evlilikte Cinsel Sorunlar ve Çözümlerini Birlikte Ele Alıyoruz

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar