Kondom nedir? Kondom neye yarar? nasıl kullanılmalı?

Kondom nedir? Kondom neye yarar? nasıl kullanılmalı?

Kondom nedir?

Kondom nedir, kaç çeşit kondom vardır tüm bu soruların cevaplarını sizler için açıklayacağız. Kondom genellikle doğum kontrol yöntemi ve cinsel hastalıklardan korunma amaçlı kullanılır. Doğum kontrollerinin farklı yöntemleri olmasına rağmen en kolay ve yaygın olarak kondom kullanılır. Kondom nedir, kaç çeşit kondom vardır, kondom ne amaçla kullanılır tüm bu soruların cevaplarını öğrenmek için okumaya devam edin...

Kondom cinsel ilişki sırasında kadının hamile kalmasını önlemek için kullanılan bir doğum kontrol yöntemidir. Doğum kontrolünün aynı zamanda birçok farklı yöntemi bulunmaktadır.
Kondom aynı zamanda bir diğer ismiyle prezervatif olarak bilinmektedir. Kondom gebeliğin önlenmesine ilaveten aynı zamanda cinsel yolla bulaşan hastalıkların da önlenmesine yardımcı olmaktadır.

İki tip kondom bulunmaktadır. Erkek ve kadın kondomu.

Erkek Kondomu Nedir?

Erkek kondomu, kauçuk ve plastikten yapılmış erkek penisinin üzerine sarılan ince bir kaplamadır. Bu ince kaplama kondom, kadın vajinasına erkek sperminin girmesine engel olarak, aynı zamanda cinsel yolla bulaşan hastalıkların da gelişmesine engel olur.

Kondom çeşitleri nelerdir?

Çoğu erkek kondomları ''lateks'' denilen bir çeşit plastik türünden yapılmaktadır. Lateks' ten yapılan erkek prezervatifleri cinsel yolla bulaşan hastalıkları önlemede yardımcı olmaktadır.
Ayrıca, kuzu derisinden yapılmış "doğal" kondomlar da vardır. Bu tip kondomlar pahalıdır ancak gebeliği önlemede etkisi olsa bile cinsel yolla bulaşan hastalıkları önleme de diğer kondomlardan bir farkı yoktur.

Kondom alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Kondomlar her şekle, boyuta ve malzemeye sahiptir. İşte kondom satın alırken dikkate alınması gereken bazı özellikler...

Boyutu:
Standart kondom boyutu çoğu erkek için uygundur. Ekstra geniş prezervatiflerin yanı sıra standart boyuta göre biraz daha dar ve daha sıkı "rahat" boyutlar da mevcuttur.

Renkli kondomlarŞekli:
Bazı kondomların boşalırken sıvıyı boşaltmak için sivri bir ucu bulunmaktadır. Diğerleri ise yuvarlak bitişlidir.

Kalın kondomlar:
Ekstra kuvvetli kalın kondomlar mevcuttur. Kalın kondomlar diğer kondomlara göre daha güçlüdür. Cinsel ilişki sırasında kondom yırtılma sorunu ile karşılaşan erkekler için özellikle yararı bulunmaktadır. Ekstra ince kondomlar da mevcuttur. Ancak bunlar cinsel ilişki sırasında yırtılabileceği için önerilmez.

Aromalı kondomlar:
Aromalı kondomlar genellikle oral seks için kullanılırlar. Yağlanmaz ve değişik aromalara sahiptirler.

Renkli kondomlar

Birçok renkte kondom çeşidi vardır. Bunların ekstra doğum kontrol yöntemi sağlama ve cinsel hastalıklardan koruma gibi etkisi bulunmamaktadır.

Kondom nasıl kullanılır?
Kondomu yerleştirirken tırnaklarınızın ve yüzünüğünüz kesmemesine dikkat etmeniz gerekir. Hava almayacak şekilde penise yerleştirilen kondom, cinsel aktivite başlamadan önce takılmalıdır.

Kondom nedir?

Her cinsel ilişkide yeni bir prezervatif kullanılmalıdır. Penis vajinaya yaklaşmadan kondom yerinde olmalıdır. Vazelin gibi yağ bazlı kremler, masaj yağları ve vücut losyonları prezervatifin sızıntı yapmasına veya yırtılmasına neden olabilir. Kadınlarda maya enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılan belirli vajinal ilaçlarda prezervatifin etkinliğini azaltabilir.

Başlangıçta, sperm öldürücü ilaçlarla yağlanan kondomların CYBH'lere ( cinsel yolla bulaşan hastalıklar) karşı daha fazla koruma sağladığı düşünülüyordu. Ancak yapılan yeni araştırmalar, spermisit içeren kondomların sıklıkla kullanılmasının ek bir koruma sağlamadığını ve aslında HIV ve diğer CYBH hastalarını riskini artırabileceğini gösteriyor: " HIV / AIDS / HIV / AIDS / HIV / AIDS''Anahtar Kelimeler

Kondom nedir? Kondom neye yarar? nasıl kullanılmalı?

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Kondom nedir? Kondom neye yarar? nasıl kullanılmalı? . tanıtımı. Kondom nedir? Kondom neye yarar? nasıl kullanılmalı? , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Kondom nedir? Kondom neye yarar? nasıl kullanılmalı? hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Kondom nedir? Kondom neye yarar? nasıl kullanılmalı?

Kondom nedir? Kondom neye yarar? nasıl kullanılmalı? her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Kondom nedir? Kondom neye yarar? nasıl kullanılmalı? ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Kondom nedir? Kondom neye yarar? nasıl kullanılmalı?, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Kondom nedir? Kondom neye yarar? nasıl kullanılmalı?

Her etkinlik için gerçek şu ki, Kondom nedir? Kondom neye yarar? nasıl kullanılmalı? . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Kondom nedir? Kondom neye yarar? nasıl kullanılmalı? hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Kondom nedir? Kondom neye yarar? nasıl kullanılmalı? iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Kondom nedir? Kondom neye yarar? nasıl kullanılmalı?" demiştim.

"Keşke iyi bir x Kondom nedir? Kondom neye yarar? nasıl kullanılmalı? olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Kondom nedir? Kondom neye yarar? nasıl kullanılmalı?

"Şimdi kötüler için Kondom nedir? Kondom neye yarar? nasıl kullanılmalı?" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Kondom nedir? Kondom neye yarar? nasıl kullanılmalı? Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Kondom nedir? Kondom neye yarar? nasıl kullanılmalı? başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Kondom nedir? Kondom neye yarar? nasıl kullanılmalı? köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Kondom nedir? Kondom neye yarar? nasıl kullanılmalı? .

Bugünün Kondom nedir? Kondom neye yarar? nasıl kullanılmalı?

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar