Oral Seks ile Bulaşabilecek Hastalıklar

Oral Seks ile Bulaşabilecek Hastalıklar
Oral Seks ile Bulaşabilecek Hastalıklar

Nedense insanlar cinsel yolla bulaşan hastalıkların sadece korunmasız cinsel birleşme ile geçebileceğini düşünüyor. Bu yazımda, oral seks ile partnerinizden kapabileceğiniz hastalıklarla değinmek istedim.

6 ay ve daha fazla süredir birlikte olduğunuz partneriniz sizin için şüpheli ilişki değildir. Öncelikle bunu belirtmek istiyorum.

Oral sekste neden CYBH riski yüksektir?

Oral Seks ile Bulaşabilecek Hastalıklar

Mikrop kapmaya müsait iki uzuv, ağız ve genital bölge! Cinsel organlardan salgılanan sıvılar, hastalığa yol açabilir. Ağızda yara varsa kan yoluyla hastalık bulaşabilir. Yutulan spermlerden de çeşitlik hastalıklar ve HIV bulaşma riski vardır. Diş çürükleri, diş eti hastalıkları, kanama vb sorunlar bu riski arttırmaktadır. Bu hastalıklar ağız, ağız çevresi ve gırtlak bölgelerinde görülmektedir ve sonrasında vücudun birçok bölgesine bulaşmaktadır.


Hangi hastalıklar oral seks ile bulaşabilir?

Klamidya, bel soğukluğu, frengi, herpes, human papilloma virüsü ( hpv), trikomonal vajinit ( parazit sebebiyle oluşan bir enfeksiyon) ve HIV oral seks yoluyla bulaşabilir. Bu hastalıkların bir çoğu karakterleri gereği semptomsuz olarak vücutta seyrederler ve bulaştıkları kişide belirti gösterebilirler ya da bazı durumlar semptomsuz ilerleyebilir.

Oral Seks ile Bulaşabilecek Hastalıklar


HPV ağız ve boğaz infeksiyonları, ağız ve çevresi kanserleri ve boğaz kanseri gelişimine neden olabilmektedir. Erkeklere bulaştığında damak, geniz, bademcik, dil, gırtlak kanseri ve bazı koşullarda yemek borusu kanseri gibi akla gelmeyecek hastalıklara sebebiyet verebilmektedir. Yeni doğan bebeklere de bulaştığı saptanmıştır.

Oral Seks ile Bulaşabilecek Hastalıklar

Oral seks yolu HIV bulaşma ihtimali düşüktür ancak ağızda yara, kanama varsa risk artmaktadır. Bakteri veya virüslerin neden olduğu enfeksiyonlar ( hepatit A veya E.coli) enfeksiyonlar oral anal seks yoluyla geçirilebilir. Ağızda, vajinada, peniste veya rimming söz konusu ise anüste yaralar varsa, kesinlikle oral seks yapmaktan kaçınmalısınız. Bunlar enfeksiyon belirtileridir.

Nasıl korunmalısınız?

Oral Seks ile Bulaşabilecek Hastalıklar

Prezervatif burada sizi kurtaracak en önemli malzeme. Bunun dışında partnerinizde yara, kesik, kabarcık, siğil, döküntü varsa ilişkiden uzak durmanız yararınıza olacaktır. Partnerinizde boğaz ağrısı varsa oral seksten kaçının. Öncesi ve sonrasında diş fırçalamak ya da diş ipi kullanmak kanamaya sebebiyet verebileceğinden kaçınılmalıdır.Anahtar Kelimeler

Oral Seks ile Bulaşabilecek Hastalıklar

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Oral Seks ile Bulaşabilecek Hastalıklar . tanıtımı. Oral Seks ile Bulaşabilecek Hastalıklar , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Oral Seks ile Bulaşabilecek Hastalıklar hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Oral Seks ile Bulaşabilecek Hastalıklar

Oral Seks ile Bulaşabilecek Hastalıklar her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Oral Seks ile Bulaşabilecek Hastalıklar ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Oral Seks ile Bulaşabilecek Hastalıklar, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Oral Seks ile Bulaşabilecek Hastalıklar

Her etkinlik için gerçek şu ki, Oral Seks ile Bulaşabilecek Hastalıklar . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Oral Seks ile Bulaşabilecek Hastalıklar hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Oral Seks ile Bulaşabilecek Hastalıklar iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Oral Seks ile Bulaşabilecek Hastalıklar" demiştim.

"Keşke iyi bir x Oral Seks ile Bulaşabilecek Hastalıklar olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Oral Seks ile Bulaşabilecek Hastalıklar

"Şimdi kötüler için Oral Seks ile Bulaşabilecek Hastalıklar" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Oral Seks ile Bulaşabilecek Hastalıklar Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Oral Seks ile Bulaşabilecek Hastalıklar başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Oral Seks ile Bulaşabilecek Hastalıklar köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Oral Seks ile Bulaşabilecek Hastalıklar .

Bugünün Oral Seks ile Bulaşabilecek Hastalıklar

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar