Vulva Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Vulva Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?
Vulva Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Vulva bölgemizi sağlıklı tutmak çok önemlidir. Her kafadan bakım için ayrı bir ses çıkarken, sizin için bunları toparlayarak ufak bir yazı hazırlamak istedim. Jinekologlar, bu bölgenin bakımında 2 ana şarttan bahsediyorlar. Bu arada, vulva nedir bilmeyen hemcinslerim var ise; dış dudaklar, klitoris ve iç dudakların bulunduğu, genital bölgemizin gözle görünen kısmıdır.

Zarar Vermeyin

Vulva Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Birçok anlamda vulvadaki deri, diğer bölgelerden çok da farklı değildir. Ama bir yandan da özel bir bakımı hak etmektedir. Vulva ve vajina aynı ph değerine sahiptir. Kendilerine özel bir biyolojik sistemleri vardır ve bu sistem genital bölgeyi sağlıklı tutmaktadır. Ancak her iki bölgede tamamen steril değildir. Tahriş yaratan ürünler ve temizlik rutinleri bu koruyucu sistemi uzaklaştırır. Yani, kaş yapayım derken göz çıkartmamak gerekiyor.

Abartıya Kaçmayın

Vulva Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Vulva, herhangi bir müdahale olmadan da temel bakım ile kendi kendini sağlıklı bir şekilde tutabilir. Kadınların bu konudaki en büyük yanılgısı, aşağı tarafın ‘’oldukça kirli’’ olduğunu düşünmeleridir. Agresif temizlik metotları ciddi zararlar verebilir ve doğal mekanizmayı bozabilir.

Temizlik için ipuçları

Günde bir defa yıkamanız yeterlidir. Soğuk su, sıcak sudan çok daha iyidir. Sıcak su cildin bariyerini yok eder ve cilde gerekli olan yağları uzaklaştırır. Ki bu yağlar aslında cilt için önemlidir.

Vulva Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Vulva bölgesini yıkarken havlu ya da banyo lifi yerine ellerinizi kullanın. Vücudumuzun ph değeri 5.5’tir. Eğer herhangi bir cilt sorunu ya da vulva bölgenizde medikal bir sıkıntı yaşamıyorsanız standart duş jelinizi kullanabilirsiniz. Eğer, duş jeli tahriş vb. yaratıysa üretilen özel genital yıkama jelleri daha yerinde bir tercih olacaktır. Ancak duş jeli içeriğinin temiz olmasına dikkat edin.

Vulva Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Sabun kullanmak istiyorsanız, sabunu bölerek ufak bir parçasını kullanın ve ardından atın. Mümkünse sabun seçiminde Sebamed gibi ph değeri cildinize yakın ürünleri seçin. Ancak unutmayın, jel temizleyiciler çok daha uygundur. Antibakteriyel olarak tanımlanan bakteri öldüren temizleyicilerin kullanılmaması gerekmektedir. Yararlı bakterileri yok edeceğinden tavsiye edilmez.

Vulva Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

İçinde SLS bulunan her türlü kozmetik temizleyiciyi vulvanızdan uzak tutun. SLS çok etkili bir maddedir ve cilt bariyerini ve üzerindeki tüm yararlı yağları yok eder. Boya, koruyucu, paraben, parfüm gibi içeriklerden de uzak durmanız gerektiğine de belirtmek istiyorum.

Vulva Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Sakın renk açıcı kozmetik ürünler kullanmayın. Vulva, birçok kadında normal cilt renginden her zaman biraz daha koyu renktir. Videolarda gördüğünüz renkler açıcı ürünlerle yapılmaktadır ve zararlıdır

Vulva Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Kurulamak için temiz yumuşak bir havluyla ovalamadan, tampon hareketler yapmak yeterli olacaktır. Kullandığınız havlu pamuklu olsun ve her kullanımdan sonra diğer çamaşırlardan ayrı olarak elde yıkayarak açık havada kurutun.

Vulva Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Bazı uzmanlar gece yatarken iç çamaşırı hatta pijama bile giyilmemesi gerektiğini ve vulvanın nefes almaya ihtiyacı olduğunu söylüyor. Bütün gece kapalı kalmasının cilde zarar verebileceği belirtiliyor. Sadece regl döneminde çamaşır kullanmamızı tavsiye ediyorlar. Burada seçim size kalmış ancak bir süre denenebilir

Anahtar Kelimeler

Vulva Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Vulva Bakımı Nasıl Yapılmalıdır? . tanıtımı. Vulva Bakımı Nasıl Yapılmalıdır? , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Vulva Bakımı Nasıl Yapılmalıdır? hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Vulva Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Vulva Bakımı Nasıl Yapılmalıdır? her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Vulva Bakımı Nasıl Yapılmalıdır? ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Vulva Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Vulva Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Her etkinlik için gerçek şu ki, Vulva Bakımı Nasıl Yapılmalıdır? . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Vulva Bakımı Nasıl Yapılmalıdır? hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Vulva Bakımı Nasıl Yapılmalıdır? iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Vulva Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?" demiştim.

"Keşke iyi bir x Vulva Bakımı Nasıl Yapılmalıdır? olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Vulva Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

"Şimdi kötüler için Vulva Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Vulva Bakımı Nasıl Yapılmalıdır? Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Vulva Bakımı Nasıl Yapılmalıdır? başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Vulva Bakımı Nasıl Yapılmalıdır? köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Vulva Bakımı Nasıl Yapılmalıdır? .

Bugünün Vulva Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

"Bilirsin, Ölüm" dedi.